Ustalar biyardım edin!

Merhaba, 2011 model 80.3s (zf) Erkunt kullanıyorum.Daha önce 3 kez senkromecleri bozmuş ve bazı vitesler geri atıyodu hep garanti kapsamında tamir edildi hatta açılmışken ilerigeri dişlisi senkromeçli olarak değişti.Şimdi garantiside bitti ve yine bazı viteslerde problem var.hangi ustaya götürelim? Bulunduğum yer Tekirdağ bir şanzıman 4 kez nasıl arıza yapar napayım Allah rızası için bi akıl verin :( :( :(

Ynt: Ustalar biyardım edin!

Senin şanzuman veya vites parçalarında bir uyumsuzluk var, Belli bir süre sonra uyumsuz olan diğerini aşındırıp bitiriyor...Bana kalırsa eliboş iyi bir usta bul, şanzumanı dağıtıp, sıkıntılı parçayı, kumda altın arar gibi arasın, yoksa aşınmışı,kırılmışı değiştirerek ahaa bu arızalı deyip, kolaya kaçıyorlar.

Ynt: Ustalar biyardım edin!

sagalassos link=topic=83476.msg996830#msg996830 date=1429996856' Alıntı:
Senin şanzuman veya vites parçalarında bir uyumsuzluk var, Belli bir süre sonra uyumsuz olan diğerini aşındırıp bitiriyor...Bana kalırsa eliboş iyi bir usta bul, şanzumanı dağıtıp, sıkıntılı parçayı, kumda altın arar gibi arasın, yoksa aşınmışı,kırılmışı değiştirerek ahaa bu arızalı deyip, kolaya kaçıyorlar.
Artık öyle yapıcaz ama buralarda sağlam usta bulmak zor aah ah paranla rezil olmak bu işte..