Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

Ynt: Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

Tam da piyasanın istediği türden spekülatif bir haber. Bu İbrahim dayıdan hiç bir zaman fayda gelmedi tarıma, bahanesi ben söylüyorum ama dinleyen yok söyleminden ibaret. Buğday çoksa çok, bunu da söylemek zorunda mısın İbrahim bey az sus da adam sanalım seni, aleyhinde konuştukların dinlemiyorsa seni sende ekmeklerine yağ sürüyorsun bizim bunu görmediğimizi mi zannediyorsun, senin orada nasıl durduğunu da biliyoruz boş beleş herif.

ydincbayram link=topic=83990.msg1003740#msg1003740 date=1432506796' Alıntı:
Tam da piyasanın istediği türden spekülatif bir haber. Bu İbrahim dayıdan hiç bir zaman fayda gelmedi tarıma, bahanesi ben söylüyorum ama dinleyen yok söyleminden ibaret. Buğday çoksa çok, bunu da söylemek zorunda mısın İbrahim bey az sus da adam sanalım seni, aleyhinde konuştukların dinlemiyorsa seni sende ekmeklerine yağ sürüyorsun bizim bunu görmediğimizi mi zannediyorsun, senin orada nasıl durduğunu da biliyoruz boş beleş herif.

İşte olay tam olarak bu.

Harmanın yaklaşması > bolluk söylentisi > çiftçi adına memnuniyet beyanı > spekülatif talep düşüşü > fiyatlarda düşüş

Kronolojiye bakarsak 2. evredeyiz. 7 Haziran ' dan sonra hep beraber izleyeceğiz.

UÖZKAN.77 link=topic=83990.msg1003679#msg1003679 date=1432493140' Alıntı:
bu bakan kesin gidici.. yerine Recep Konuk gelirse kesin daha iyi şeyler olacak derim..
Recep Konuk millet vekiliadayı değil iye bliyorum, nasıl bakan olacak, bunlar dürüst insanları yanlarına istemezler.
Onlara çalışacak adam değil çalacak adam lazım Umut.

BARTU link=topic=83990.msg1003892#msg1003892 date=1432582668' Alıntı:
Recep Konuk millet vekiliadayı değil iye bliyorum, nasıl bakan olacak, bunlar dürüst insanları yanlarına istemezler.
Onlara çalışacak adam değil çalacak adam lazım Umut.
Karaman milletvekili adayı abi.

BARTU link=topic=83990.msg1003961#msg1003961 date=1432623524' Alıntı:
AKP denmi? Ben Konya AKP listesinde görememiştim.

AKP Karaman milletvekili adayı şu anda.

Ben Umut Ağabey ' in dediğinin olacağını sanmam, daha iyi olmaz, adam sonuçta işletmeci. Torku onun, sütü daha ucuza almak isteyecektir, kendi yemini yapıyor, o yemi de satıyor, bu yüzden yemlik buğday, arpa, atk gibi gibi kesif yemde kullanılan ürünlerin fiyatının aşağı çekilmesi için uğraşır...

Hiçbir siyasi iktidar fakirin fukaranın yanında olmaz, zenginin yanında olur. Bu kadar bakan, milletvekili arasında normal çiftçi, köylü, memur, işçi gördünüz mü? Hepsi şirket sahibi, şu bu insanlar....

Herkese geçmiş olsun şimdiden, umarım beklenen fiyatların üstünde olur bu sene fiyatlar...

UÖZKAN.77 link=topic=83990.msg1003979#msg1003979 date=1432636107' Alıntı:
Recep Konuk secilecek yerden aday.. %99 yeni tarım bakanı.. ama ne olur bekleyip görcez.. ben ümitliyim, inşallah yanılmam..
meclise girer belki m.vekili olur belki ama aday oldugu parti iktidar olacak mi? Onuda dusunmek lazim tarim bakani olmasi icin..

hdp de ali.. bizim burda sorsan öyle bi parti mi var derler:) aha yazıyom burya yeni bakanımız: RECEP KONUK, kaybedersem tüm çaylar benden:)

not: 3-5 yıldır Konuk olmalı bakan der dururum.. inşallah pişman olmam.

UÖZKAN.77 link=topic=83990.msg1004302#msg1004302 date=1432743281' Alıntı:
hdp de ali.. bizim burda sorsan öyle bi parti mi var derler:) aha yazıyom burya yeni bakanımız: RECEP KONUK, kaybedersem tüm çaylar benden:)

şirket yönetir gibi bi politika yürütmez inşallah...

Elazizli güzel kardeşim.. ölene kadar şu sözün arkasındayım 'bu dünyada TÜM güzellikler bi arada imkanı-mümkünü yol olmaz, olamaz'.. olsa zaten adı dünya olmazdı.. dünya alçak, aşağı yer zaten köken olarak.. iyi bi lügata bak anlayacaksın..

ya top olur, saha bulunmaz, ya saha olur oynayacak arkadaş.. hepsi olur o gün annen izin vermez yada hastasındır.. vs.. bu çocukluk anısı tüm hayatımızın özeti.. o yüzden Recep Konuk değil kim gelirse gelsin eksiği-kusuru olacak.. ona en başta ben inanıyorum..

ama Konya-Torkudaki icraatları ve;

ülkemizin tarımsal yapıdaki EN büyük 2 hastalığı;

*toprak mülkiyet sorunu, arazi reformu eksiği

*üretici örgütlenmesi eksiği, hatası

en azından Konuk, örgütlenme ve tarımın ticarileşmesi konusunda önemli adımlar atar derim.. sonra icraatları ortada.. elimde yetki olsa hiç meclise girmeden direk yeni bakan bu der geçerim..

dahası şimdiki bakan yerine kimi getirsen %90 ihtimalle daha iyi çıkar zaten:)

UÖZKAN.77 link=topic=83990.msg1004309#msg1004309 date=1432744229' Alıntı:
dahası şimdiki bakan yerine kimi getirsen %90 ihtimalle daha iyi çıkar zaten:)
en son dediğine bende katılıyorum abi...
aslında konuk geldiğinde bende iyi şeylerin olacağından eminimde ...büyük sorunları çözebilecek mi yoksa ağza balmı çalacak...
tarımın çok büyük yapısal sorunları var 4-5senede düzelecek işler değil ...

işte ayrıntısı bizi aşan olaylar, tarihin-zamanın bi hikmü var.. an gelir 1 çivi bi atı, bi at bi kumandanı bi kumandan bi orduyu, milleti kurtarır.. bakalım şimdilik çok sevinçli ve ümitliyim.. inşallah kursağımızda kalmaz:)

Ali SARAÇ link=topic=83990.msg1004119#msg1004119 date=1432670503' Alıntı:
demek ki hdp sana göre %99 barajı geçemiyor :))

:D

Çay yerine başka bir şey deseymişsin mahvolmuştun Umut Ağabey :D