vaziyet sakat ekinler sararıyor yağmur yok

Ynt: vaziyet sakat ekinler sararıyor yağmur yok

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=83992.msg1003574#msg1003574 date=1432413483' Alıntı:
İnşallah yağmur yağar..
o kadar emeğe bu sonuç iyi olmaz..
geçmiş olsun.
Yusuf kardeşim benim çifçi bilgilerim biraz az köydeki arkadaşlar kumda ekili olanlar yağmur yağsada faydası olmaz diyorlar selam

Bizim buraların maşallah durumu iyi halen yağmur yağıyor. İnşallah taneyi de iyi doldurtur bu yağmurlar. Bundan sonra yağsa da yağmasa da olur. Kurtardı. Çünkü başaktan sonra da epeyce yağdı. Bu sene ben Allah korusun bir doludan afetten çok korkuyorum. Onun haricinde durumlar iyi. Geçen sene tüm türkiyeye yağmamış trakyaya yağmıştı. Demek bu sene de trakyaya az düştü. İnşallah en kısa sürede hayırlı bir yağış alırsınız

Allah kimsenin emegini bosa cikarmaz insallah yagarsa daha guzel olur bizim burda asiri yagistan bicim cok gec kaldi ekinler curudu desem yeridir allah herseyi bilir sahibi herseyin

phantomerkunt link=topic=83992.msg1003608#msg1003608 date=1432456544' Alıntı:
Bizim buraların maşallah durumu iyi halen yağmur yağıyor. İnşallah taneyi de iyi doldurtur bu yağmurlar. Bundan sonra yağsa da yağmasa da olur. Kurtardı. Çünkü başaktan sonra da epeyce yağdı. Bu sene ben Allah korusun bir doludan afetten çok korkuyorum. Onun haricinde durumlar iyi. Geçen sene tüm türkiyeye yağmamış trakyaya yağmıştı. Demek bu sene de trakyaya az düştü. İnşallah en kısa sürede hayırlı bir yağış alırsınız
ambara koymak nasip olur inşallah

araplıova link=topic=83992.msg1003610#msg1003610 date=1432457271' Alıntı:
Allah kimsenin emegini bosa cikarmaz insallah yagarsa daha guzel olur bizim burda asiri yagistan bicim cok gec kaldi ekinler curudu desem yeridir allah herseyi bilir sahibi herseyin
biz vazifemizi yaptık rızk Allahtan sıkıntı kum yerle
rde selam

ELPRESACANARİO link=topic=83992.msg1003628#msg1003628 date=1432467869' Alıntı:
Allah hayırlısını nasip etsin... Artık ara mevsimler kayboldu gibi. Birden kışa giriyoruz, birden yaza. Bakalım ne olacak...
herşeyin hayırlısı yağmur az oldu amma hastalıkta yok selam