kardan bugdaylarin govdesi kirildi ve yatti

Slm arkadaslar masallah bu yil ekinler guzel diye sevinirken gecen hafta yagan kar bizi uzdu 15 cm kadar yagan kar bugdaylari yatirdi ve kirdi tecrubesi olan arkadaslar boyle bir durum yasadinizmi bu saplar geri kalkarmi birde tarsim yaptirmistim acaba sigorta kapsamina giriyormu bu durum saygilarislerinizde basarilar

Ynt: kardan bugdaylarin govdesi kirildi ve yatti

Tarla hepten mi yatti illaki urun kaybin olur ama bu demek degil ki burdan bugday cikmaz. Bugdayda olur basakta veeee onu bicen bicerdover soforunun tecrubeside cok onemli , sifirdan bicecek yavas bicecek ve bugdayin yattigi yone gore hangi taraftan bicecegi onemli

CAGLAR BIYIK link=topic=83402.msg996146#msg996146 date=1429772907' Alıntı:
Yorumlariniz icin tesekkurler bugdayin yuzde 70 civari yatti bununda yarisinin saplari kirik tarsimle gorusuyorum policede boyle bir madde olmadigini soyluyorlar sigorta yaptirirken iyi dusunmek lazim hasarda yanimizda olmuyorlar
her işin bir üç kağıdı var.bu tarsim benim 17 senelik; kuruyan ceviz ağaçlarıma bile bahane buldu.ne kadar atlatabilrse o kadar havuzda para kalıyor .bakma sen reklamlarda çiftçi dostu göründüğüne.hakkını ara ısrarcı ol.

CAGLAR BIYIK link=topic=83402.msg995767#msg995767 date=1429707906' Alıntı:
Slm arkadaslar masallah bu yil ekinler guzel diye sevinirken gecen hafta yagan kar bizi uzdu 15 cm kadar yagan kar bugdaylari yatirdi ve kirdi tecrubesi olan arkadaslar boyle bir durum yasadinizmi bu saplar geri kalkarmi birde tarsim yaptirmistim acaba sigorta kapsamina giriyormu bu durum saygilarislerinizde basarilar ekının boyu nekadar veya ekın basaga kalktımı eger kar yagmıs ıse sızın oralarda daha ekın 20 cm cıvarıdır en fazla ondan bısey olma zkalkar

gecmiş olsun gecen sene abimin 30-40 dekar buğdayı sel bastı.hasar cok düşük gösterdiler hemde parayıalana kadar göbeği saptı abimin.
1000 tl para verdiler.sen yinede bi başvur derim.
gecmiş olsun

Arkadaslar bide benim sorunuma care bulabilirmiyiz bugdaylar arpalar bir karis oldu bizim buralarda dun baya kar yadi bu gecede baya ayaz don oldu -7 yi gordu hava bu aksamda ayni olacak gibi heme bir iki gun icinde sivi gubre ile ot ilacini atsam nasil olur

Geçmiş olsun Kalkıyor ama sulama ise gübre at bizim iki kere yattı Kalkıyor kuvvetli yerler yer yer yatık İnş Kalkıyorlar kışdan yatar yerlerde kuruma oldu soğuk don olusa kuruyor onada çare gübre gibi gözüküyor

İnsallah bizimkide kalkar arkadaslar sigorta yaptirdim demistim bugun merkezden aradilar sigortanin adi dogal afet sigortası sözde ama bizim durum police kapsamina girmiyormus. Burdan kınıyorum hepsini yazıklar olsun diyorum 2000 tl sigorta parası ödüycem harmanda birdahada yaptirmam anamı dinlemedim yaptırdım allaha karşı sigorta olmaz oğlum demişti bana