3600 gitti 2073sh geldi..

Bizim traktörlerde pehlivan ceki yok zaten daha 5 6 sene oldu Türkiye de pehlivan çekiye geçileli bunca zaman bi sıkıntı çıkmadı Allah a şükür sen dikkatli ve temkinli olduktan sonra birşey olacağını zannetmiyorum..

Teşekkür ederim. Sanayide bir dolanayım bakalım. Bizim köyde yeni yeni sabit çekilere geçiliyor. Eskiden beri kancalı kullanılır. Ekipman takmak kolay olduğu için :D

Ekipman takmak kolay ama ani bir fren römork ta yüklü olduğunda fazla tutunabileceğini zannetmiyorum. yokuş aşağıda da bu geçerli Allah muhafaza hem senin hemde cevre için tehlikeli bir durum..

Resimler ve ekler

• 12122569_170257886652534_3542671845459451799_n.jpg
    12122569_170257886652534_3542671845459451799_n.jpg
    139.8 KB · Görüntüleme: 103
  • Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
Bu yaz silaj boşaltırken :D

geçmiş olsun Ali aman dikkat eğimli yer olsa daha kötü
hortumu yada jakı koparırsın bir sürü tehlike
hiç olmazsa pim yeri falan yaptır

Aynen abi oktn dönerli yenisi. Ben de o yüzden değişreceğim çekiyi yaza doğru. Pehlivan çeki mi al diyorsun sen de?

valla sana bağlı
http://www.verimtraktor.com/galeri/galeriler/canon98988105.jpg
ben standart üstünde gelen çekileri kullanıyorum uzun çekiyi yani
en uzun ayarına getirdik 240 ta birde demirciye bir destek yaptırdık çeki ağzının yükünü bölüp gövdeye iletiyor
babam zamanında pehlivan çeki almış ama kullanmıyoruz 2 tekerde ihtiyaç olmuyor pehlivan cekiyi 4 teker römörkte kullanırlarmış babamlar
65 de de uzun çekiyi kullanıyoruz yine 6 tona kadar sıkıntı yok o yüzden asansör çekiyi söktüm yoksa kuyruk mili lazım oldumu yukarı pulluk takmak gerektimi aşağı kaydırmak gerekecek lanet bişey
küçük bahçe traktörüne göre kullanışlı birşey değil klavuzda 6 8 tondan daha büyük römörklerde oraya takmak gerekli yazıyodu sanırım tam da okumadım ama o kadar büyük römörk kullanmıyoruz biz zeytinliğe göre değil onlar en ideali 3,5 zeytinlikte o bile yüksek geliyor aslında
şu ecnebilerin kullandığı tandem alçak profil römörkler var ya onlardan üretse bizim firmalar süper olur aslında

geçmiş olsun Ali aman dikkat eğimli yer olsa daha kötü
hortumu yada jakı koparırsın bir sürü tehlike
hiç olmazsa pim yeri falan yaptır

valla sana bağlı
http://www.verimtraktor.com/galeri/galeriler/canon98988105.jpg
ben standart üstünde gelen çekileri kullanıyorum uzun çekiyi yani
en uzun ayarına getirdik 240 ta birde demirciye bir destek yaptırdık çeki ağzının yükünü bölüp gövdeye iletiyor
babam zamanında pehlivan çeki almış ama kullanmıyoruz 2 tekerde ihtiyaç olmuyor pehlivan cekiyi 4 teker römörkte kullanırlarmış babamlar
65 de de uzun çekiyi kullanıyoruz yine 6 tona kadar sıkıntı yok o yüzden asansör çekiyi söktüm yoksa kuyruk mili lazım oldumu yukarı pulluk takmak gerektimi aşağı kaydırmak gerekecek lanet bişey
küçük bahçe traktörüne göre kullanışlı birşey değil klavuzda 6 8 tondan daha büyük römörklerde oraya takmak gerekli yazıyodu sanırım tam da okumadım ama o kadar büyük römörk kullanmıyoruz biz zeytinliğe göre değil onlar en ideali 3,5 zeytinlikte o bile yüksek geliyor aslında
şu ecnebilerin kullandığı tandem alçak profil römörkler var ya onlardan üretse bizim firmalar süper olur aslında

Pim vardı abi sallayınca römorku ben o çıktı yerinden :D Bakalım abi bulursam bakacağım. Bu kancalı sistem bana da saçma geliyor. Traktörle tam tur yapamıyorsun römork çıkacak diye falan dertli bir sistem. Balıkesirde fabrikada bu 9.00 lastikler yerine geniş lastik yapalım diye ama fabrika da ki kişi olmaz dedi kaldı öyle.

Hayırlı Olsun Yeni Traktörünüz Birde Bu Düz Ovalarda Daha Hiç Kancalı Sistem T Yani Kullanmamış Kişiler Neden Gereksiz Gibi Göstermekte Kancayı Onu Hiç Anlamıyorum Heleki Bizim Gibi Eğimlerde Çift Dingil Kullanmak İmkansız Yani Öyle Elimize Römörkun Okunu Alıpta Traktörün Arkasına Koyması Zor Oluyo Biliyomusunuz ...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Dmr
Hayırlı Olsun Yeni Traktörünüz Birde Bu Düz Ovalarda Daha Hiç Kancalı Sistem T Yani Kullanmamış Kişiler Neden Gereksiz Gibi Göstermekte Kancayı Onu Hiç Anlamıyorum Heleki Bizim Gibi Eğimlerde Çift Dingil Kullanmak İmkansız Yani Öyle Elimize Römörkun Okunu Alıpta Traktörün Arkasına Koyması Zor Oluyo Biliyomusunuz ...

Doğru diyorsunuz. Kanca nın hidrolik kllarına bağlı olmadığında zincirle kaldırmak zorunda kalıyoruz römorku. Yüklüyken bu 10 kat daha zor oluyor.

Bilmez olurmuyuz Kardeşim ben sadece tehlikesi ve dikkat edilmesi konusunda uyardım.. ikince el sökme veya yeni bir ayak alıp römorkun ucuna monta ettirebilirsiniz römorklarda bulunması lazım yoksa traktörden salıp toprağa mı bırakıyorsunuz ucunu..

Bilmez olurmuyuz Kardeşim ben sadece tehlikesi ve dikkat edilmesi konusunda uyardım.. ikince el sökme veya yeni bir ayak alıp römorkun ucuna monta ettirebilirsiniz römorklarda bulunması lazım yoksa traktörden salıp toprağa mı bırakıyorsunuz ucunu..

Olurmu Öyle Kardeşim Tabiki Dayak Kullanıyoruz Ben 4 Tekerliden Örnek Verdim Benim Demek İstediğim Düzlerde Gereksiz Ama Eğimli Bölgelerde 4 Tekerli Kullanmadığımız İçin 2 Tekerli Oku 4 Tekerlideki Gibi Oku Sağa Sola Kaldırıp İndiremiyoruz Demek İstedim Kaldıkı Sadit Kancada Hiç Kullanışlı Değil T Olmalı İstediğin Gibi Kaldırıp İndirmelisiniz Kancayı Tabi Birde Devrilme Riski Var Devrildiği Zaman Ok Traktörde Sabit Olduğu Zaman Traktörüde Devirme Riski Oluşturuyo Kancada Böyle Bir Risk Yok En Fazla Devriliyo Diye Bakarsınız Traktörünüze Bi Zarar Gelmez Yani Tek Dingilde Kanca Çift Dingilde Sabit Çeki Daha Doğrudur