Yeni bir şirket için isim çalışması

Arkadaşlar bundan sonra çiftçilik ve Hayvancılık faaliyetlerimi bir şirket fa şeklinde yürüteceğim bana isim konusunda yardımcı olurmusunuz

Ynt: Yeni bir şirket için isim çalışması

Süt İç... Süt A.Ş. ( biraz çakma gıbı ama etkılı:)) AgriMilk... MilkAgri... Sütümmm...
Milkler(miniklere sütler slogan, M^İlkleri bizle yaşayın slogan)
Valla şu an anca bu kadar yaratıcı olabildim umarım fikir sahibi olmana yardımcı olur.

Türkçe bir isim kullanılması daha doğru olur. Yabancı isimler, ürünlerin Türkiye ' de üretilmiyor algısını oluşturup müşteri tercihlerini olumsuz etkileyebilir.

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama şehrinize, yörenize özgü değerlerden, hatta şivesinden bile yola çıkarak isim vermeniz doğru bir strateji olur. Köyünüzün isimini de kullanarak yapabilirsiniz. Yörenizde bir dağın, gölün ismi olabilir. Bu sayede yörenizde tanınmanız ve isim yapmanız kolaylaşır. Yani tutundurma açısından bu tarz değerlere dikkat etmenizi öneririm.

ELPRESACANARİO link=topic=84005.msg1004004#msg1004004 date=1432644269' Alıntı:
Türkçe bir isim kullanılması daha doğru olur. Yabancı isimler, ürünlerin Türkiye ' de üretilmiyor algısını oluşturup müşteri tercihlerini olumsuz etkileyebilir.

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama şehrinize, yörenize özgü değerlerden, hatta şivesinden bile yola çıkarak isim vermeniz doğru bir strateji olur. Köyünüzün isimini de kullanarak yapabilirsiniz. Yörenizde bir dağın, gölün ismi olabilir. Bu sayede yörenizde tanınmanız ve isim yapmanız kolaylaşır. Yani tutundurma açısından bu tarz değerlere dikkat etmenizi öneririm.
köyümüzün ismi ( ÇANDIR) marka için olabilir süt CANDIR Olarak kullanılabilir mi acaba