Zetor 90 & MF 6445 Batma Kurtarma/Bayburt

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Zetor 90 & MF 6445 Batma Kurtarma/Bayburt

biz yükledik 6445 ilk seferde kötü gömüldü.. bizim tandem gübrede baya kastı MF ' yi.. neyse zetor var:) şaka bi yana MF ' nin bunu tam ağırlık dolu olmasına rağmen yolda römork silkeliyo motoru..

Ynt: Zetor 90 & MF 6445 Batma Kurtarma/Bayburt

Gecmiş olsun.Masseyin battıgı yer zaten gübre nin tam içiymiş. Orada çogu motor batardı zaten. Çıkarıkende biraz uyumsuz kurtarma olunca zor olmus. Ama en sonunda kazasız belasız cıkmıs ya gerisi aksiyon :)

sağolun..

yusuf bigün gelde anıza ekimleri gezelim:)

bunlarda zetorun kepçe performansı..

http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-406/kepceli-zetor-yuklemetesfiye-performansi/

aynı gübrelikte.. hidromek kepçeyle battığımız da oldu.. köylerde gübrelikle nizami değil malum.. çakır çukur.. yaş gübrede dediğim gibi kepçeyle bile sıkıntı yaşadık vaktiyle.. yani MF ' nin batması da normal.. zaten artık gübreye hidromekle değil zetorla gidiyoz.. hem batmıyo hem daha az yakıyo.. yaş gübrede hidromekten başarılı yani..

şubat ayında kar/çamur vs.. aynı yerde yine Mf ile 10 seferin 5 ' inde battı yola kadar zetor çekti.. bu sefer 10 seferde 1 sefer battı.. buna şükür..

inşallah bigün köyler/gübrelikler nizami bi hal alır millet rahatlar:)

Kolay gel sin Umut , kışın hiç sevmem gübre işini arazi çamur ne yapsan kötü , bizde yağış daha fazla dahada zor biriktiriyoruz yaza kadar .

Romork senin romork galiba ilk videoda , çapraz zorlamak çok sakıncalı MF nin sahibi çok sakıncalı iş yaptı çift dingil romorkta çapraz zorlanırsa kesin sakatlık yapar , kaldı ki aynı benimde battı öyle geçende çukurun içindeki cant yamulmuş , çapraz zorladım bende , küçük bir hatırlatma .

hepiniz sağolun..

nail abi 10641 inan teknoloji oarak değilse de çekiş olarak bu mf ' den üstündür.. hatta bizim düz proxiama bile para-şanzıman olarak mf ' den geri kalsa da yakar-çeker olarak onla rahat kapışır hatta fayda/masraf olarak üstün derim..

Mf ' nin sürücüsü bi heves zetoru denedi biz de Mf ' yi..

*O ' nun demesi zetorun patinaj yapmamasına baya şaşırdı.. yaş gübrede yüke girişi vs çok iyi.. mf pati çeker diyo..

zaten bu yükle batan bi motoru genelde kendinden daha büyük bi motor anca çeker.. ama zetora çekerken dikkat edin mf ' den EN az 15-20 bg küçük ama çok az bi pati ile aynen aldı..ki biz onla as950-hidromek ne bulsak çekiyoz:)

*bizde mf ' nin bizim düz proximadan şanzıman olarak kesinlikle üstün olduğunu, kullanım rahatlığını ve kaputun kepçeye daha uygun olduğunu gördük.. doğruya doğru.. o mf, zetor p. power yada forterra hsx ile kıyaslanmalı ama forterra HD ' de ondan daha donanımlı, üstün..

evet benim sesim..mustafa yönetmenlik yapıyoz:) hakkaten toplam 15 römorku (adı römork bildiğin kamyon kasası) anca bu akşam bitirdik.. biz çabuk yüklüyoz 10 dk sürmüyo ama mf 30-40 dk ' kaya anca gidip gelebiliyo.. yalnız bizim römorku çeken her motor iyidir, helal olsun mf ' ye.. inanın bazı yerde ön tekeri yerden resmen kesildi rampa yukarı yerlerde..

işler maceralı, yorucu.. mesela bugün mf ' ci acemiliğinden zetorun arka sol lastiği yarım metre yerden kesti.. Allah ' dan sakin davrandı, paniklemedi de bişe olmadı.. ama alıştık.. MOK böceği misali:)

geçen yazdan bi kare Zetor 90-ÇİFT ilave yaş gübre... yetmedi kovayı da doldurduk:)

(bu yükle, burdaki ilk-tek numunelik arkasında 10 tonluk sıvı gübre tankeriyle giden case 95 ' i ilk bulduğum düzlükte otobüsün kamyonu geçtiği gibi geçtim desem çoğu inanmaz.. zetoru tanımadan önce ben de inanmazdım:))