çiftlik kurulum maliyeti

Arkadaslar 50 başlik yarı açık bir işletme kuracağım 2500 m2 bi yer ayirdim inşaat için 100 bin lira sermaye ayırdım en fazla bu yeterli olurmu çok fazla gösterişli biseye gerek yok hayvan refahı onemli hayvanların gezip yem yiyebileceği bi yer, süt sağim odası,yem deposu bu para sizce yeterlimidir yada daha aşşayada olabilirmi teşekkürler

Ynt: çiftlik kurulum maliyeti

İLKERARZU link=topic=83650.msg999290#msg999290 date=1430858399' Alıntı:
Arkadaslar 50 başlik yarı açık bir işletme kuracağım 2500 m2 bi yer ayirdim inşaat için 100 bin lira sermaye ayırdım en fazla bu yeterli olurmu çok fazla gösterişli biseye gerek yok hayvan refahı onemli hayvanların gezip yem yiyebileceği bi yer, süt sağim odası,yem deposu bu para sizce yeterlimidir yada daha aşşayada olabilirmi teşekkürler

benim bildiğim sağım odası orta kaliteli bişi 50 60 milyar cıvarı ki 50 baş serbest duraklımı olacak eğer serbest olcaksa sıyırıcı sistem olcakmı sıyırıcı sistem 15 bin tl demirlerde tutar 15 bin ama bu söylediklerim hep tahmini eğer hayvan refahı istiyorsan o bara yetmez

Daha önce çiftlik yaptıran arkadaşlar varsa çiftliği ve maliyeti hakkında bilgi verirse daha iyi bilgi sahibi oluruz bu arkadaşlardan rica ediyorum isterseniz resimlerinide koyun daha iyi olur

Çok modern olmaz ise 100bintl 3 aşağı 5 yukarı olur 50 baş hayvan için Son modern birşey bekleme..
Herşeyi 2.el al traktörü 80 model al
kendin yapabilceğin işi aletlerini ilkte alma düşür düşürebildiğin kadar maliyeti Rahat yeter
zaten kazandıkça alıcaksın onları. m.etme