john deere 6215 vs erkunt kudret 100

Ynt: john deere 6215 vs erkunt kudret 100

haklısınız hınt ve guney amerıka ise bır işe yaramaz erkuntu adam lar turkıye şartlarına gore yaptılar geçengun yakıtını hesapladımda o traktore gore gayet ekonomık erkunt adamlar yaptılar ama araştırmaya devam etmelıler

aslan26 link=topic=83997.msg1003618#msg1003618 date=1432461884' Alıntı:
Bu videoda john deerenin hidrolik yüzdürmesi çalışmıyor gibi duruyor çünkü traktörün önü düşünce pulluk çıkıyor önü çıkınca pulluk batıyor oda çekişi etkiler.
Valla bana kalırsa sorun hidrolikte değil, çünkü traktör pulluğu çekemiyor, sürücü kendi kaldırıyor. Ben böyle tarla asla sürmem, o traktörüde orada bırakır giderim. Ben ağustos ayında fiat 640 ile anız tarlayı sürdüm, ön teker gibi kesek çıktı, ama şiir gibi asılırdı. Öyle ikide bir hidrolikle oynadıktan sonra ne yapayım o traktörü. Yeminle benim 640 bu tarlayı jondeereden iyi sürer. Bu kesek mi :(

sagalassos link=topic=83997.msg1003645#msg1003645 date=1432483226' Alıntı:
Valla bana kalırsa sorun hidrolikte değil, çünkü traktör pulluğu çekemiyor, sürücü kendi kaldırıyor. Ben böyle tarla asla sürmem, o traktörüde orada bırakır giderim. Ben ağustos ayında fiat 640 ile anız tarlayı sürdüm, ön teker gibi kesek çıktı, ama şiir gibi asılırdı. Öyle ikide bir hidrolikle oynadıktan sonra ne yapayım o traktörü. Yeminle benim 640 bu tarlayı jondeeren iyi sürer. Bu kesek mi :(
Benimki bir tahmin bu sene nadas yaparken bizim kudretin hidrolik hassasiyetini acmayı unutmuşuz normalde pullukta seri giden traktör zor cekmeye başladı sonra durup tekrar ayarladık traktör normale döndü benimde anlatmak istediğim buydu yuzdurme ayarı olmayınca traktör zorlanıyor cekemiyor .

Kudret o traktörü harcar hiç şansı yok JD nin. Ki birde gelcek 110-90 çekecek külkedisi masalı olur sadece. Bu arada pek sürüm yapıyorlar gibi durmuyor tarlaya daha çok hidrolik banyosu yapılıyor sanki daldır çıkar daldır çıkar.

Bence kudret hidrolik hassasiyetin ekmegini yiyor çünkü kendimden biliyorum rampa inerken salıyor cikarken kendi kaldiriyor pulluk performansı onun icin hep erkuntta iyi oluyor

aslan26 link=topic=83997.msg1003618#msg1003618 date=1432461884' Alıntı:
Bu videoda john deerenin hidrolik yüzdürmesi çalışmıyor gibi duruyor çünkü traktörün önü düşünce pulluk çıkıyor önü çıkınca pulluk batıyor oda çekişi etkiler.

Rıdvan sana katılıyorum videoyu izlerken bende farkettim yorum olarak yazacaktım sen yazmışsın zaten. Dediğin gibi john deere fazla dalma çıkma yapıyor, adam hidroliği hiç bırakmıyor.

ali şen link=topic=83997.msg1003941#msg1003941 date=1432589621' Alıntı:
Rıdvan sana katılıyorum videoyu izlerken bende farkettim yorum olarak yazacaktım sen yazmışsın zaten. Dediğin gibi john deere fazla dalma çıkma yapıyor, adam hidroliği hiç bırakmıyor.
Normalde pulluk zora gelince kendiliginden kalkması lazım ama john deereci kendi kaldırip indiriyor yani hidrolik hassasiyeti çalışmıyor.

arkadaşlar hema traktörde 4 yıl hidrolik montaj bölümünde çalıştım.jonderenin hidroliği öyle yabana atılacak gibi değildir.bana göre john deere erkuntun üzerinden geçer.traktörü kullanan hidroliğin tam hakkını veremiyor.

Hidroliğin hakkını tam verse bile neticede 80 hp lik bir traktör. Torkuda Erkunt ' a göre oldukça düşük bir traktör çekiş ile ilgili hiçbir konuda Kudret ' e baskın geleceğini düşünmüyorum. Burda şu var iki traktörde düzgün kullanılmamış ozünden ak ile kara net belli olmuyor. Kıç kıça bağlamada da Kudret ' in çekeceğini düşünüyorum.

iskender link=topic=83997.msg1004068#msg1004068 date=1432661828' Alıntı:
arkadaşlar hema traktörde 4 yıl hidrolik montaj bölümünde çalıştım.jonderenin hidroliği öyle yabana atılacak gibi değildir.bana göre john deere erkuntun üzerinden geçer.traktörü kullanan hidroliğin tam hakkını veremiyor.
sagalassos link=topic=83997.msg1003645#msg1003645 date=1432483226' Alıntı:
Valla bana kalırsa sorun hidrolikte değil, çünkü traktör pulluğu çekemiyor, sürücü kendi kaldırıyor. Ben böyle tarla asla sürmem, o traktörüde orada bırakır giderim. Ben ağustos ayında fiat 640 ile anız tarlayı sürdüm, ön teker gibi kesek çıktı, ama şiir gibi asılırdı. Öyle ikide bir hidrolikle oynadıktan sonra ne yapayım o traktörü. Yeminle benim 640 bu tarlayı jondeereden iyi sürer. Bu kesek mi :(
öncelikle herkese selamlar.arkadaşlar bazı konularda cevap yazmadan önce biraz araştırma yapıp yazsanız komik durumlara düşmessiniz diye düşünüyorum.johndeere 6215 çelik şaseli 100 hp 5250 kg(tartılmıştır) alman bir traktördür.yakından görmeden kullanmadan sallamak yanlıştır.arka arkaya bağlamak zaten karşılaştırma ölçütü deildir ama bağlayalım diyen varsada 100 lük erkuntla anahtarına bağlayabilirim.tarladada denenecekse 32 li diskaro(goble) bağlayalım bi deneyelim erkunt un vitesi yetecekmi yerinden kaldırmaya.burda 3 tane erkunt 110 aldılar pişman oldular. 9 lu çizelde traktörler gitmiyor.yolda giderken traktör zor gaz yiyor.sonunda erkuntları verip tümosan aldılar.erkunt ta iyisayılacak bi traktördür ama avrupayla kıyaslanacak konuma gelmek için zamanı var daha. ha bu arada sagalassos arkadaşım ben 6215 le süreyim sen onun sürdüğü yerden 640 la boş geçemessin :)

yukarda yaptığım alıntıdaki iki yorumda bilenle bilmeyenin farkı ortada.konuyu ikili tartışmaya çevirmeye veya ergen yorumlar yazmaya gerek yok. Onlar konuşur Johndeere yapar :D

Elin hidrolikte kaldır-indir yapıp durursan ne motor çeker ne sürüm düzgün olur. Bi ayar verip elini çekeceksin. Baktın çekmiyor kudretin altına girmemek için kenara çekeceksin :)

Kudret hem hidrolik sisteminin hemde zf şanzımanın etkisiyle yardırıyor.