Massey Ferguson Bu tuşlar Nasıl Kullanılıyor ?

Bu tuşların nasıl kullanıldığı hakkında bilgisi olan var mı ? Özellikle sırabaşı yönetim tuşu (siyah olan) nasıl kullanılıyor ?

Ynt: Massey Ferguson Bu tuşlar Nasıl Kullanılıyor ?

Üzerinde A yazan tuşa basıldığında sizin seçtiğiniz bir motor devrini aktif ediyo, sv2 tuşu gibi bir tanede sv1 tuşu olması lazım bu tuşlarda iki farklı motor devrini ve iki farklı ilerleme hızını kaydediyor üzerinde traktör işaretiyle ok işareti olan tuşta tarlanın sıra sonunda 1 kere ayarlıyorsun tarla sürerken veya tohum ekerken vs işlerde geri kalan herşeyi tuşlarla hallediyosunuz :)

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sinan5858 link=topic=83746.msg1000665#msg1000665 date=1431368244' Alıntı:
Üzerinde A yazan tuşa basıldığında sizin seçtiğiniz bir motor devrini aktif ediyo, sv2 tuşu gibi bir tanede sv1 tuşu olması lazım bu tuşlarda iki farklı motor devrini ve iki farklı ilerleme hızını kaydediyor üzerinde traktör işaretiyle ok işareti olan tuşta tarlanın sıra sonunda 1 kere ayarlıyorsun tarla sürerken veya tohum ekerken vs işlerde geri kalan herşeyi tuşlarla hallediyosunuz :)

Cevabın için tekrar teşekkür ederim anlamadığım konuda o sıra sonu tuşuna ayarlamayı nasıl yapıyoruz ?

kardeşim öncelikle hayırlı uğurlu olsun traktörün orta kabin paketine sahip sanırım gösterge panelinin solunda ki küçük bilgi ekranından yapacaksan sıra başı yönetimi ayar ekranı vardır,direksiyonun sağ altındaki yön tuşlarıyla o menüye ulaşman lazım

Teşekkür ederim;
O videoyu çeken sanırım yukarıda bana yardımcı olan @Akıncı_mehmet arkadaşımız ona tekrar teşekkür ediyorum.

Fakat bende datatronic ekranı yok.Datatronic ekranı olmadan nasıl yapacağım onu bir türlü çözemedim.Bilen varsa yardım ederse çok sevinirim.

ahre00 link=topic=83746.msg1000831#msg1000831 date=1431434805' Alıntı:
Teşekkür ederim;
O videoyu çeken sanırım yukarıda bana yardımcı olan @Akıncı_mehmet arkadaşımız ona tekrar teşekkür ediyorum.

Fakat bende datatronic ekranı yok.Datatronic ekranı olmadan nasıl yapacağım onu bir türlü çözemedim.Bilen varsa yardım ederse çok sevinirim.
ben teşekkür ederim azda olsa bilgiyi paylaşmak güzeldir.sanırım kullanma kitabında o konuya daha ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsin,ben bir kez gördüm datatroniksiz 7618 onda sadece menüde gezinti yaptım ben bi bakim tekrar yazarım

Akıncı_mehmet link=topic=83746.msg1001154#msg1001154 date=1431532800' Alıntı:
ben teşekkür ederim azda olsa bilgiyi paylaşmak güzeldir.sanırım kullanma kitabında o konuya daha ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsin,ben bir kez gördüm datatroniksiz 7618 onda sadece menüde gezinti yaptım ben bi bakim tekrar yazarım
senin traktörün efficent modeli veya essentinal modeli sanırım bu paketteki traktörlerde exculisive paketindeki gibi kendi istediğin atamayı yapamıyosun sıra başı yönetim sistemine bunun nedenide datatronic olmaması yani senin traktöründeki tuş auto guide bir diğer değişle masseyin otopilot sistemiyle birleşik kullanılması için yerleşik bir tuş.Ama görevlendirme servisteki bilgisayar yardımıyla,traktör programı için verilen tabi eğer varsa o cd ' yi pc ne kurabilirsin o program yardımıylada olabilir veya son sadece uydu sistemiyle çalışıyor olabilir,büyük ihtimallede öylede

bugraa link=topic=83746.msg1001159#msg1001159 date=1431534417' Alıntı:
uzun bastığında yaptığın işlemleri kayda alıp sonra ki basmalarında uygulama yapabilir mantıken..

Denedim ya ben yapamadım ya olmadı.

Akıncı_mehmet link=topic=83746.msg1001157#msg1001157 date=1431533653' Alıntı:
senin traktörün efficent modeli veya essentinal modeli sanırım bu paketteki traktörlerde exculisive paketindeki gibi kendi istediğin atamayı yapamıyosun sıra başı yönetim sistemine bunun nedenide datatronic olmaması yani senin traktöründeki tuş auto guide bir diğer değişle masseyin otopilot sistemiyle birleşik kullanılması için yerleşik bir tuş.Ama görevlendirme servisteki bilgisayar yardımıyla,traktör programı için verilen tabi eğer varsa o cd ' yi pc ne kurabilirsin o program yardımıylada olabilir veya son sadece uydu sistemiyle çalışıyor olabilir,büyük ihtimallede öylede

Hocam teşekkür ederim kitabı inceledim pek birşey bulamadım.Bu konu hakkında pek bahsetmemiş bahsettiğindede autoguide veya SV demiş.Hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum.Sv1 Sv2 ,nin mantığı nedir ne işe yarıyorlar.Her yerde karşıma çıkıyor.

Edit : Hocam Ekranın sol köşesindeki dash panelde ' görmüşsünüzdür.Sırabaşı yönetimi ile ilgili bir ekran var orada ok tuşuna basın yazıyor.Basıncada SV yazıyor.

Sv1 senin sıra içinde ki kayıtlı vitesin diyelim sv2 sıra sonu kayıtlı vitesin diyelim yani sv 1 etkin değil ise tabi kullanırsan sv2 vitesini kullanır traktör birde pedal modunda en yüksek ve en düşük vitesleri ayarlarsın ayrıca kaç deviri geçince vites değiştirsin istiyorsan sv1 tuşunun yanındaki kayar düğmeden bunları seçebilirsin 15km hızın altında iken frene bastığında şanzımanı boşa alır,gene frene bastığında sv1 deki kayıtlı vitese düşer kendisi,ve ayrıca 650 devirin altına indiğinde şanzımanı ve kuyruk milini kendisi boşa alır stop ettirmeyi önlemek için