massey ferguson 6180 vs tümosan 9115

Ynt: massey ferguson 6180 vs tümosan 9115

ya arkadas tumosan masseyı cekınce ne oluyor kalıtesımı artıyor ne olur traktor cekıstırmekle hıc bır sey anlayamazsınız ay hp dekı baska bır traktorle tarla surerken deneyın her seyden önce kalıte olarak kıyaslayan tümosan iyi ise onu alın massey iyi ise onu erkunt iyi ıse onu alın ama cekısmekle hıc bır sey anlasılmaz yakıtta deneyın

abi zaten motor bizde var cokta memmunuz adam facebook ta bi sayfada paylasmis bende laf olsun diye masseyin fotosunu attim adam basladi iste tumosan cekerde felan diye dedim karsilastirdigimiz makinelerin arasinda 25 30 hp var dedim adam laf dinlemiyor ikiye boler diyor

burakplr link=topic=83860.msg1001863#msg1001863 date=1431800192' Alıntı:
abi zaten motor bizde var cokta memmunuz adam facebook ta bi sayfada paylasmis bende laf olsun diye masseyin fotosunu attim adam basladi iste tumosan cekerde felan diye dedim karsilastirdigimiz makinelerin arasinda 25 30 hp var dedim adam laf dinlemiyor ikiye boler diyor
Motor cekismesiyle beygirin zerre alakasi yok lastigi iyi olan agirligi cok olan ceker hepsi mi esit zinciri yukarda olan ceker o dami esit ozaman sanzumani agir devir olan ceker

• Beğen
Tepkiler: Erguny3

6180 ile ilgili sanırım bir güç yanlışlığı var 140 hp olarak benim bildiğim bir üst serisi olan 6290 var. 6180 120 hp civarında biliyorum 10 eksik 2 fazla :) Bu arada 6180 in dynashift modeli TR de varmı ?

Mesela 285 massey ile fiat 70 56 tak arka arkaya 70-56 çeker, masseyin arkası hafiftir bundan dolayı 7056 çeker , ama tarlada imkansız peşinden gidemez, masseyin önü asla kalkmaz önü arkayı dengeler asılır, her traktörün ayrı bir özelliği ve artısı eksisi vardır. Tümosanda sağlam olsun diye parçaları büyük kullanmış bu sebepten dolayı ağırdır, ağır olan makinada çeker ancak motor kiloya göre zayıfsa bayılır, massey 6180 ile tümosan bu yüzden kıyaslanamaz, massey hem kilo olarak 700 kilo civarı ağır hemde 30 beygir güçlü, ha şu var tekerine su doldurursa çeker, onu haricinde çekmesi imkansız, uyanık bir şoför olursa makinalar yüke asıldığında vurdurursa ayna marutu kırdırır tümosana