dirksiyon problemi

arkadaşlar ikinci el aldığım u50 traktörümde bir şey dikkatimi cekti 4 klm yol yapınca direksiyon bir tur atıyor. stop edip biraz zorlarsakta direksiyon donuyor.gobekteki vida gevşektir diye sıkmak istedim fakat gayet sıkılı tekerleri çeviren mil donuyor fakat tekerler donmuyor. problem buyukmu sizce şu anlık kullanımda bir sıkıntı yok ama. suratlı giderken hakimiyeti kaybederim diye korkuyorum.

Ynt: dirksiyon problemi

Haftada bir koye gidiyorum tecrubelerinize ihtiyacım var direksiyon hidrolik ve benim arabadan yumuşak bir direksiyonu var .traktor dort ceker sıkıştırabileceğim bir yer varmı. Yoksa servismi cağırayım.

buyuk bir problem değil yolda dört çekerde gidiyormuşum onunda etkisi var dört çekerden çıkarınca daha hakim oluyorum traktöre fazla surat yapınca insanı tedir gin ediyor sonuçta iş makinası oyle kullanıyorum.

Sorun, hidrolik direksiyonun piston kepçelerinde. Keçe aşındığı için bir taraftaki yağı diğer tarafa kaçırıyor. Direksiyonun düz durması için de bir tarafa sürekli hafif hafif yağın pompalanması, yani dreksiyonun o tarafa doğru çevirilmesi gerekiyor. Sorun yana eğimli yerlerde daha da artar.

Çözüm:

Dreksiyonunun hidrolik pistonu sökülüp bir hidrolikçiye gidecek. Pistonu açıp keçeleri yenileyecek ve sorun ortadan kalkacak.

ankarada ki parçacıyla konuştum direksiyonun altında direksiyonun bağlandığı bir kutu var adı danfus onu sok getir orjinali 600 dolar fakat İtalyan olan danfuslar var 600 tl civarı uyarsa ondan veririz dedi bilgisi olan varmı

Abi seninki yine yaptırdığına değecek birsey biz Jd nin bi parçasını deistirdik ciftcekerden çıkmıyordu flasor mu ne varmis onu deistirdiler 800 lira 800 lira kağıt parayi tartınin bi tarafina koy o flasoru bi tarafina koy para ağır gelir :)

geçmş olsun elektro servo direksiyonsa normal hatta ucuz bile gerçi traktöre koymazlar elektro servoyu ama bilemedim şimdi düz hidrolikte zor bozulur
burakplr link=topic=83747.msg1040265#msg1040265 date=1448827350' Alıntı:
Abi seninki yine yaptırdığına değecek birsey biz Jd nin bi parçasını deistirdik ciftcekerden çıkmıyordu flasor mu ne varmis onu deistirdiler 800 lira 800 lira kağıt parayi tartınin bi tarafina koy o flasoru bi tarafina koy para ağır gelir :)
ben birde şu ebay tarzı siteleri deneyecem böyle küçük şeyler için arabanın anahtar kabı nette 40-50 lira esnafta 2 katı ebayda 3-4 dolar+kargo bedava anahtarın komplesi 20 dolar+kargo bedava burda anahtar 300-400 lira :-[

55-46 direksiyon sistemine danfos gibi bir şey diyorlar. direksiyon benim florinodan rahat motor cok rahat kullanması ama yolda seri giderken bana güven vermiyor.direksiyonla cok manevra yapıyorum gibi geliyor bana 2km gibi bir mesafede diresiyon sanki bir tur atmış oluyorum sanki trafik olan yola çıkmaya korkuyorum.

55-46 link=topic=83747.msg1040270#msg1040270 date=1448828362' Alıntı:
geçmş olsun elektro servo direksiyonsa normal hatta ucuz bile gerçi traktöre koymazlar elektro servoyu ama bilemedim şimdi düz hidrolikte zor bozulur ben birde şu ebay tarzı siteleri deneyecem böyle küçük şeyler için arabanın anahtar kabı nette 40-50 lira esnafta 2 katı ebayda 3-4 dolar+kargo bedava anahtarın komplesi 20 dolar+kargo bedava burda anahtar 300-400 lira :-[
orası öyle ama bizim bekleme şansımız yok :) makinalar sürekli calisiyor