Damızlık koyun keçi desteği

Arkadaşlar bu hafta içinde yatırılan veya yatırılacak olan desteklemelerden ne kadar kesinti yapmış birlikler?
Devletten hayvan başına 22 TL çıktı. Birlikler kesinti yapıyorlar. İzmir damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği 14 TL ' den yatırmış. 8 TL kesmiş. Çanakkale 17 TL ' den yatırmış diye biliyorum.

Ynt: Damızlık koyun keçi desteği

sebazios link=topic=83623.msg998952#msg998952 date=1430767058' Alıntı:
Çok vicdandız davranmışlar. Kesilen meblağ çok büyük.

Ne hizmetleri var ki bu rakamları kesiyorlar. Bildiğin asalaklar.

Bir de üye olmazsan destekleme alamıyorsun. Danışmanlık hizmeti diye bir şey var. 8 yıldır üyeyiz bir kere danışmanlık yapmadılar. Bir defa sorduk keçinin ayağını nasıl düzeltiriz diye bilmiyorum dedi.

Tüm birlikler, sendikalar, odalar aslında üyelerinin haklarını, çıkarlarını korumak için kurulurlar, ancak hepsi birer asalak olarak davranır bu ülkede. İşçi sendikası başkanlarının bir çoğunda sendika tarafından kullanılmaları için kiralanmış-alınmış Mercedes makam araçları var. Birlikleri iyi araştırın, parayı nereye harcamışlar bakın, iyi bir şeylere harcamışlarsa sorun yok, kendileri için harcamışlarsa, ne diyelim bilemedim :(

İnsanlık varolduğundan beri üretenle tüketen arasına girmiş her türlü 'kurum' ..... asalaktır! Kurum kişi değildir hissi ve yaşantısı yoktur...sadece hükmedene veya sahibe çıkar sağlamak için yasal zemini vardır ... o kadar! Ben hayvanlarımı asla bu sistemin içine sokmuyorum. Devlet bana üç kuruş verecek ve bundan siyasi güç kazanacak diye malzemesi olmuyorum. Hem de o teşvik adı altında verdikleri paralarda tüm toplumun hakkı var. Bana mera vermeyip, toprağımı bir şekilde çalıp... garibanın emeğinden kestiğin vergiyi kıyak bişey gibi veriyorsan ... işşim olmaz! Helal de saymam zaten. Gerçekten kazanmadığım bişeyi neden bir kurum veriyor bana ... düşünmek lazım accık... :)