Türk Traktörde Üretim durdu

Sipariş bekleyen üyelerimiz varsa kötü bir haber olmuş , üstelik tam sezon ve yoğun satışların olduğu bir dönemde olmuş.

http://www.milliyet.com.tr/turk-traktor-de-uretim-durdu/ekonomi/detay/2062814/default.htm

Ankara ' da Türk Traktör işçileri, çalışma şartlarının düzeltilmesi, ücretlerinde yükseltilmesi ve ağır sanayi işçisi statüsüne alınmaları talebiyle iş bıraktı.

Çalışma şartlarının düzeltilmesini, maaşlarında gerekli düzenlemenin yapılmasını, ağır sanayi işçisi statüsüne alınmalarını talep eden işçiler, dün saat 15.00 civarında üretime ara verdi.

Türk Metal Sendikasına haklarına sahip çıkmadığı için tepki gösteren işçiler, kendi aralarından seçtikleri temsilcileri yönetimle görüşmeye gönderdi. İşçiler, yönetime ilettikleri isteklerinin kabul edilmediğini belirterek, eylemlerini sürdürme kararı aldı.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA: ÜRETİME ARA VERİLDİ

Türk Traktör işçi eylemlerinden dolayı tedbir amaçlı olarak üretime ara verdiğini duyurdu.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

'Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri, Ankara ve Erenler Fabrikalarımızda çalışan bazı işçiler ve rutin mesaileri üzerinde de etkili olmuştur. Bu sebeple, Kurumumuzun risk yönetimi politikaları doğrultusunda, Ankara ve Erenler Fabrikalarımızdaki üretim faaliyetlerinin etkin ve sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak için söz konusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verilmesi kararı alınmıştır.'

Ynt: Türk Traktörde Üretim durdu

ArAnAnAdAm link=topic=83968.msg1003191#msg1003191 date=1432286644' Alıntı:
Politika bunlar Türk Traktör veya diğer otomobil fabrikaları, stokları eritemediği için oluyor bunlar
Alım gücü düştü veya pazar daraldı bütün mesele bu
Satamıyorlarsa indirim yapsalar satış rakamları düşmez ama hala yüksek fiyattan araç satıyorlar,ondan sonra tabi stok erimez.

Biz nasıl tarlalarda gece gündüz, sıcak soğuk demeden çalışıyorsak ;emekçi arkadaşlarımız da demirlerin içinde sıcak soğuk demeden hem de vardiyalı çalışmaktalar.
Onların da haklarına sahip çıkmak bizim gibi üretimden yana olanların boynunun borcudur.

elektrik kesildi domino etkisi oldu. grev başladı domino etkisi oldu. ülkenin ekonomik çarklarının dönmesi lazım. var olmak için üretim şart..varsın stok olsun satacak bir yer bulurlar. Türkiyedeki fabrika durdu mu boşluğu ithal araba traktör dolduracak. ben komplo teorisi arıyorum arkadaş.

Biz yeterli inovasyon üretemeyen bir ülkeyiz.bütün dünyanın örnek alıp patent ödediği özgün fikirlerimiz yok.bu belkide adamlar yapmış ya.kompleksimizden oluyor. grev olan işletmelerin sahipleri fabrikayı yurt dışına taşımak yada çinden işçi getirmeyi düşünüyorlardır bence.bu fabrikalar doğu illerinde olsa bu sorunlar olmazdı bence.800-1000 tl kira olan yer ile 250 tl kira ya ev bulunan bir doğu ili çok şey fark eder.sanayici bütün sanayiyi marmaraya yaparak kendi ayana kurşun sıkmış.ülkenin nüfus dengesini de bozmuş.

Türk Traktör yetişemiyordu siparişlere 3 ay sonrasına teslimat sözü veriyordu eğer çözüm bulmazlarsa satışları düşeceği için işçilerin taleplerini kabul etmeleri gerekir

Ali KOÇKAYA link=topic=83968.msg1003222#msg1003222 date=1432293651' Alıntı:
elektrik kesildi domino etkisi oldu. grev başladı domino etkisi oldu. ülkenin ekonomik çarklarının dönmesi lazım. var olmak için üretim şart..varsın stok olsun satacak bir yer bulurlar. Türkiyedeki fabrika durdu mu boşluğu ithal araba traktör dolduracak. ben komplo teorisi arıyorum arkadaş.

Biz yeterli inovasyon üretemeyen bir ülkeyiz.bütün dünyanın örnek alıp patent ödediği özgün fikirlerimiz yok.bu belkide adamlar yapmış ya.kompleksimizden oluyor. grev olan işletmelerin sahipleri fabrikayı yurt dışına taşımak yada çinden işçi getirmeyi düşünüyorlardır bence.bu fabrikalar doğu illerinde olsa bu sorunlar olmazdı bence.800-1000 tl kira olan yer ile 250 tl kira ya ev bulunan bir doğu ili çok şey fark eder.sanayici bütün sanayiyi marmaraya yaparak kendi ayana kurşun sıkmış.ülkenin nüfus dengesini de bozmuş.
doğuya yapsalar gene aynısı olurdu işçi göçleri doğuya olurdu ev kiraları orada değerli olurdu

XERİON link=topic=83968.msg1003223#msg1003223 date=1432293942' Alıntı:
Türk Traktör yetişemiyordu siparişlere 3 ay sonrasına teslimat sözü veriyordu eğer çözüm bulmazlarsa satışları düşeceği için işçilerin taleplerini kabul etmeleri gerekir
kabul etmezler...bence bu grevlerden yine ve maalesef işveren haklı çıkacak...çünkü sendikanın 2017 ye kadar bu maaşa göre çalışacağına dair imzası var ...
valla işçi abilere ve arkadaşlara Allah yardım etsin... robot gibi çalışacaksın ve aldığın maaş 1200-1500 arası olacak... bu adamlar evi nasıl geçindiriyo halen anlamış değilim...

gaggoş link=topic=83968.msg1003233#msg1003233 date=1432295786' Alıntı:
kabul etmezler...bence bu grevlerden yine ve maalesef işveren haklı çıkacak...çünkü sendikanın 2017 ye kadar bu maaşa göre çalışacağına dair imzası var ...
valla işçi abilere ve arkadaşlara Allah yardım etsin... robot gibi çalışacaksın ve aldığın maaş 1200-1500 arası olacak... bu adamlar evi nasıl geçindiriyo halen anlamış değilim...
Sanırım filmde burada kopuyor sendika ya baskaldiri diye biliyorum

eeemreee link=topic=83968.msg1003235#msg1003235 date=1432296426' Alıntı:
Sanırım filmde burada kopuyor sendika ya baskaldiri diye biliyorum
aynen dediğin gibi sendikaya başkaldırı ama sendika işçiyi temsil ettiği için hukuken işveren haklı şu durumda...ama vicdanen tabiki işçiler haklı...sen git ağır sanayide çalış aldığın maaş 1400 tl olsun yok öyle yağma inşallah işçiler galip gelir bu direnişte ...