Bakmaya Kıyamadığımız Buğdaylarımız

Bi 15 gün öncesine kadarda hiç bişey sorun yoktu olsa bile biz fark edemedik demek yeşil tonları güzel sağlıklı duruyodular, 10 gün önce bi sağnak yağdı hafifte sağnağın arasında dolu taneleride vardı ama pek zarar olmadı az buğdaylarda yatma yaptı sadece ve sağnaktan 3 gün sonra cok sert rüzgar oldu 2 saat kadar sıcak bi rüzgar oldu bazı catılar uctu rüzgardan ve buğdaylar dahada yatı son olarak işte durum bu :) ne diyelim hayırlısı neyse o olsun ya Nasip :)

Ynt: Bakmaya Kıyamadığımız Buğdaylarımız

geçmiş olsun... çok kötü hem sizin hem de ülkemiz için.... her işte bir hayır vardır yinede! Ben de arpa ile geçmişte böle bişey yaşadım. Tanesi ile ota biçtim.... toparlamazsa bir iki haftaya biçip bağlatmanızda fayda var. En azından masrafınızı karşılar balyalar.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=83913.msg1002518#msg1002518 date=1432046333' Alıntı:
çok üzücü emeklerinin zarara uğradığını görmek. Allah tan gelen bisey daha hayırlısıni verir ınşallah
İnşAllah :)
Ali KOÇKAYA link=topic=83913.msg1002519#msg1002519 date=1432046570' Alıntı:
fotolar açılmadı.geçmiş olsun.
teşekkürler abi :)
irfansagdinc link=topic=83913.msg1002520#msg1002520 date=1432047030' Alıntı:
geçmiş olsun... çok kötü hem sizin hem de ülkemiz için.... her işte bir hayır vardır yinede! Ben de arpa ile geçmişte böle bişey yaşadım. Tanesi ile ota biçtim.... toparlamazsa bir iki haftaya biçip bağlatmanızda fayda var. En azından masrafınızı karşılar balyalar.
saolasın abi :)
tankut39 link=topic=83913.msg1002529#msg1002529 date=1432050121' Alıntı:
çok geçmiş olsun .
saolasın Allah hepinizden razı olsun kimsenin emeğini boşa cıkarmasın inşAllah :)

Geçmiş olsun ,
Geçen sene hasadın ilk günleri , arpalar biçimde buğdaylarda tek tuk biçilmeye başlandı.
Verimler yüz güldürüyordu , çok sıcak bir gün oldu , ardında şiddetli bir yağmur ve yoğun bir dolu , bazı muhitleri düm düz etti. Nasip demekten başka elimizden birşey gelmedi.
Benzer senerya ayiçeklerde yaşandı.
Allah hepimizin malını bağışlasın , hayırlısı ile ambara girmeyi nasip etsin.

ufukk link=topic=83913.msg1002575#msg1002575 date=1432065187' Alıntı:
Geçmiş olsun ,
Geçen sene hasadın ilk günleri , arpalar biçimde buğdaylarda tek tuk biçilmeye başlandı.
Verimler yüz güldürüyordu , çok sıcak bir gün oldu , ardında şiddetli bir yağmur ve yoğun bir dolu , bazı muhitleri düm düz etti. Nasip demekten başka elimizden birşey gelmedi.
Benzer senerya ayiçeklerde yaşandı.
Allah hepimizin malını bağışlasın , hayırlısı ile ambara girmeyi nasip etsin.
amin İnşAllah abi :)
fatihcastle link=topic=83913.msg1002578#msg1002578 date=1432066144' Alıntı:
Gecmis olsun Allah büyük
şüphesiz kardeşim saolasın :)

Hebun gecmis olsun. 10 gün önceki firtinada bizde de bazı arpalar yattı.

Dünya üzerinde çiftçilik kadar riskli az meslek vardır. Tamamen savunmasiz.

3-4 gün takip et. Toparlama durumu olmazsa ota biçme ihtimalini de göz önünde tut kardesim. Ota talep var bu yil. Telafi etmez ama küllüm zarardan iyidir.

Not: fotograflar bende de acıkmadı. Sitede bir sorun var galiba.

berat.yzn link=topic=83913.msg1002625#msg1002625 date=1432101149' Alıntı:
Geçmiş olsun abi Hayırlısı böyledir Inşallah
Allah razı olsun kardeşim inşAllah :)
ahmtkskr link=topic=83913.msg1002630#msg1002630 date=1432101692' Alıntı:
Geçmiş olsun nasip böyleymiş.
saolasın kardeşim :)
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=83913.msg1002631#msg1002631 date=1432102792' Alıntı:
Gecmiş olsun,canınız sağolsun Habun bey.
sen sağol abi :)
sebazios link=topic=83913.msg1002632#msg1002632 date=1432102927' Alıntı:
Hebun gecmis olsun. 10 gün önceki firtinada bizde de bazı arpalar yattı.

Dünya üzerinde çiftçilik kadar riskli az meslek vardır. Tamamen savunmasiz.

3-4 gün takip et. Toparlama durumu olmazsa ota biçme ihtimalini de göz önünde tut kardesim. Ota talep var bu yil. Telafi etmez ama küllüm zarardan iyidir.

Not: fotograflar bende de acıkmadı. Sitede bir sorun var galiba.
her sene ila bişey oluyo abi pek tad kalmadı artık toprağı sevmesem galiba bundan bu işten daha karlı işler yapardım inanıyorum ama işte :)
O kadarda kütü halde diyil abi fotolar neden cıkmadı bilmiyorum abi ama site düzelse belki görürsün başaklarda azda olsa tane var ota bağlamaya kıyamayız ve ila bicerdöver sokacaz tarlaya ne olduysa o sıcak fırtınada oldu abi buğdaylar gercekten güzeldi bu yıl rüzgardan sonra yapraklar kurudu pas var beli sanki hiç gübre atmamış gibi kükten kuruyan buğdaylar var yatmayan kurtulan yerlerdede akbaşa benzer bişey beliriyor başak beyazlaşıp kuruyor içine baktığımızda daneler yarım, biz anlayamadık bişey bazı ceşitler gene iyi ama aldane ve sert buğdaylar daha bi kütü hele aldane gürdüğünde sanki naletlenmiş hastalıklı bi hal almış pis bi koku veriyor âdeta genede kuldan diyil Allah tan olduğu için şükür ediyoruz abi solasın :)

Geçmiş olsun, bu sene çiftçiler için çok sıkıntılı geçiyor maalesef. Daha 2 hafta öncesine kadar soğuktan donarken şimdi sıcak bunaltıyor.
Bizde de daha 1 karış bile olmayan ekinler başak çıkarttı.
Hakkımızda hayırlısı.