Zetor 74- 5/12 Pulluk Seri 2/ÇORUM

Ynt: Zetor 74- 5/12 Pulluk Seri 2/ÇORUM

Yeaahhh ........maşallahhh bu ne kardeşimm. Valla aynı HP traktörler bunu çeker amaaa, arkasındanda alev çıkarır.. Bu alet kalıbının üstünde iş çıkarıyor...Demek tork gücü farklı..

UÖZKAN.77 link=topic=83497.msg997174#msg997174 date=1430142512' Alıntı:
o kadar yavaş değil..

buda başka bi 7441.. 5-14 pullukla.. konya.

https://youtu.be/ksLnLmO7Vqw
Ya arkadaşlarr bu nasıl bir heyvann.... Tarla anızz, toprakta tav felanda yok, kesek çıkarıyor, Pulluğu gördünüz mü, nerdeyse şaseye kadar indirecek, tam gömmüş... lakin alet asılıyor.. Hayran kaldım.

umut abi güzel paylaşım ama pullugun teker ayar deliğini 5. Deliğe getirinde çekin birde.çünkü ünlü en ideal sürümü o delikte yapıyor.5. Deliğin altındaki sürümleri nadas olarak görmüyorum ben.same bölümünde benim 75 in alpler 5li 14 lü ile sürümü var bak bakalım bi

sagalassos link=topic=83497.msg997202#msg997202 date=1430148074' Alıntı:
Ya arkadaşlarr bu nasıl bir heyvann.... Tarla anızz, toprakta tav felanda yok, kesek çıkarıyor, Pulluğu gördünüz mü, nerdeyse şaseye kadar indirecek, tam gömmüş... lakin alet asılıyor.. Hayran kaldım.

abi bu 2. videodaki yani konyadaki atma kabinli yani 30 km yapan ağır seriden.. aynının kabinsizi vardı... bikaç ay denedik elimizde vardı.. tekerleri görmesen paletli sanırsın o kadar..

ne kadar iyi çektiğini şöyle anlatayım.. adını ömrü hayatında HİÇ duymamış biri 1. gün hayran kaldı.. 2 gün tüm testlerden sonra satın aldı.. parça/servis vs hiç umrunda olmadan..

bu yaşıma kadar EN çok etkilendiğim çekiş bu ağır seri 7441 ' de oldu.. sonuçta 72 bg.. o sınıfta rakipsiz derim.. sattığımız çiftlikte NH 100 ile kapıştırıyolar.. hatta özellikle kuyruk milinde ondan üstün diyolar, onların yalancısıyım sonuçta 2 motor da onların:)

murat senin 75.. 5-14 ile mutlaka çekmiştir ama dediğim gibi ağır devir bi zetorla, özel üretim numunelik olmadıktan sonra kapışacak motor daha fabrikasından çıkmadı derim:)

doğrudur.. murat.. İLK videodaki 7441 zetor forumdan ümitdeliğözoğlu ' nun.. video onun rica etti ben paylaştım.. çorumlu bi zetorcu.. bundan başka 12441 ' i de var.. yeni zetorlardan bekliyo, düşünüyo..

yazdığına göre dekara 1,2-1,4 litre yakıyo bu 5-12 ile.. yani aynen çok çekiş az yakış:)

Bizim buralarda yani corum Sungurlu da topraklarının oldukça serttir üstü tutmuş altı çamur göründüğü gibi buralarda ne 7441 re nede 12441 forterra ya daha peşimde yetişen yada önümde giden olmadı dahası yantarlada çalışan arkadaş bırakıp gidiyo başka tarlaya :) ben memnunum önemli olanda bu üç traktorum var 12441 7441 ve 2635 hepsi çift çeker hepsi kabini ama zetorlar farklı hemde çok farklı :)

ümitdeligözoglu link=topic=83497.msg997253#msg997253 date=1430156376' Alıntı:
Bizim buralarda yani corum Sungurlu da topraklarının oldukça serttir üstü tutmuş altı çamur göründüğü gibi buralarda ne 7441 re nede 12441 forterra ya daha peşimde yetişen yada önümde giden olmadı dahası yantarlada çalışan arkadaş bırakıp gidiyo başka tarlaya :) ben memnunum önemli olanda bu üç traktorum var 12441 7441 ve 2635 hepsi çift çeker hepsi kabini ama zetorlar farklı hemde çok farklı :)
yakıt nasıl ve parça sorunu var mı fiyat olarak neyin emsali aynı zamanda kalite olarak nasıl yani bir fendt gibi ya da r serisi john deere gibi var mı

Ufak tefek arizalarda uydurmasyon yolu ile hallederiz biliyorum ama daha büyük bir sorun olursa ustam var hemde zetor ustası a ' dan Z ' ye sadece telde sorunu cozuyoruz parça konusuna gelince paran varsa parça kıyamet gibi fende ve jonderede de ole zaten sana bi kıyaslama erkunt ankarada fabrika bize yaklaşık 160 km çek Cumhuriyeti ise vay babam vay ama aynı arizadan benim traktorum zetor 2 günde ayakta iken benim yeğenim tam 12 gün erkunt serviste gezdi bekledinemi yanarsin yoksa geçen günlerimi yakıt konusunda İdeal bide şu var zetor un 90 beygirini alırsan başka traktörün 20 yani 110 veya 115 hp sini alman lazimki zetorunan eş olsun :) önemli olan sevmek ben seviyorum ve cok hoşuma gidiyo bundan sonrada zetor dan başkasına binermiyim bilmiyorum facebook da görebilirsiniz foto ve vidyolarimi tabi burdada en güzeli nekadar edersen ez bayilmiyor :) buda artisi tabi he bide aynı hp de fend
ve jonderede fiyatinin yarsina :)

tüm motorları severim ... çoğu bilmeyen kızacak ama bi zetoru, çekiş-bayılmama olarak ancak daha büyük bi zetorla kıyaslamak lazım:) ve bunu çok az yakarak yapabiliyo ister inanın ister inanmayın..

ümit birazda 12441 ' den çek at..:)

toprak sert değildir..bizim burda olsun onun üçlüsünü çeker ancak hele birde yaz buğday anızı olsun.birkaç yıl önce iskenderuna akrabalara gitmiştim Fiat 480 traktör 12 no üçlü pullukla sürüm yapıyordu hiç zorlanmıyor bile toprak yapısından dır

valla neresinde ne var teknik konulara çok girmek istemiyom ama.. biz kamyonda çektik, kepçede.. zetorun öz/ana kalitesi çok iyi... üstündeki zetor motoru çok iyi.. aynı şartlarda aynı sınıftaki motorlardan şaşırtacak kadar iyi performansı var..

adamlar 'tractor is zetor since 1946' (motor zetordur) diyecek kadar iddialı zaten:)