Bitik Pancar Motora Yeni Motor Yaptırmak

Ynt: Bitik Pancar Motora Yeni Motor Yaptırmak

Sulama göleti yapıldı ama belediye teslim almamış daha sanırım. Bu sene çalışıp çalışmayacağı şüpheli o yüzden bu yaz lazım. Ama hakkını ödemeyecek kendini satsak. Yeni tip su pompalarından almak lazım.

Alma degilde alsan daha pahali olacak 500 e varsa pancar ben alirim. Fakat ikisinin rekteviyesi 1300 civari tutar elden düşme lombardini alabilirsin bu paraya yapturinca iki motorun olacak elinde

.

Çok yaptırdık. Son zamanlarda her sezon başında yapriyorduk. Kimisi ustadan, kimisi metal yorgunluğundan diyordu. 300tl ye 5yil önce birisine satıp 15hp lik olanindan aldım. Rektefesi fiyatını geçebilir.
Dünya varmış.
Suan misira çıkarma suyu veriyorum. 31 adet tabanca basıyor kanaldan.

ofas link=topic=83854.msg1001848#msg1001848 date=1431798134' Alıntı:
.

Çok yaptırdık. Son zamanlarda her sezon başında yapriyorduk. Kimisi ustadan, kimisi metal yorgunluğundan diyordu. 300tl ye 5yil önce birisine satıp 15hp lik olanindan aldım. Rektefesi fiyatını geçebilir.
Dünya varmış.
Suan misira çıkarma suyu veriyorum. 31 adet tabanca basıyor kanaldan.
Yeni aldığınız motorun markası ve fiyatı nedir? Bizdekilere daha önce rektefe yapılmadı hiç.

ArAnAnAdAm link=topic=83854.msg1001900#msg1001900 date=1431803437' Alıntı:
Tanesi 800 civarı masraf olur
Fiyat çok fazla traktöre yaptırıyoruz sanki ;D

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Orn123 link=topic=83854.msg1002080#msg1002080 date=1431884861' Alıntı:
Pancar motorların yenisi üretiliyor mu?
Bilmiyorum.
Yukarıda 5 yıl yazmışım 7 yıl olmuş.
Pancar motor antora göre biraz fazla yakar, daha sorunsuzdur ve düşük devir çalışmada antordan iyidir. Suyunuz az ise pancar motor daha iyidir. Birde antorun çalınma ihtimali daha yüksek. Balıkçı tekkelerinde tercih edildiğinden hirsizlarinda tercihi oluyor. Daha pancar motorun çalındığını duymadım

ofas link=topic=83854.msg1002112#msg1002112 date=1431892051' Alıntı:
Bilmiyorum.
Pancar motor antora göre biraz fazla yakar, daha sorunsuzdur ve düşük devir çalışmada antordan iyidir. Suyunuz az ise pancar motor daha iyidir. Birde antorun çalınma ihtimali daha yüksek. Balıkçı tekkelerinde tercih edildiğinden hirsizlarinda tercihi oluyor. Daha pancar motorun çalındığını duymadım
Ben duydum abi bizim köyde çalındı ,pancar motorun genelde küçük 9,11 lik lerini çalıyorlar büyüklerini pek götüremiyorlar.

yenikentli123 link=topic=83854.msg1001823#msg1001823 date=1431786327' Alıntı:
Parcasi piston gomlek piston kolu saglamsa sadece sekman atilacaksa 100 150 tl civari komple yaptiracaksan 500 u gecer...
yahu benim eniştemde geçen yıl lombardine 500 tl verince ben şaşırdım o kadar tutuyomu diye burdaki piston sekman fiyatları doğruysa ya ustalarda bi işgüzarlık var yada başka değişen bişeylerde var
piston sekman : http://kumukmakina.com/urun/pancar-motor/e89/piston-sekman.html
piston sekman silindir (gömlek) : http://www.tangil.net/ana-sayfa/161-pancar-pistonsekmansilindir-set-e-89.html
burdanda fiyat sorun derim tam takım rektefe kiti : http://www.otocakir.com.tr/Urun/Pancar-Motor-E89-REKTEFIYE-KITI-33.html

ofas link=topic=83854.msg1002112#msg1002112 date=1431892051' Alıntı:
Bilmiyorum.

Bizim burada pancar motorları yolun kenarında bırak kimse ellemez. Dün iki kişi zor kaldırdık. Bir de dün akşam küçük bir araştırma yaptım. Pancar motor tekrar üretime başlamış sanki. Bir telefon numarası var. Unutmazsam aramayı düşünüyorum. Yakıtı pancarın fazla ama ben daha suda ondan daha randımanlısını görmedim.
55-46 link=topic=83854.msg1002119#msg1002119 date=1431893338' Alıntı:
yahu benim eniştemde geçen yıl lombardine 500 tl verince ben şaşırdım o kadar tutuyomu diye burdaki piston sekman fiyatları doğruysa ya ustalarda bi işgüzarlık var yada başka değişen bişeylerde var
piston sekman : http://kumukmakina.com/urun/pancar-motor/e89/piston-sekman.html
piston sekman silindir (gömlek) : http://www.tangil.net/ana-sayfa/161-pancar-pistonsekmansilindir-set-e-89.html
burdanda fiyat sorun derim tam takım rektefe kiti : http://www.otocakir.com.tr/Urun/Pancar-Motor-E89-REKTEFIYE-KITI-33.html

Çok para istiyorlar rektefe yaptırmaya. Bakalım yenisi üretiliyorsa fiyat falan soracağım. Hangisi daha uygun olacak göreceğiz. Yeni üretiliyorsa sıfır almak daha mantıklı. Eğer eskisi gibi sağlam üretiyorlarsa 30 -40 yıl kullanırız.

Pancar motor zaten uretimi birakmadiki 4 silindirli motorları. 2011 senesinde ozel bi santrafuj fabrikasında testlerini yapiyorduk pancar motor ulkenin %100 yerli tek motorudur muhendisligide erbakan hocaya aittir. Fabrikasi istanbuldadir

Çok para istiyorlar rektefe yaptırmaya. Bakalım yenisi üretiliyorsa fiyat falan soracağım. Hangisi daha uygun olacak göreceğiz. Yeni üretiliyorsa sıfır almak daha mantıklı. Eğer eskisi gibi sağlam üretiyorlarsa 30 -40 yıl kullanırız.
[/QUOTE]

yenisinden almayı düşünürsen 15 likten küçük almayı düşünme derim. bende 15 liği var 11,5 lukla arasında dağlar kadar fark var. en büyük farkta motopomp farkıyla 3000 devir olması.

Black.Boyss.37 link=topic=83854.msg1002156#msg1002156 date=1431929005' Alıntı:
Pancar motor zaten uretimi birakmadiki 4 silindirli motorları. 2011 senesinde ozel bi santrafuj fabrikasında testlerini yapiyorduk pancar motor ulkenin %100 yerli tek motorudur muhendisligide erbakan hocaya aittir. Fabrikasi istanbuldadir

İnternet sitesinde konya diyor. Ekran görüntüsünü de paylaşacaktım ama görünmedi. Tekrar paylaşacam. Gazete haberleri falan da var, konya da bacası tütmeye başladı diye.

FEHİM link=topic=83854.msg1002157#msg1002157 date=1431929141' Alıntı:

yenisinden almayı düşünürsen 15 likten küçük almayı düşünme derim. bende 15 liği var 11,5 lukla arasında dağlar kadar fark var. en büyük farkta motopomp farkıyla 3000 devir olması.

Bizim çalışır durumda 11.5 luk var. O bile işimizi görüyor. Ama yağmurlamada 20-25 kadar tabanca çalıştırırsa daha çok işimize yarar.