ls u60

Selaminaleykum arkadaşlar yeni Ls u60 aldık ama traktör 4 viteste 2000-2500 dewr arasında şaft gövdeye sürtme yapyo servisi aradım lastikler destimi ddi usta lastiklere saftn surtmesndeki alakayı pek anlayamadım önler orijinal lastikleri arkalar değişti arka 380 85r20 takılmış sıkıntıyı bundan yaparmi bide sizlere sorym dedim varmı bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sewinrm. birde kaç numara pulluk takarsak uygun olur.

Ynt: ls u60

Traktörün ön ve arka teker çapları önemli. Eğer orjinal lastiklerde rasgele boyut değiştirme yapılırsa teker uyumu bozulacaktır. Bu yüzden ön tekerler çiftçekerdeyken ya sürekli ya frenleme yapar yada patinaj yapar. Katalogta yazan ön ve arka teker ebatlarına bakın eğer ön ve arkalar uyumlu değilse en kısa değiştermeniz sizin için iyi olur..

aynı sey benimde başıma geldi arkadaş çanakkale yeniceden ls u60 aldım ne hikmetse benim traktöründe orjinal 320 85 r28 olan lastikleri 380 85 r28 olarak değiştirmişler galiba çanakkalede kronik bi sorun bu. lastikler eskiydi yeniledik üzrindekilerin hatalı olduğunu bilmeden aynı ölçüde yenilerini taktık. aynı uyumsuzluk bendede var ama şaft sürtmesi yok. tam olarak neresi sürtüyo motor bloğunun altınamı

Aynen kardeşim motorun altına surtyo motorun şasasina surtyo TM ortada aradan geçtiği yere 4 viteste 2000-2500 dewre çıkınca basliyo surtmeye anlamdm nedenini usta lastiklerden dedi ama bende Bilmyorm seninki sikinti cikariyomu

lastik ebatından kaynaklı olsa 4x2 de problem olmaması lazım seninde ön lastikler değil arka lastiklerin yanlış. traktörün orjinal ön lastik ebatları 280 85 r20 11.2 r20 aynı ölçülere sahip arkalar eskiyse traktörün orjinalebatı olan 320 85 r28 ile değiştir. ben arkaları yeni aldım mecburen arka lastiklere birazaz hava önlere fazla bastım bu şekilde işimi görüyorum. ama lastiklerle alakalı olsa bile ikiçekerde önlerle arkalar bağımsız çalışıyo 4 çekerde sürtse bile 2 çekerde sürtmemesi lazim. bence baska bi sorun var. şaftta salgı olabilir belki