fıat 54 c

sevgılı traklup aılesı sızın bılgılerınıze ıhtıyacımız var babamın toplamda 190 dolum yerı var tarla tutturdu ben 54 c alıcam dıe bıtane 480 fıat var sımdı bıtanede 54-c alıcam dıo babam afyon-dinarda ikametgah ediyo bı koyunde toprak sert deıl hatta normalden bıraz daha yumusak dıyebılırız sert toprak kesınlıkle yok sımdı sorum su bu traktör nasıldır yakıt saglamlık 54-c tek fıatınmı yoksa newholland serısı de varmı alırken nelere dıkkat eymek gerekır bıde pulluk secımı nasıl yapalım bız 480e 4lü 9 inç pulluk takıoruz... sımdıden verıcegınız bılgıler ıcın tesekkurler....

Ynt: fıat 54 c

aynı pullukla 54c de de devam edilir sorun olmaz 54c nin new holland yazan serileride var elbette sanırım 98 den sonrası
ama benim görüşüm tarla tarımı için 55-56 her yönden c ye göre daha ideal bir makine

kalibso link=topic=83603.msg998601#msg998601 date=1430665084' Alıntı:
peki 54-c nın newholland serısımı ıyı yoksa normal fıat serısı mı bıde hangısı az yakar
54c nin her serisi iyi aslında ama new holland yazanlar daha doğrusu bosch pompa (kontaktan stoplu olan fıatlar diye biliyorum) olanlar birazcık fazla yakıyor diye bir kanı var ama daha iyi çekiyor diyede bir kanı var bu kanılara göre konuşursak bariz bir fark olmayacaktır. 54c kullanmadım ama 55-46 nın bosch ve cav pompalı olanlarına göre bu yorumu yapıyorum
ve gözlemlerime new holland yazanlar piyasada kolayca alınıp satılıyor yani 2. eli daha iyi yani tabi maddi durum el veriyorsa new holland yazanları almak daha iyi olur zaten bunların modelide diğerlerine göre daha yüksek zira hem 40 km şanzımanlı modelleride var yol da işim daha fazla diyosan 40 km olan çok iyi olur ama gene söyliyeyim 55-56 yıda iyi düşünün

kalibso link=topic=83603.msg998698#msg998698 date=1430684066' Alıntı:
mehmet abıcım guzel traktor soluyosun yalnız cok paara olucak o bıde yakıt almıs basını 4 tlye dayamıs o traktör bıze 5 gomlek buyuk gelır...
bir iki ay td65 kullandım bizim tarlalarda baya uzak ama sakin kullanınca yakıtta pek bir fark yok zaten oda 3 piston hem konfor da o biçim birde ben td kullandım ki tt daha az yakacaktır çünkü daha hafif

Akıl vermek gibi olmasin fakat 480 lik fiat 54c den iş olarak asla assagi kalmaz sen şimdi iki ayni sekmen traktörun olacagina bir büyük bir küçük traktör le islerini daha rahat halledersin ve büyük traktörün avantaji cok olur sunu söyleyim 54 c bahce isleri icin guzel bi traktör fakat tarla surerken birazdaha rahatliga onem verin derim ben bile ince zayif yapim olmasina rahmen asla 54c de rahat edemiyorum. Cok dar bi kullanim alani var kambur ololmamak elde değil :) ben sana şöyle bi tavsiyede bulunsam 60 56 fiat al desem onada 5 9 numara pulluk taksan 480 den her Halukarda az yakar ve cok seri bi traktördur. 96 model ve ustunu tavsiye ederim ayrica piyasa olarak 54 c dden hem uygun hemde daha güçlü bir traktör Satarkende pisman etmez. Karar sizin 54c 480 den asla fazla iş yapamaz ayriyetten ceki gücü olarakda kac defa denemelerimiz oldu 480 daha iyidir tek rahatligin cift vites lifto matik tam yagli direksiyon bunlar 6056 da fazlasiyla var