motorine zam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: motorine zam

Zamın geleceğini tahmin ettik kışın ucuzlugunda 3.50 den 2 ton almıştık 600 ü gitti bile bitene kadar 4.50 yi bulur bu gidişte bakalim nolacak kim ne derse desin kendi vatan toprağımız musul,kerkük ve süleymaniye zamaninda pisi pisine terkedilmemis olsaydi durumumuz böyle olmazdi 99 yilligina yer alti kaynaklarini sizden izin almadan çikarmayacağim sözü de cabası ne hikmetse ülkenin 4 bi tarafından hatta 200metre yanindan cikan petrol amerikali,ingiliz ve fransiz mühendislerce bi türlü bulunamıyor

fatihcastle link=topic=83524.msg997645#msg997645 date=1430253316' Alıntı:
Zamın geleceğini tahmin ettik kışın ucuzlugunda 3.50 den 2 ton almıştık 600 ü gitti bile bitene kadar 4.50 yi bulur bu gidişte bakalim nolacak kim ne derse desin kendi vatan toprağımız musul,kerkük ve süleymaniye zamaninda pisi pisine terkedilmemis olsaydi durumumuz böyle olmazdi 99 yilligina yer alti kaynaklarini sizden izin almadan çikarmayacağim sözü de cabası ne hikmetse ülkenin 4 bi tarafından hatta 200metre yanindan cikan petrol amerikali,ingiliz ve fransiz mühendislerce bi türlü bulunamıyor

Buna mı bağladın şimdi? Mazotun maliyeti 1.21 TL olduğunu bilmiyorsun galiba üzerisi soygun... Vergiler vergiler zamlar zamlar..

Orn123 link=topic=83524.msg997670#msg997670 date=1430258590' Alıntı:
Buna mı bağladın şimdi? Mazotun maliyeti 1.21 TL olduğunu bilmiyorsun galiba üzerisi soygun... Vergiler vergiler zamlar zamlar..
E sende buna bağlamışsın nolacak şimdi 30 krusa tarladan alinan sebze meyve 3 liraya satilirken yapilani halk halka yapıyor burda da devlet halka yapıyor ne yapmak lazım bende isterim ciftciye ucuz mazot ama isin köküne bakmak zorunuza gidiyor tabi

fatihcastle link=topic=83524.msg997673#msg997673 date=1430259272' Alıntı:
E sende buna bağlamışsın nolacak şimdi 30 krusa tarladan alinan sebze meyve 3 liraya satilirken yapilani halk halka yapıyor burda da devlet halka yapıyor ne yapmak lazım bende isterim ciftciye ucuz mazot ama isin köküne bakmak zorunuza gidiyor tabi

Bizim hiçbir şey zorumuza gittiği yok. Hollanda dünyanın en iyi tarım ülkelerinden birisi her yerinden petrol mü fışkırıyor? Almanya zaten dünyanın 1 numaralı petrol ülkesi. Bir biz varız burada. Tamam biz de istiyoruz petrolümüz varsa çıkarılmasını ama yapmıyorlar. Bunu siyasilere bağlamak lazım. O zaman yatlara neden ucuz mazot var? Senin aldığın 1 lt motorinin %55 i vergi, bunu ben söylemiyorum Türkiye İstatistik Kurumu söylüyor. Birilerini koruyacağız diye neler söylüyorsunuz böyle. İnsan hayretler içinde kalıyor. Her seçimde petrol bulunuyor bu ülkede ama nerde bu petrol bilen yok. Güney Kıbrıs Rum Kesimi akdenizde petrol arayacak diye biz de aramaya çıktık meğer aramıyormuşuz Adamlar gidince bizimkilerde vazgeçti. İşin aslı yıllardır süregelen resmi hırsızlıkta.

Orn123 link=topic=83524.msg997675#msg997675 date=1430260433' Alıntı:
Bizim hiçbir şey zorumuza gittiği yok. Hollanda dünyanın en iyi tarım ülkelerinden birisi her yerinden petrol mü fışkırıyor? Almanya zaten dünyanın 1 numaralı petrol ülkesi. Bir biz varız burada. Tamam biz de istiyoruz petrolümüz varsa çıkarılmasını ama yapmıyorlar. Bunu siyasilere bağlamak lazım. O zaman yatlara neden ucuz mazot var? Senin aldığın 1 lt motorinin %55 i vergi, bunu ben söylemiyorum Türkiye İstatistik Kurumu söylüyor. Birilerini koruyacağız diye neler söylüyorsunuz böyle. İnsan hayretler içinde kalıyor. Her seçimde petrol bulunuyor bu ülkede ama nerde bu petrol bilen yok. Güney Kıbrıs Rum Kesimi akdenizde petrol arayacak diye biz de aramaya çıktık meğer aramıyormuşuz Adamlar gidince bizimkilerde vazgeçti. İşin aslı yıllardır süregelen resmi hırsızlıkta.
Sen merak etme benim ilcemde TPAO nun ekipman parkı var tüm ekipmani yavas yavas yeniliyorlar Allahin izni ile 90 yıl önceki yanlişlar 2023 yılında bitecek ha o zaman ucuza vermezlerse yargılarım simdi çarkın dönmesini bu vergiler sağlıyor her siyasetci ucuz mazot vaatinde bulunuyor ama mazottan benzinden alınan vergiyle carkin isledigini bilmiyor zati bi başbakanlik umutlari da yok salliyorlar sistem bu zor geliyorsa kiraya vereceksin ben 30 yasindayim 20 yildir bu isi yapiyorum mazot hep pahali mahsul hep ucuzdu

.
Mazot fiyatındaki şikayet maliyet değil vergi yükü. Petrol cesmeden aksa ne olur?
Akaryakıttaki verginin sebebi bütün hükümetlerin yolunu buradan bulmayı tercih etmesinden kaynaklanıyor.
Kızılırmak benzin, yeşilırmak mazot olsa ne olur? Sorun ne anlaşmada nede kerkük-musulda.
Sorun mümkün olduğunca vergi kaçırmaya çalışan halkta ve bu kişileri arayıp bulmaktansa milleti akaryakıt pompasinin başında ellerini ovusturarak bekleyen muktedirlerde.
Yani 2023 ' e ne kadı şunun şurasında diye düşünmek avunmaktan başka bir şey değil.

ülkem insanı birkere zam için yürümedi akşam geçerken 4,01 sabah kalkınca 4,1 kaybeden tarafında hep biz varız
17.04.2015 de 3.81 tl şuan 4,1 12 günde %7,6 zam kimse enflasyon hikayesi anlatmasın ekonomi büyüdü demesin büyüyen başkaları bu ülkede
bakan açıklama yapar isterse varil fiyatı sıfır olsun bizim alacağımız vergi sabit diyor varil fiyatı yükselirken anında zam dolar yükselir anında zam
düşerken aynı oranda yansıma yok. ben yaptım olduyla ülke ancak böyle yönetilir (gelen giden gelecek hepsinin yapacağı bu siyaset yapmıyorum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...