tarsim

1 mayıs 2015 cuma günü buğdaylarıma tarsimden sigorta yaptım.
ancak tarsim sitesine girdiğimde poliçe başlangıç tarihi bir hafta sonrasına girilmiş görünüyor. yani 8 mayıs 2015.
malesef 7 mayıs akşamı fırtına ve kuvvetli yağmur ile zararım büyük.
tarsimi arıyorum faydalanamazsın diyor acenteye yönlendiriyor.
acenteyi arıyorum tarsim sigortası heryerde 1 hafta sonra başlar diyor.
bu konu ile ilgili net bilgisi olan varmı?
teşekkürler..

Ynt: tarsim

Tarsim sigortasi 1 haftayla 10 gunun sonunda devreye girer birakin gunu saati hatta dakikadan bile faydalanamayan oluyor mesela 10. Gun saat 12.30 police baslangiciniz eger saat 12.25 de dogal afet olduysa gecersiz oluyor

Bu tarsimin kendi keyfi uygulamasi olabilir ilgili mahkemeye ,yada hakem heyetine derhal basvurun bence madem öyle ödemeyi de 10 gün sonra alsin yada ödeme tarihi gelince 10 gün geciktirelim olurmu öyle şey mutlaka sonuç alinir kanisindayim

Tarsim in bizi mağdur ettiği kesin ama sigortanın 1 hafta sonra girmesi mantıklı çünkü fırtına,dolu,sel,don gibi zararların olma ihtimali bir hafta önceden hava durumu tahmin sitelerinden rahatlıkla tespit edilebilir mesela son fırtına dolu bir hafta önceden bekleniyordu.Yarın için dolu yada fırtına gibi uyarıları öğrenip bir gün önceden sigorta yaptırıp bundan faydalanmayı düşünenler çıkabilir bunu önlemek için yapılmış bir uygulama

ttunc link=topic=83684.msg1000089#msg1000089 date=1431165199' Alıntı:
Tarsim in bizi mağdur ettiği kesin ama sigortanın 1 hafta sonra girmesi mantıklı çünkü fırtına,dolu,sel,don gibi zararların olma ihtimali bir hafta önceden hava durumu tahmin sitelerinden rahatlıkla tespit edilebilir mesela son fırtına dolu bir hafta önceden bekleniyordu.Yarın için dolu yada fırtına gibi uyarıları öğrenip bir gün önceden sigorta yaptırıp bundan faydalanmayı düşünenler çıkabilir bunu önlemek için yapılmış bir uygulama
Bir kerede çiftci kirnaz olsun ne olur şoray uzun çikip tv de konusup duruyor ciftcinin ödedigi pirimlerle zarar karsilaniyor diye zaten havuzdan geliyor ne olur ödense ne olur bi kerede ciftci kazanan olsa

O ayrı meselede 1 ocakta ödesende 1 mayısta ödesende ödediğin prim aynıyken 1 mayısı beklemenin anlamı ne fırsat vermemek lazım, bugünün isini yarına bırakmaya ne gerek var