süt satışı

Sağdığınız sütleri süt firmaları yada damızlık birlikleri hariç başka bi yere satıyomusunuz.yani direk tüketiciye yada bazı pastane market gibi yerlere bu şekilde satış yapmak daha karlımıdır

Ynt: süt satışı

Kardeş süt konseyinin son fiyatı 1.150krs+destek vs. sanırım. Ben şuan aktif olarak yapmıyorum ama bazı şeyleri takip ediyorum. Mesela ben izmitteyim sütü 3.tl ye alıyorum ve bu işi yapı günde baya süt satanlar var. Pendikte ALO SÜT diye adam buzdolabı magneti bastırmış belki günde kaç yüz kilo sütü 3 tl den satıyor. Eve servis yapsan bile su bayileri gibi yakıtını çıktınmı daha bile karlı olur bence

100kg süt komisyoncuya: 115 tl
100kg sütü herhangi bir semti alıştırıp satsan: 300tl toplar

bizde önceden 10 kadar vardı ama köydeki kooperatif in kaypaklığından dolayı 1 tane bıraktık bende pek takip etmiyorum artık
ama şimdi sürekli kemikleşmiş müşteri şart ve bunun sütünü senenin her günü karşılamakta lazım bide satamadığın sütü yoğurt peynir yapabilmen lazım bunları sağladıktan sonra dediğiniz olur

İLKERARZU link=topic=83824.msg1001420#msg1001420 date=1431614157' Alıntı:
Bu alo süt güzelmiş yapılabilir peki bu şekilde satmak yasalmi cezasi varmi
Yasak arkadaşlar, bizlerinde çok dikkatli olması gerekir. Tüberküloz veya bruselloz testlerine pozitif reaksiyon göstermeyen ve bu hastalıkların herhangi bir belirtisini taşımayan ineklerin sütleri , ve de ancak ve ancak sağıldıktan hemen sonra en az +8 dereceye soğutulmalıdır. İneğin göğsünden sağılan süt yaklaşık 20-25 derece sıcaklık içerir. Bu süt +8 derecede muhafaza altına alınmak kaydıyla içeriğinde en fazla 300.000 koloni bulunmalıdır. Yani diğer adı bakteri, başka tabirle mikropcuk. süt sağıldığında zaten içinde 100.000 bakteri barındırır. Eğer hemen soğutulmazsa bu miktar 1 saat sonra 1 milyona çıkar, 2 nci saatte 3 milyona çıkar. Hele hele inek hasta ve antibiyotik kullanılmışsa, zaten bu sütü toplayıcılar almaz, kime satılır, tabi ki biz vatandaşlara, sonra ne olur, sütü içen çocuklarınızın bağışıklık sistemi zarar görür. Zırt pırt hasta olur, antibiyotik kullansa bile etki etmez. Onun içindir ki bu aldığınız sütler nasıldır, kaç saatliktir, içinde ne barındırıyor bilemezsiniz. Dikkat etmemiz... bildiğimiz bir üreticiden almamız çok önemli.

Şuan destek ile Soguk süt yağlı.
1,4ü Biraz geçiyor burda destek+kdv ile birlikte..

Milletin ağız kokusunu çekmek zorundaysan tamam dışarı satabilirsin yarın birgün sana süt bozuk dediğinde sana diğil yakın akrabalarınada söylerek satışını engel olur.. Birisi çıkık laf eder kıl çıktı der bir kötü muamele yaptımı hoş davrancan..
Sana benden tavsiye.
Sütçüye ver ne olursa olsun kafanı ağrıtmak istemiyosan tabi

Yasak olduğunu yada yasak sada uygulamada herhangi bir şey olabileceğini ben şahsen düşünmüyorum, sahsen şahit olmadı. Fakat denilen doğrudur, esnaf olarak da dürüst ve doğru üretimi sağlamalıyız ki tüketicinin hem maddi hemde sağlık hakkını yemeyelim. Sadece parekende süt satışının ben mümkün olduğunu sanmıyorum fakat sabit sütçün olur ona verirsin, 3 te birinide parekende satsan karlılığın artar. Yoksa parekende sütün hepsini bitirebilmek pek mümkün değil

peki arkadaşlar süt firmaları her yere geliyormu benim köyde bu işi sadece ben yapacağım bildiğim kadarıyla çevre köylerdede pek fazla bu işi yapan yok.yerim bursa kestelde aksu köyü hangi firmalar olabilir ve bir sorum da kestel ilçesinde damızlık birliğide yok bu sorun olurmu