Ucuz TW15

Ynt: Ucuz TW15

Evet universal 650 m ler misir arabistan vs gibi ortadogu ulkelerine toplanip satiliyor konyadaki hurdacilar olsun bu isi yapan cok var sebebi ise bu traktörlerin üstün ceki gücü fakat mozotu icmek ne kelime egzoztan boşaltıyor resmen. Adalarda mozot cok tam isabet oluyor yani

Ynt: Ucuz TW15

ranger link=topic=83421.msg996330#msg996330 date=1429819075' Alıntı:
Geçen yıl bir tanıdıkta bu traktörden vardı 20.000 tl ye satmıştı.Bunların bu fiyata gitmesinin sebebinide söylemiştide aklımda kalmadı.
Bizim Burada Utb üniverisal 650M ler genelde Tomruk yükleyiciye çevrilip kullanılır.Kullanıcılarıyla da muhabbetim oldu,Yakıt olsun performans olsun çok memnun olduklarını söylediler bir de eski BMC Nuttelfield için aynen öyle demişlerdi.Nuttelfield diyemiyorlar ama eski BMC Nilüfer diyorlar kısaca..

ff150e67efc45b4d9a11d73a4b0dbeb8.jpg
.
Tw 15 Ford kullanıcısıyım herkese tavsiye ederim

Cevap: Ynt: Ucuz TW15

5-8 bin lira arasında 4 pistonlu bmc, 6 pistonlu ford motorlar var şanzıman dahil traktör arkasına tak götür. Hem daha güçlü hem daha ucuz olur.
Fordun yatık motoru vardı 5. vitese atıp az bi gaz verirdim saatte 5 litre 10 numara yağ yakardı. Deviri tutturmak önemli.
3 tlye canavar gibi çalışan arızasız bmc nulfield traktörler var mis gibi su traktörü

Nasil oluyormus o daha detayli anlatirmisin

Yani piyasada şu anda 120 hp lik bir traktörle 150 hp lik bir traktörün motorları aynı sadece ufak pompa ayarları ve yazılım var ve motor hacimleri fordun kadar degil aşırı zorlamada zaten max güce çıkarılmış bir motor var çok yakacak ama fordun 6 silindir olması ve motorunun büyük olması zorlanma toleransını esnek tutuyor fazla boğulma olmuyor

Yani piyasada şu anda 120 hp lik bir traktörle 150 hp lik bir traktörün motorları aynı sadece ufak pompa ayarları ve yazılım var ve motor hacimleri fordun kadar degil aşırı zorlamada zaten max güce çıkarılmış bir motor var çok yakacak ama fordun 6 silindir olması ve motorunun büyük olması zorlanma toleransını esnek tutuyor fazla boğulma olmuyor
150 hp emsallerinden az yakiyor o yuzden bende almak istiyorum denk gelmedi bir turlu temiz uygun fiyatlisi [emoji3]

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT