Petlas- BKT lastik değişimi??

Erkunttaki petlaslar çatladı, petlasa başvurduk. Lastiği söküp yıpranma parasını düşüp yenisiyle değiştirecez farkı bayiye ödeyeceksiniz diyorlar. Ama petlastan memnun olmadığımız için bayi BKT takalım diyor. Nasıl bu BKT hiç bilgim yok sizlere sormak istiyorum BKT lastik mi yoksa yine PETLAS mı?

Ynt: Petlas- BKT lastik değişimi??

Hayır petlasın filan değil. BKT ithal bir lastik. Hindistan ' daki hundiler üretiyor , Dinleri de hundizm , kendi olimpiyatları bile var. :)

Resimler ve ekler

• Hindistan-Resimleri-bilelimmi-8.jpg
    Hindistan-Resimleri-bilelimmi-8.jpg
    189.9 KB · Görüntüleme: 518
  • dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_7.jpg
    dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_7.jpg
    62.9 KB · Görüntüleme: 457
  • dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_8.jpg
    dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_8.jpg
    76.2 KB · Görüntüleme: 520
  • dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_9.jpg
    dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_9.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 551
  • Hindistan-Resimleri-bilelimmi-8.jpg
    Hindistan-Resimleri-bilelimmi-8.jpg
    189.9 KB · Görüntüleme: 478
  • dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_7.jpg
    dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_7.jpg
    62.9 KB · Görüntüleme: 434
  • dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_8.jpg
    dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_8.jpg
    76.2 KB · Görüntüleme: 439
  • dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_9.jpg
    dlyakota_ru_fakty_olimpiyskieigryvindii17foto_9.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 474

phantomerkunt link=topic=83894.msg1002323#msg1002323 date=1431970908' Alıntı:
BKT hakkında daha fazla yorum arkadaşlar. Yarın sabaha kadar netleştirmem lazım. Petlas kesin takmıyorum ama BKT iyi mi kötü mü. Yani eğer bkt de iyi değilse michelin falan isteyeyim bayiden
öyle bi imkanın varsa daha ne istersin :)

55-46 link=topic=83894.msg1002326#msg1002326 date=1431971240' Alıntı:
öyle bi imkanın varsa daha ne istersin :)
öyle imkan olunca sıkıntı +2000 TL. Çünkü petlas ucuz olunca fark çok çıkıyor. Michelin için 2000 tl fark çıkıyor. Bkt de zaten 500 fark var fabrika yıpranma payı düşecek 2000 de bkt nin üstüne. Fabrika yarısını ödese 1800+500 bkt farkı+2000 michelin farkı=4500 tl. Ama bkt olsa 2500 tl işte soru işareti bu

phantomerkunt link=topic=83894.msg1002328#msg1002328 date=1431971452' Alıntı:
öyle imkan olunca sıkıntı +2000 TL. Çünkü petlas ucuz olunca fark çok çıkıyor. Michelin için 2000 tl fark çıkıyor. Bkt de zaten 500 fark var fabrika yıpranma payı düşecek 2000 de bkt nin üstüne. Fabrika yarısını ödese 1800+500 bkt farkı+2000 michelin farkı=4500 tl. Ama bkt olsa 2500 tl işte soru işareti bu
biliyorum aradaki farkı da bayide kaç marka var ki

yasin19 link=topic=83894.msg1002332#msg1002332 date=1431971957' Alıntı:
kardes bkt lastiği çok sert ama sağlam bizim tümosanda var acayip şekilde çırpıyo ciyerlerin çıkacak gibi ama sağlam kolay gelsin
sert ise petlasın bi eşi diyebiliriz az havaya gelmez gene yanak çatlatır soğukta işine gelmez tamamen sertleşir düşüncesindeyim
bu şartlarda ikisi arasında ben olsam petlas derim çünkü bkt yi hiç bilen yok gibi ama belki daha aydınlatıcı yorumlarda gelebilir

phantomerkunt link=topic=83894.msg1002328#msg1002328 date=1431971452' Alıntı:
Michelin seçeneğin varsa değerlendir, pişman olmazsın uzun vadede ucuza gelir.

bkt lastik petlasa 1000 üstüne birde 500 basar..
benim petlaslar daha 800 saatte paramparça oldu...
Forumda herkez bilir..
fabrika erzurum soğuk o yüzden dedi kommikkkkkk...
şuan paramparça lastiklerle devam ediyorum gittiği yere kadar.
bkt iyi bir marka bildiğim kadarıyla michelin ve bridgestone ile
ortak fabrikaları var..
Burada birçok traktör bkt yani agrimax kullanmış
manyak lastikler...
bende değişirken bkt yani agrimax alacam..
hem dayanıklı yumuşak ve sağlam..
hemde diğer ünlü markalara göre ucuz.
kalıplı ve traktörü daha gösterişli yapıyor..

bilgi bu kadar..

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı

BKT lastik Hindistan ' da üretim yapan bi lastik firması, genel olarak birçok traktör firması bu lastiği kullanıyor. BKT AGRIMAX serisi radial lastikleri fuarlarda ithal Landini, McCormick, Deutz, Same gibi markaların üzerlerinde gormuslugum var.
TD95D traktorumun on lastikleri fabrika çıkışlı Good-Year markaydı ve yaklaşık olarak 4000 saat civarında kullanım sonunda lastikler kabaklasti artik yenisiniyle değişim zamanı geldiğinde yeni bi lastik arayışı içine girmiştim BKT ile ilk o zaman tanıştım. Yanlış hatırlamıyorsam o zaman 13.6R24 ebatlarinda Good-Year 850 TL gibi bi fiyatta BKT ise 600 TL idi. O zaman tabi fiyat olarak BKT almak cazip gelmişti.

Şuan traktorun üzerinde hala o lastikler var ve yaklaşık onlarlada 4000 saate yakın bi iş yaptım. Lastiklerden gayet memnunum suana kadar bi problem yaşamadım. O yüzden sana da tavsiye edebilirim eğer lastikleri begendiysen bence gayet güzel kullanılacak bi marka...

Sonuç: Kullanıyorum memnunum :)

Not: Lastik hamuru Good-Year ' a göre aşağı yukarı aynı sertlikte, Petlas ve Pirelli ' ye göre ise daha yumuşak bi yapıya sahip...

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı

Arkadaşlar affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum. Kimse yanlış anlamasın beni ama bir traktöre takılan 4 lastik aynı andamı üretimden çıkıyor ? Yoksa farklı makinalardanmı çıkıyor ?

Demek istediğim şudur lastik hatasını anlarım lakin 4 lastiğinde aynı petrol karışımındaki makineden çıkması mümkünmü ?

Yani 4 ü birden aynı şekilde çatlıyor veya deforme oluyorsa bu tesadüfmüdür yoksa biraz kullanıcı hatasınamı girer ?

Lassa=Bridgestone

Aynı fabrikadan çıkıyor diyebiliriz.

Palazoğlu çift dingil tandem römorka Lassa lastik takıyordu son zamanlarda farkettimki Bkt kullanmaya başlamış. Benim tandemde Lassa var 2 sene oldu tık yok. Sıfır Bkt ye bakıyorum daha nazik duruyor kopmaya çok meyilli tahminime göre Lassa ' dan daha evvel eskir çok hoşuma gitmedi. Hamur olarak Continental ' e beniziyor dikkat ederseniz Continental ' in zirai ürün gurubu oldukça ucuzdur. Yumuşak lastik çabuk biter arkadaşlar.

dustero link=topic=83894.msg1002363#msg1002363 date=1431976800' Alıntı:
Arkadaşlar affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum. Kimse yanlış anlamasın beni ama bir traktöre takılan 4 lastik aynı andamı üretimden çıkıyor ? Yoksa farklı makinalardanmı çıkıyor ?

Demek istediğim şudur lastik hatasını anlarım lakin 4 lastiğinde aynı petrol karışımındaki makineden çıkması mümkünmü ?

Yani 4 ü birden aynı şekilde çatlıyor veya deforme oluyorsa bu tesadüfmüdür yoksa biraz kullanıcı hatasınamı girer ?

Lassa=Bridgestone

Aynı fabrikadan çıkıyor diyebiliriz.

Palazoğlu çift dingil tandem römorka Lassa lastik takıyordu son zamanlarda farkettimki Bkt kullanmaya başlamış. Benim tandemde Lassa var 2 sene oldu tık yok. Sıfır Bkt ye bakıyorum daha nazik duruyor kopmaya çok meyilli tahminime göre Lassa ' dan daha evvel eskir çok hoşuma gitmedi. Hamur olarak Continental ' e beniziyor dikkat ederseniz Continental ' in zirai ürün gurubu oldukça ucuzdur. Yumuşak lastik çabuk biter arkadaşlar.
Bizim burda mc cormick mc115 te (faik in motor) orjinal continentalle geldi su an 11. Yilinda hala diş var üzerinde ki tarlalari hep 11li yayli cizelle sürer full patinaj