8085 tarladaki vites secenekleriniz.

Arkadaşlar 2 ay once yakit ve sanzuman arizasindan bunalip sifir 8085 aldik 4wd kabin klm vs. sorum su ki.
eski traktorumuzun pullugu turan 5 li 13 numara
kazayagi 13 lu ekermak
sizin buna benzer aletlerinizi hangi vitesle kullaniyorsunuz
soruyu neden sordum dun tarlada biraz don vardi pullugu ayarladik ama kasma gibi zorluyordu traktor 2 takviye 3 ve 4 viteste duz yerlerde de duz 1 ile gittik cekisi phantoma gore gercekten takdire sayan birde viteslerine alisir isek hayirlisiyla kullananlardan yardim rica ediyorum. sorun yasamamak icin.

Ynt: 8085 tarladaki vites secenekleriniz.

Hayırlı olsun , seri bir çok seri gelir pulluk için , 5 li pulluğu takviye 4 ile çekiyorsa çok iyi bende takviye 4 ile kullanıyorum , zor yerlerde takviye 3 bile olur .

Hidrolik kumanda kollarının kullanımını iyi öğren yanlış kol kullanırsan kasar traktörü, birde pullukta yan kaskı kollarını sabitleme dört parmak sağa sola boşluk olmasına dikkat et önemli çok sıkar yada sabitlersen yine kasar traktörü.

hayırlı olsun traktörünüz, güzel seçim kesinlikle boyundan büyük işler yapabilecek bi traktör. öncelikle ismail abinin de dediği gibi yan kollarda mutlaka boşluk bırakın kasma yapar lafım yok gerdirmeyi koparttırdım ben o yüzden dikkat edin derim. 8095e 5li 14 numara ile 2nin 3ünde sürüyorum ben toprak yapınızı bilemem ama 3. viteste de gayet seri gidiyor benimki.

Bende de 8085 var
Pullu olarakta 4lu 15 inç Esenler kullanıyorum
Seri 1. Vitesle sürüyorum
İki tavsiye üç çok yavaş kalıyor hatta bir ile ikinci vites arası bir vites istiyor ama olmadigindan seri bile devam

kazablanka link=topic=83592.msg998427#msg998427 date=1430574556' Alıntı:
Arkadaşlar 2 ay once yakit ve sanzuman arizasindan bunalip sifir 8085 aldik 4wd kabin klm vs. sorum su ki.
eski traktorumuzun pullugu turan 5 li 13 numara
kazayagi 13 lu ekermak
sizin buna benzer aletlerinizi hangi vitesle kullaniyorsunuz
soruyu neden sordum dun tarlada biraz don vardi pullugu ayarladik ama kasma gibi zorluyordu traktor 2 takviye 3 ve 4 viteste duz yerlerde de duz 1 ile gittik cekisi phantoma gore gercekten takdire sayan birde viteslerine alisir isek hayirlisiyla kullananlardan yardim rica ediyorum. sorun yasamamak icin.
Bizde tarla sürümünde 2 ' nin 4 ' ü çok zorlarsa 2 ' nin 3 ' ü ile sürüm yapıyoruz.