Pİ Traktör,Türkiye'nin Yeni Traktörü

Ynt: Pİ Traktör,Türkiye'nin Yeni Traktörü

ahmtkskr link=topic=83687.msg999852#msg999852 date=1431094600' Alıntı:
Milletçe çalmak baba mesleğimiz :)

Ne alaka çalmak ? Dilimize pelesenk oldu iyice çalmak,çırpmak-çala çırpa büyümek. Büyük markalar birbirini taklit ederler,buna göre sonraki tasarımlarını düzenlerler. Kusura bakmayın ama bi Türk olarak bunu kabul etmem hiç kimsede kabul etmez!

Traktör bence güzel gözüküyor. Fena mı olur bi JCB benzeri motorumuzun olması.

Ana hatları benzese de (bence) çalma yada kopya denebilecek bir durum yok. Traktörün ön arka aks mesafesi fastrac ' a göre çok daha kısa. Ayrıca aralarında ciddi seviyede bir güç farkı var. Bu farklılıkların entegre edilmesi bile pi ' yi özgün tasarım yapar.

Ağır iş makinaları konusunda tecrübeli bir firma ise gerçekten iyi iş çıkartabilir.

Paylaşım için teşekkürler Pi Makina traktör pazarına hızlı girecek gibi dış görünüş on numara olmuş inşallah kısa zamanda piyasaya giriş yapıp liderliğe doğru çıkar :)

Pi Makina diye firma olduğunu bile duymamıştım ki traktörü çok büyük süpriz oldu. Genel hatlarıyla JCB ' yi andırıyor. Ama teknik özellik bakımından nasıldır merakla bekliyorum. Tasarım olarak şık duruyor...

pi makinanın loader, bekoloder, ekskavatör, kamyon ve ismini sayamadığım çok fazla kalemde ürünleri var. traktr olarak piyasaya ilk giriyor. ben bir beko için fabrikayı ziyaretim olmuştu. traktörü daha bir buçuk sene evvel hazırdı. demekki denemeler falan ancak fuara çıkmış. pi makinayı kutlar. başarılar dilerim.

Traktörü gittim inceledim görmek isteyenler için konu linki aşağıdadır.

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-409/pi-trak-120-(prototip)-incelemesi/new/#new