TrakKulüp, Traktörmetre'ye konuk oluyor...

2 Temmuz 2015 Perşembe Günü Traktörmetre Çekimine Katılacaklar

• Kullanılan toplam oy
    304

Ynt: TrakKulüp, Traktörmetre'ye konuk oluyor...

İş sezonu açıldı. 3 gündür gübre çekiyorum. Biter bitmez 2. pas ve ot biçim içlerine giricez. Çok kişi gelmek ister de zaman nasıl olacak.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=83699.msg1000141#msg1000141 date=1431185047' Alıntı:
ercan gelecekse ben gelemem o deutzu Karalar ..ben ergutu ..
şaka bi yana gelmek isterdim ama işlerim çok yoğun..
insallah değerli arkadaşlarım bi konuda en iyisini yapacaktır..
haa bu arada bereket tv buluşmalarda her hangi bir aşamada sponsor olsun hazır elinize geçmişken
hem davet edin hemde sponsorluk teklif edin beyler..

:)

Sen gelirsen ben de gelmem zaten sen döytzü översin bende ergudu :)
Benim de gelme durumum yok gibi :(

Olmuşken tam olsun.Her markanın iddiası en az yakan traktör bizimki ,bide yakıt denemesi yapılsa bence tam olur.Zaten traktör metrede tanıtılan traktörleri az çok hepimiz biliyoruz.

Traktörmetre programında toplam 14 tane traktör markası tanıtılmış. Bunların içinden aşağıdaki 10 tanesini talep etmeyi düşünüyoruz. 4 tane de yedek olacak.

Telep Edilecekler:
1. Fendt
2. New Holland
3. Massey Ferguson
4. Deutz-Fahr
5. Valtra
6. Case IH
7. Erkunt
8. Tümosan
9. Başak
10. Hattat

Yedekler:
1. LS
2. Solis
3. Foton
4. Branson

Henüz tarih belli değil ama önümüzdeki günlerde Ankara ' da çekim olacak. Çekime sitemizden herkes davetlidir. Gelenlerle ufak bir buluşma yapabiliriz. Fakat öncelikle test ekibimizde yer alan 20 kişiyi belirlemeliyiz. Test ekibinde yer almak isteyenler yazarlarsa sevinirim.

test ekibinde yer alabilirim(tümosan hariç)
fakat tarih ve plan kesin belli olsa o zaman kesin gelirim diyebilirim, öğrenciyim o sebebten kendimi ayarlamam lazım..

Merhabalar,

Programlarla alakalı olumlu olumsuz tüm eleştiriler bizim için çok önemlidir.
Forumda yazılanları vakit buldukça okuyarak bu değerli bildirimleri not ediyoruz.
Haklı olarak olumsuz eleştiriler çoğunlukta.
Traktör bilgi seviyesinin bu kadar yüksek olduğu bir platformda herkesi memnun edecek bir program hazırlamak herkesin harcı değildir diye düşünüyorum.
Sizin tarafınızdan istenenlerle, TV program formatının ve firmaların izin verdiği ölçüleri harmanlayıp ortaya bir yapım çıkartamaya çalışıyoruz.
İlk yola çıkışımız, traktörlerin daha çok ekranda olması ve bunların iyi tanınması gerekliliği ile başladı ve bu açıdan bakıldığında ilk defa bu kadar uzunca ve tüm markaları tanıtan bir traktör programı ortaya çıktı.
Programın mevcut olması herkesi memnun ediyordur diye düşünüyorum.
Lakin sizin istediğiniz seviyeye gelmesi için de biraz zamana ihtiyacımız var.
Bu konuda ilk somut adımı da sezon finali ile atmak istiyorum.
Açıklanması gereken birkaç nokta var;
- Traktör adedi 10 ile sınırlı değildir,
- Programda tanıtılan tüm markalar olursa bir nevi tüm sezonun eleştirisi tarafınızdan yapılmış olur,
- Planda olan fakat henüz çekimi yapılmayan John Deere, Kubota, Landini, Zetor, Antonio Carraro gibi markalar da burada yer alabilir,
- Tüm markalarla iletişime geçip bu organizasyona katılmalarını isteyeceğim,
- Buradaki işleyiş firmaların izni dahilinde olacaktır, 15-20 de olabilir, 7-8 marka da olabilir, onay verenlerin hepsi bir araya gelecek,
- Zaman açısından uygun tarihi sizler belirleyin (2 hafta önceden bize haber verilirse güzel bir ayarlama yapabiliriz.)
- Pulluk her traktör için ayarlamaya çalışacağım, bu noktada nadasa bırakılan bir tarla bulunması gerekiyor.
- yakıt tüketimi ile ilgili her hangi bir uygulama yapmayacağız. (ekipman ayarı ve kullanıcılara göre değişim göstermektedir.)
- Beğenen ve beğenmeyen her iki kullanıcıda belirli sürelerde aynı traktörü kullanacak, ardından ikisi de yorumlayacaklar, sınırlı kullanım ve sınırlı konuşma süresi olacaktır.
- Bir kişi iki farklı traktöre binmeyecek böylece daha çok Trakkulüp üyesi ekrana çıkıp yorum yapma şansı yakalayacaktır.
- Eleştiriler yasal bir sıkıntı oluşturmayacak seviyede yapılmalıdır, gerekirse firmaların izleyip onay vermesinin ardından yayınlanabilir.
- Test bölümlerinin ardından bir forum buluşmasıymışcasına toplu halde söyleşi yapılabilir; traktör piyasası, yerli üretim, ,ithal traktörler, bilinçli kullanım, traktörmetre ' nin iyi ve kötü yanları vb.
- Program yapısına en uygun böyle bir format düşündüm, farklı görüşler tarafınızca tartışılıp uygulanabilir.

Emeği geçen, geçecek olan ve olumlu olumsuz tüm eleştirenlere gönülden bir teşekkürü borç bilirim.

Ömer Kuloğlu
Bereket TV

ömer bey bencede ellerınıze sağlk gayet güzel oluyor program ama hep ıyı yonlerını yazıyorunuzve anlatıyorsunuz fırmaların bakın kullanıcıları bır araya getırın ne sorunlar var traktor işinde bakın tumosan ın kullanıcısı bır arkadaş daha dün bır protesto yapmış yaynlayın bunu veya fırmaya ulaşmasına yardımcı olun bence pragram o zaman maksatına ulaşacaktır yınede ellerınıze sağlık kolaygelsın

Şu aşamada Ömer bey ' in bahsettiği format beklentilerimizi fazlasıyla karşılayacak bence aslında belkide firmaların eleştirilerel programlara olumlu bakmaları yönünden devrim niteliği taşıyacak bir bölüm olacak,kısa zamanda kullanıcı adaylarımızı ve program tarihini netleştirelim.

Gökhan ÖZKAN link=topic=83699.msg1000623#msg1000623 date=1431358944' Alıntı:
Omer bey.acil organize olmamiz lazim.nadas zamani gecerse yer bulamayiz.su onumuzdeki 2 hafta icin ben tarla ayarlayabilirim.
Ev sahipligi icinde elimden geleni yaparim.
Sıkıntı yok, bizde nadaslar Ramazan Ayı, başına kadar uzar.. Ev sahipliğine hazırım.

Güzel bir etkinlik, izleyici olarak da kullanıcı olarak da katılabilirim. Tarih belli olursa eğer bizlerin de katılıp katılmama konusunda net bir cevap verebilmemiz mümkün.

Ankara il sınırları içerisinde her yere kullanıcı olarak gelebilirim boş tarla olarak nadas bitti ama kazayağı goble icin tarla cok ev sahibi de olabilirim ömer abinin de dediği gibi bi nevi buluşma da olabilir ramazandan önce halletmeliyiz gerekli organizasyonu abilerime bırakıyorum

Merhaba düşüncesi bile güzel ,inşallah gerçekleştiririz.
Başak ,Tümosan ve elbette Mf markalarini bolca kullanip işçilik yaptim. Çekimler hafta sonu olursa daha fazla katilim olur ,bende katilmak isterim.

Bu buluşma başarı bir şekilde gerçekleştirilirse, Türkiye özelinde traktöre bakış açısı ve traktör kullanımı bakımından, devrim niteliğinde olacağı kanısındayım. Ömer bey inşallah bu çaba başarılı bir şekilde sonuçlanır.

Selamlar, bende çiftçiliğe meraklı kökeninde hayvancılık ve çiftçilik olan biriyim. Şuan dedemin işlediği yerler mevcut, fakat kendi hakkıma herhangi biryer işlemiyorum. Özel bir hastanede medikal muhasebe uzmanı olarak çalışmaktayım. Konuk olarak eğer çağrılıyorsa, yorum katmak için seve seve katılırım

Alican AKKENAR
KOCAELİ