Zeytinlere Yılın İlk İlaçları

Arkadaşlar bu yılın ilk ilaçlarını aldık. Zeytinlerde pamuklu bit denilen hastalık için zehir ve yaprak gübresi vermişler. Zeytincilik yapan arkadaşlar bi bakarsa sevinirim.
Bir de özellikle bizim çiçekten taneye geçişte sıkıntımız var. Bunun için etkili bir dölleyici veya başka ne tavsiye edersiniz.

Ynt: Zeytinlere Yılın İlk İlaçları

pamuklu bit bizde de görülmeye başladı dün ilaçlama yapacaktım yağmur yağdı bugün öğleden sonra gittim çiçek açmaya başlamış atmamaya karar verdim çünkü çiçek açma dönemi çok hassas oluyor zeytin ağacı zararlıda çok yoğun değil
yaprak gübresi işine gelirsek şu veya bu diye bişey diyemem birçok marka vaad ettiği içerikleri bile koymuyor ilacın içine
atan ile atmayan arasında bir fark gözlemlemek ciddi anlamda zor
şans işi diyebilirim
zaten bir firma bir gübreyi bir defa iki defa getiriyor sonra adı değişiyor bu daha iyi diyorlar onu atıyoruz yine gözle görülür bir fark yok
ben denemek için bazı tarlalara atıyorum bazılarına atmıyorum hasatta bir fark göremiyorum
sadece cebimden para çıkmış oluyor

Ynt: Zeytinlere Yılın İlk İlaçları

Bugün yağmur ihtimali var diye ben de atmadı. yarın öğleden sonra atarım heralde. bizde daha çiçeklenme başlamadı. Bizim asıl sorunumuz çiçeklenme ile tane arası geçişte kayıp vermemiz.