Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

Ynt: Buğdayda tüm zamanların rekoru bekleniyor

Bunlar temelsiz laflar ben eylül ayında bunların ağzından vay efendim şu oldu bu oldu, şöyle oldu onun için üretim tahminlerin gerisinde kaldı diye açıklama yaptıklarını görür gibiyi. Bu başkan zaten oraya beton dökmüş 20-25 yıldır aynı yerde sorsanız türk tarımına ne katkı yapmış koca bir hiççç...

Masa başı başkanı bu kişiler, topraktan mahsülden anlamayan ay gelsin milyarlarca maaş cebe girsin tipler
Bu sene ülkenin %35-40 anca iyidir geri kalan kısmı, ektik bu kadar oldu denecek kadar

Böyle masada otururken , hayatında tarlaya ayak basmamış ve de kışın yağan yağmurlara bakarak, bu sene çok yağdı, bu sene çok yağdı diye, müdürlerine amirlerine bilmeden yalakalık yapanlar, önce bölge bölge tarlaya inip incelesinler. Batı Akdenizde ahım şahım verim yok. Nisan mayısta bir damla yağmur düşmedi. Bu konuşan adamları akşam yemeğinde çatlayıncaya kadar yemek yedirip, sonrada artık 1 ay yemek yemiceksiniz desek, ancak o zaman bizim buğdayların arpaların durumunu anlamış olurlar :(

gecen seneki tonajı yakalasınlarda dua etsinler çoğu bölgede hastalık var daha ekinler 1 karış olmadan kurudu çoğu bölge kuraklık bazı yerlerde dolu oldu bizim burda her senekinden düşük olacağa benziyor

nailyetek link=topic=83990.msg1003632#msg1003632 date=1432470084' Alıntı:
tarihi ithalat rekoruna kılıf uydurma çabaları. Uydu fotoğrafına bakıp ta; dekardan 600 kg buğday biçtiğimiz tarlaya 1 da./189 kg verim tespit etmişler :D

Nail abi geçen sene bizim muhitte hafif bir zarar olmuştu ama bize denk gelmedi. Neyse 2 eksper bölgede dolanıp hasar belirliyordu çektim bayan olan bizim tarlaya :) dedim bacım bu buğday tarlası ne verir ? Tarlada flamura 85 ekili ve hiç hasar yok. Bacım dedi bana 400 kg kadar yapar dedi içimden güldüm seni buraya dikenin dedim :) En kötü sezonda bile 418kg verdi o muhit. Neyse erkek olanıda boş buldum yakaladım çektim tarlaya sordum gene bu ne verir dedim abim bana ne vereyim abime 500 yetermi dedi sen 500 istersin ama okadar vermez 500e yakın olur yine dedi. 1 ay sonra biçtik tam 650kg verdi :) Ya tarla başında bile verimi kestiremeyen yakınından bile geçemeyen bu mahluklar özür diliyorum bu kereste müdürleri uydudan verimi nasıl tespit ediyorlar buna aklım almıyor...

Konu başlığına ithafen bu sene ithalatta rekor kıracağız gerçeten rekor dedikleri doğrudur..

Hee he. Rekor. 15 yıllık buğday üretimimiz:

82361b5c5296f048b0f392839bb7a7a1.jpg

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ' nun, Ziraat Odaları Birliği 26. Olağan Toplantısı ' nda yaptığı konuşmadan bir cümle:

'Şu an Türkiye ' ye bir tarım mucizesi yaşanıyor'

Dünya uçarken bir arpa boyu yol alamamaksa mucize. He valla. Gerçekten mucize.