Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

Ynt: Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

sebazios link=topic=83990.msg1007356#msg1007356 date=1433876918' Alıntı:
İşte o kısımı değiştirdiler Abi. Şu an binanın temelini inşaat sektörü oluşturuyor.

Umut Abi ' nin bir lafı var ya, 'parayı betona görmemeyin' der hep.

Ha işte. Ülkece bunu yaptık. Dışardan gelen tatlı sıcak parayı, hiçbir artı değeri olmayan 'betona gömdük'.

Şimdi tatlı para kesildi. ABD saçtıklarını topluyor. Yabancı sermaye çekiliyor. Bizim de üretebildiğimiz bir şey yok. Asıl film şimdi başlıyor. Iktidara kim gelirse gelsin, kısa vadede değişen çok şey olmayacak

'winter is coming'

yani kısacası bu seçimler ülkenin krize kimin önderliğinde gireceğinin seçimleriydi
boşu boşuna liderler kendilerini dışarıda tutup hadi bakalım kursunlar koalisyonu biz yokuz demiyorlar :D
bakalım papaz kimde kalacak :D

FatihEFE link=topic=83990.msg1007358#msg1007358 date=1433877206' Alıntı:
yani kısacası bu seçimler ülkenin krize kimin önderliğinde gireceğinin seçimleriydi
boşu boşuna liderler kendilerini dışarıda tutup hadi bakalım kursunlar koalisyonu biz yokuz demiyorlar :D
bakalım papaz kimde kalacak :D

Papazda öte, bu yükü sırtlanacak delikanlı kim olacak ben onu düşünüyorum. Siyasilerin kendine güveni yok.

- seçim barajının düşürülmesi
- 17-25 usulsüzlüklerinin hesabının sorulması
- asgari ücret artışı
- buğdayda taban fiyat açıklaması
- emekliye 2 maaş ikramiye

Gibi hayati konuların ele alındığı hızlı ve etkili bir koalisyon, ardındanda erken seçim, hem koalisyonu oluşturan partilerin oylarını katlamalarını sağlar, hem de çok daha aydınlık bir tabloyu görmemize yarar.

Ama daha kendileri bile 'yapabilir miyiz?' sorusunu cevaplayabilmiş değiller.

sebazios link=topic=83990.msg1007365#msg1007365 date=1433879587' Alıntı:
Papazda öte, bu yükü sırtlanacak delikanlı kim olacak ben onu düşünüyorum. Siyasilerin kendine güveni yok.

- seçim barajının düşürülmesi
- 17-25 usulsüzlüklerinin hesabının sorulması
- asgari ücret artışı
- buğdayda taban fiyat açıklaması
- emekliye 2 maaş ikramiye

Gibi hayati konuların ele alındığı hızlı ve etkili bir koalisyon, ardındanda erken seçim, hem koalisyonu oluşturan partilerin oylarını katlamalarını sağlar, hem de çok daha aydınlık bir tabloyu görmemize yarar.

Ama daha kendileri bile 'yapabilir miyiz?' sorusunu cevaplayabilmiş değiller.
Tayyip bunlar şöyle bunlar böyle derken haksız değilmiş,nedir o seçim gecesi bahçelinin çocuksu açıklaması,nedir kılıçtaroğlinin başarılıyız açıklaması,davutoğlunun selam olsun o olsun hu olsun diy haykırışı , bu seçimin bce tek galibi HDP dir, en aklı başında açıklamasıda HDPdendir.ha koalisyon olmaz erken seçime gidilirse aha buraya yazıyorm.AKP %48-50 ile iktidar olur buda muhaliflere kapak olur.bu ne beceriksizliktir akıl yoksunluğudur anlamadım ..

Ali SARAÇ link=topic=83990.msg1007416#msg1007416 date=1433889851' Alıntı:
Tayyip bunlar şöyle bunlar böyle derken haksız değilmiş,nedir o seçim gecesi bahçelinin çocuksu açıklaması,nedir kılıçtaroğlinin başarılıyız açıklaması,davutoğlunun selam olsun o olsun hu olsun diy haykırışı , bu seçimin bce tek galibi HDP dir, en aklı başında açıklamasıda HDPdendir.ha koalisyon olmaz erken seçime gidilirse aha buraya yazıyorm.AKP %48-50 ile iktidar olur buda muhaliflere kapak olur.bu ne beceriksizliktir akıl yoksunluğudur anlamadım ..
bizim ülkedeki muhalefet yoksunluğunun sebebi vizyon eksikliği ve hükümet kuracak bakan kadrolarının olmaması...

birde dikkatimi çekiyor ekonominin kötüye gideceğini çünkü seçimlerde akpartinin tek parti olarak iktidara gelemediğini söyleyen bir takım yandaş yazarlar ve sosyal medyada da bunların çığırtkanlığını yapanlar mevcut
yok yatırımlar duracak yok büyüme duracak ekonomi batacak diyorlar
bakın rakamlarla konuşalım

2001 krizi ve 2008 in son çeyreğinde başlayan ve bizi ' ' teğet ' ' geçen krizden sonra yine kriz çanları çalmaya başladı
buna birde masraflı geçen seçim dönemini eklersek önümüzdeki veriler bu kadarda iyi gelmeyecektir sanırım
Yılmaz abinin bahsettiği ve burada da paylaştığı dolardaki küresel bir durumda var ve temmuzdaki fed kararları ile işin rengi daha da değişeceği söyleniyor

kısacası bu seçimlerde kimse ekonomi kötüye gitsin diye bir tercih yapmadı aksine ekonomi kötüye gittiği için bir tercih yaptı.
Tabi ki tek etken ekonomi değil ama etkisiz olduğunu söylemek de doğru olmaz tam tersini iddia etmek ise saçmalıktan öte birşey değildir diye düşünüyorum.
üstelik milleti koalisyon intihardır ekonomi bozulur diye korkutanlar ve bakın bozulacak işte diyenler dünyadaki en büyük ekonomilere baktığımızda çoğunda koalisyon hükümeti ve hatta bazılarında da monarşi ile yönetildiğini görmüyorlar sanırım.
demek ki iyi bir ekonomi için gereken şey tek başına iktidar değilmiş
üstelik bu ülkede son 45 yıldaki en büyük büyüme oranı yüzde 10.5 ile 1977 yılında AP-MSP-MHP koalisyonu döneminde gerçekleşmiş
ve bildiğime göre çiftçiye en iyi destek de refah yol koalisyon döneminde yapıldı 90lı yılları hatırlayanlar bilirler zaten hatırlamayanlar da babalarına sorup teyit edebilirler.

Ali SARAÇ link=topic=83990.msg1007416#msg1007416 date=1433889851' Alıntı:
çok doğru konuşmuşsun abi aynen katılıyorum sana.

Hayır, siyasette yalan olur da, bu kadar olmaz.

- 'çok zenginiz, çok güçlüyüz' deniyor. Muhalefet 'emekliye 2 maaş ikramiye' deyince 'kaynak yok' diye bağırıyorlar.

- seçimden önce 'ekonomi çok güçlü', deniyor. Seçimden sonra 'iktidara gelmezsek ekonomi çöker' diyorlar. Güçlü ekonomi bu kadar kolay çöker mi?

Artık insanlar bu ikiyüzlülüğe sıkıldı. tek başına iktidar için 13 yıl çok ama çok uzun bir süre.

TBMM 1923 ' de açıldı. Mustafa Kemal ' hasta yatağında geçirdiği son seneyi saymazsanız 1923-1937 yılları arası 14 yıl yönetti ülkeyi.öve laf olsun diye değil, gerçekten enkaz deve aldı. AKP çok daha üstün bir güç ile 13 yıl. Sonuçlar:

Cumhuriyetin ilk yıllarında liranın dolara karşı yükselişi:

6dbb28c4e51b0419f7676de8fc22fcda.jpg

Cumhuriyetin ilk yıllarında büyüme oranları:

418e1b6b0df01c53ca8738988ae257d4.jpg

Bir de son on yılın tablosu:

f5c58fd07c3e766d1ff4f8b82af256d4.jpg

Özet: bal bal demekle ağız tatlanmıyor.

Bu memleket hic kimsenin babasinin mali degil , ismini vermiyorum iktidar partisi 7 haziranda iktidar olamazsa ekonomi soyle coker ,boyle batar ,kriz gelir, herseye zam gelir(ki bu zamlara zaten alistirdilar 13 yildir) istikrar bozulur vs. Denildi suandada bakin oyle dedik iktidar olamadik dedigimiz cikacak soylemleri yayginlasiyor . Illaki gunun birinde her partide oldugu gibi bu akp de bitecek sonsuza dek imkansiz kalamaz o zaman neyin kafasini yasiyor bu cumleleri kuranlar. Hdp yide zamaninda simartip cok yuz verildi bizde olmayan haklar tanindi en sonunda da akp hukumeti cesaretiniz varsa parti olarak secime girin dedi iddalasti evet onlarda girdi alin size 80 m.v. cogu pkk partizanlari bizim TBMM de pkk gezecek .