hidrolik orta kol

geçen yaz aldığımız 110 deutz crd haşmet hidrolik orta kolu aşığın geçtiği hareketli gaga aşındı ve orta kol tutmuyor arkasındaki takımı yere düşürdü neyseki lastiklere saplanmadı takım. çözümü gagayı kestirip yerine eski kapalıp tip kaynattırdık erkuntun hidrolik kol firmasıyla ciddi bi değişikliğe gitmesi lazım aynı köyde birkaç tane bu vakkadan var.

Ynt: hidrolik orta kol

idris1981 link=topic=83651.msg999314#msg999314 date=1430864337' Alıntı:
geçen yaz aldığımız 110 deutz crd haşmet hidrolik orta kolu aşığın geçtiği hareketli gaga aşındı ve orta kol tutmuyor arkasındaki takımı yere düşürdü neyseki lastiklere saplanmadı takım. çözümü gagayı kestirip yerine eski kapalıp tip kaynattırdık erkuntun hidrolik kol firmasıyla ciddi bi değişikliğe gitmesi lazım aynı köyde birkaç tane bu vakkadan var.
ceksparow-1986 nın dediği gibi forumda birinin başına daha gelmişti böyle bir olay firma değiştirmişti ortakolu. Deutzlu haşmet nasıl :D

geçmiş olsun ..
sizi kastetmiyorum ama..
genellikle o kancayı alta bakacak şekilde bağlayıp..
bağladığı ekipmanı kaldırdığı esnada kankancaya zarar verip
geri iade edenleri gördüm.
ben ali akarsele konya... yaptırmıştım.. masalalh taş gibi duruyor..
ters takılır onunda kırılacağina eminim..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=83651.msg999413#msg999413 date=1430922784' Alıntı:
geçmiş olsun ..
sizi kastetmiyorum ama..
Katiliyorum abi kancalı orta kolla imtihan da sınıfta kalan çok çiftcimiz var eski ziraat makinalarinin çoğu zaten kancalı ortakola göre degil kasma yapıyor

Arkadaslar bendeki sorunda arkada ekipman takiliyken pulluk , cizel vs. Ve ekipman havadayken kolu uzattigimda acayip titireyerek uzuyo traktoru titretiyo taa bide bu esnada haaaaarrr die sesde cikartiyo normal mi?

musdi60 link=topic=83651.msg999516#msg999516 date=1430940503' Alıntı:
Arkadaslar bendeki sorunda arkada ekipman takiliyken pulluk , cizel vs. Ve ekipman havadayken kolu uzattigimda acayip titireyerek uzuyo traktoru titretiyo taa bide bu esnada haaaaarrr die sesde cikartiyo normal mi?
normal değil..
Eğer mekanik bir arıza değilse..
hid. orta kolu traktörün en alt deliğinde bu sorunu yapabilir ..
nedeni hassasiyet çalışır..
üste veya ortaya tak öyle dene ..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=83651.msg999519#msg999519 date=1430940969' Alıntı:
normal değil..
Eğer mekanik bir arıza değilse..
hid. orta kolu traktörün en alt deliğinde bu sorunu yapabilir ..
nedeni hassasiyet çalışır..
üste veya ortaya tak öyle dene ..
bizim vesayitte 2 delik var zaten ama altta takili baskalarina sordum hafiften titrer dediler de bizmki taaa traktoru titretiyo fab. Aradim agir takmissn diyor napcaz arkaya sadece 200,,300 kg mi takacaz dedm bu sefer yag kacagi vardir dedi oda yok dedim daha mazeret bulamadi aldiginiz acenteye goturun fabrikayla gorustugunu soyle yollasinlar test cihazina takalimm dedi adam

musdi60 link=topic=83651.msg999524#msg999524 date=1430942090' Alıntı:
bizim vesayitte 2 delik var zaten ama altta takili baskalarina sordum hafiften titrer dediler de bizmki taaa traktoru titretiyo fab. Aradim agir takmissn diyor napcaz arkaya sadece 200,,300 kg mi takacaz dedm bu sefer yag kacagi vardir dedi oda yok dedim daha mazeret bulamadi aldiginiz acenteye goturun fabrikayla gorustugunu soyle yollasinlar test cihazina takalimm dedi adam
bi ara kısa ama detaylı bir video çeker ve bu konuya bağlarsan belki daha iyi analiz ederiz.

kolu garantilisini ben getirirdim fakat açıkçası etrafımda bu kadar aynı olay olunca aynı tekrar getitrtmek istemedim yuvarlak tip kaynattırıp daha salamlaştırıdım zaten pistonuda erkunt yapmıyormuş dışarıdan satın alıyor yine aynısı gelecek

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=83651.msg999413#msg999413 date=1430922784' Alıntı:
geçmiş olsun ..
sizi kastetmiyorum ama..
yok sürekli normal takılması gerektiği gibi takarım takmammla alakalı değil malzeme yumuşak kalmış sonrada yaptığım bir artaştırmada digger ithal traktörlerde cat 36 diye adlandırılan malzeme formatında yapılması gerekiyor muş bu kancanın ama bizimki öyle değil ağır malzemede kaçırdı tek tesellim lastiklere zarar gelmedi

144fenomen link=topic=83651.msg999357#msg999357 date=1430900546' Alıntı:
ceksparow-1986 nın dediği gibi forumda birinin başına daha gelmişti böyle bir olay firma değiştirmişti ortakolu. Deutzlu haşmet nasıl :D
haşmet idare eder ama deutz hakkatten dahada iyi çalışması çekişi güzel motor hiç bayılmıyo digger perkinlerdnde kullanmıştım kalkışlarda bayılıyo sonradan topluyo ve duman atıyodu deutz motorluda hiç böyle bişey yok bide bole yok orta koldu falan filan gibi işlerden can sıkmasa güzel olacak

idris1981 link=topic=83651.msg999314#msg999314 date=1430864337' Alıntı:
Abi bu deutz la perkins arasında yakıt farkı varmı bi de çekişte fark var mı?