case servisinin dedikleri

case servisinin dedikleri ne kadar dogru bilmiyorum dün arkadaşın jx65c nin 600 saat bakımı yapıldı ve senin motoru 75c yapayımmı dedi bizde şaşdık kaldık 1500 TL ye yaparım dedi ben bugün nevhollant servisine gittim dedim oda öle bişey olmaz dedi

Ynt: case servisinin dedikleri

büyük ihtimal 65-75.. tüm ana aksam ve tonaj aynıdır.. basit bi pompa vs ayarıyla olur.. çok zor değil.. ama siz şuna karar verin;

esas-ana ağırlık işinize 65 mi 75 mi lazım.. yoksa 65 bg yetiyorsa 1500 tl masraf dışında senede fazladan bi o kadar mazot sarfıyatı da artar..

UÖZKAN.77 link=topic=83769.msg1000941#msg1000941 date=1431458942' Alıntı:
büyük ihtimal 65-75.. tüm ana aksam ve tonaj aynıdır.. basit bi pompa vs ayarıyla olur.. çok zor değil.. ama siz şuna karar verin;

esas-ana ağırlık işinize 65 mi 75 mi lazım.. yoksa 65 bg yetiyorsa 1500 tl masraf dışında senede fazladan bi o kadar mazot sarfıyatı da artar..
bendeki zaten 75c arkadaşınki 65c beraber aldık traktörleri ama ben 10000 fazla verdim tabi :) şimdi boşamı verdim o fazladan 10000 ni

caseyi çok ayrıntılı incelemedim ama 65-75 zaten %99 aynı malzeme ve dizayndır.. 10 bin tl fark klima vs diğer opsiyonlardan mı yoksa 65-75 arasındaki NET fark mı.. netse 10 bin TL çok..

mesela zetor 64 ' ü.. 84 yapan duydum hiç sorunsuz kullanıyo..

yine bizim kepçeli motorun pompa debisi 50 lt net.. daha hızlı güçlü çalışsın istiyoz.. normalde opsiyon da en fazla 60 var ama en üst seriden 70 lt bulduk birebir uyumlu istesek hemen ithal edip getirecekler.. kepçe daha seri çalışcak gibi..

yani esas-ana yapı aynı olduktan sonra bu tip değişiklikler mümkün.. zaten üreticilerde bunu yapıyo.. her bg sınıfı için silbaştan motor dizayn etmiyolar..

burda işin PÜF noktası;

tüm işlerinizin ortalaması olarak kaç bg motora ihtiyacınız var onu bulmak.. çünkü büyük motor büyük işte, küçük motor küçük işte AZ yakar..

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

UÖZKAN.77 link=topic=83769.msg1000941#msg1000941 date=1431458942' Alıntı:

abi genelde motorlar aynı oluyo pompadan o iş basit ama arkalarda aynımı acaba sonra dişli felan kırar onlarda aynıysa bir pompa ayarı bide turbo basınç ayarına bakar

bg fazla olunca otomatik olarak tork da fazla oluyo.. hassas ölçüm yapabilirseniz ağır işte 75, hafif işte 65 daha az yakmalı.. aslında çok aşırı farkı da yok ama 10 bin tl fark biraz fazla gibi..

bu arada pompa ayarı için 1500 tl çok o servisin yapacağı şey sökecek pompacıya yollıcak benim şimdiye kadar gördüğüm en fazla fiyat çeken pompacı 1000 tl istedi
bide şu olay var pompalar farklıda olabilir mesela motor kod numaraları %99 aynıdır ama belki pompa farklıdır he açtırılır 75 bg güç elde edilir ama diğeri kadar ömrü yetermi pompanın bu aksiyona :)

dışardan bakmayla aynı gibi görünebilir ama bu küçük şeyler başa bela olabilir :) hepsinin araştırılması lazım ; şanzıman difransiyel motor pompa enjektörler
eğer aynıysa 75 bg de lazımsa hiç düşünme ama yok farklıysa ince hesaplar gerektirebilir :)

en basitinden enjektör farklı olur başta durumu idare eder ilerleyen zamanlarda enjektrlerin nozulları basınca dayanamaz bozulur işeme yapar bi bakarsın piston delinmiş

UÖZKAN.77 link=topic=83769.msg1000966#msg1000966 date=1431460996' Alıntı:
pompa farklıysa 75 pompası alınıp takılır:) zaten %99 aynıdırlar diye tahmin ediyom..
alınır takılır ama pompa farklıysa büyük ihtimal enjektör de farklıdır hepsini alıp takmaya kaltıkmı zaten başta vermediğimiz 10 bini geçeriz ama :D
aynıysa dediğim malzemeler sıkıntı çıkmaz ama farklıysa küçük görünen şeyler ilerde dert olabilir

75 lik caseyı 90 beygır e cıkartan vıdyo vardı orada detaylı anlatıyorlardı turbo basıncı artırmıslardı sonra ekzantırık kasnagına 640 kasnagı takıp pompanın debısınıde acıp o sekılde 75 ligi 90 lık yapmıslardı 75 ıle 90 casede de herseyı aynıdır motor hacımlerı sanzuman kılo boy ebaat

babaagaa link=topic=83769.msg1000968#msg1000968 date=1431461091' Alıntı:
nevhollant serviside pompadan mazotu açarlar çok yakar çok yakan makinada çok çeker dedi
fabrikanın yaptığına tam olarak budur aslında aynı malzemeleri üst limitlere kadar kullanmak eğer herhangi bir parça yetersiz gelirse mesela en basitinden hidrolik pompası 75 likte az geldiyse değişir ama altyapı aynı diğer parçalar aynı çünkü her bg farkı için yeni kalıp yeni motor çizimi bunlar aşırı zaman ve nakit kaybı olur

Bende 1979 model massey 165 var motor yaptik 10 sene once filan pompa acildi enjektorler degisti piston caplar 285 lik piston caplari ile ayni seviyeye getirildi agirliklari ayni olmak sarti ile 285 ile cekisebiliyor.ciftte 265 s den seri gidiyo ama yakitida ona gore hatta komsunun biri ile denk geldik 265 i var sn kacla cift suruyon diye yanima geldi.165likler normalde kendi toplar saman makinasi ile saman yapamazlar biz yillarca gece gunduz saman yaptik.Ne kadar yakit o kadar guc.

babaagaa link=topic=83769.msg1000939#msg1000939 date=1431458655' Alıntı:
case servisinin dedikleri ne kadar dogru bilmiyorum dün arkadaşın jx65c nin 600 saat bakımı yapıldı ve senin motoru 75c yapayımmı dedi bizde şaşdık kaldık 1500 TL ye yaparım dedi ben bugün nevhollant servisine gittim dedim oda öle bişey olmaz dedi

1500 verme ver pompacıya 150 lira yapsın. ama her pompacı değil