Dizel su motoru hakkında

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Arkadaşlar 14-15 dekar bir tarlaya damlama sericem tarlayı ortadan bölüp sulanacak..Acaba bu motordan randıman alabilirmiyim sondaj boru derinliği 8-10 m derinlikte.

http://www.hepsiburada.com/liste/pa...?productId=hrsempahp80die&categoryId=34000238

Ucuza birnden buldum bu konu hakkında acil cevap istiyorum kararsız kaldım.Şuana kadar pancar motoruyla yaptık bu motor dahamı iyi olur sizce.

motorun emme derinliği 8m

10hp 7.5kw gücünde

Ynt: Dizel su motoru hakkında

emme derinliği konusunda lombardini den daha kuvvetli ama teferruatlı bi motor bizim komşuda var bostan sular anca kuyudan :) 8 lik lombardin daha iyi olur ama suyu 8 metreden zor kaldırır su 8 metrede ise palmera anca senin işini görür

Bu teknoloji motorlar üzerine gelişmiyormu :Dpancar motorda yeri geliyor bozuluyor benim cevabını almak istedğim pancar motoru gibi randıman alabilirmiyiz sulama işinde.

Asla pancar motorun lombardininin yerini tutmaz elektirigin varsa elektirikli bi motor al. Lombardini 8 lik var bende 70 lik boruya 12 metre alicidan cekiyor 400 metreye basiyor ayrica yakit sisteminde kac senedir problem var kendi kendine gaz verip kesiyor yaptirmaya zaman olmadığından birazda erindigimizden. Kac senedir öyle calisiyor hemde yazin her gun aksama kadar. Pancar 11,5 luk da var pancari tasima ve calistirmasi zulüm fakat lombardini oyle degil yakit az görülen is ayni ve daha dayanikli bi motor tasima ve kurmasida pancardan daha kolay

Black.Boyss.37 link=topic=83481.msg997162#msg997162 date=1430138327' Alıntı:
Asla pancar motorun lombardininin yerini tutmaz elektirigin varsa elektirikli bi motor al. Lombardini 8 lik var bende 70 lik boruya 12 metre alicidan cekiyor 400 metreye basiyor ayrica yakit sisteminde kac senedir problem var kendi kendine gaz verip kesiyor yaptirmaya zaman olmadığından birazda erindigimizden. Kac senedir öyle calisiyor hemde yazin her gun aksama kadar. Pancar 11,5 luk da var pancari tasima ve calistirmasi zulüm fakat lombardini oyle degil yakit az görülen is ayni ve daha dayanikli bi motor tasima ve kurmasida pancardan daha kolay
Ben bu motor hakkında bi lgi almak istiyorum pancarın gördüğü işi görürümü verdiğimiz paraya değermi kullananlar varsa yada bilgisi olanlar bu konuda bilgi istiyorum ben.

http://www.hepsiburada.com/liste/pa...?productId=hrsempahp80die&categoryId=34000238

Lombardini çok pahalı geldi o yüzden böyle bişey düşünüyorum taşıması kolay kurlumu kolay tek sorun 15 dönüm tarlaya yetermi damlama sisteminde.

Paranı çöpe atma al bir pancar yada lombardini keyfine bak. bu arıza yaparsa parça bulamazsın. Su 7 metrede kopar randımanlı çalışamaz. Eğer suyun dernliği 6 metreden fazla ise kuyu kazman gerekir.

Bu motor 15 dönüme çok rahat yetiştirir kaba taslak olarak. Ama detaylandırma istersen şöyle bir hesabı var 15 dönüme kaç metre boru kaç cm aralıklı delikle saatte kaç litre su damlatan damlatıcın var. Bunların hepsini çarpıyorsun sonuç saatte kullanacağın su miktarını veriyor. Sonuçun 39 tondan fazla ise bu motor yetiştirmez ama az ise işini görür. Bu hesap dümdüz arazi içindir eğim artarsa basabileceği su miktarı azalır. Baktın olmuyor tarlayı ikiye bölersin ayrı zamanlarda sularsın demokrasilerde çare tükenmez.