Şu an ki arazi durumunuza göre hangi büyüklükteki traktöre sahip olmalısınız...

Kaç HP

• Kullanılan toplam oy
    49
Ynt: Şu an ki arazi durumunuza göre hangi büyüklükteki traktöre sahip olmalısınız...

Öncelikle Çok güzel bir konu Açmışsın Teşekkür ediyorum...

Bizim arazi olarak maksimum 130 hp yaptığımız iş göz önüne alındığında 150hp de olabilir...

Yani çalışma sahası ve yapılan iş herzaman çok önemlidir diye düşünüyorum.

Ynt: Şu an ki arazi durumunuza göre hangi büyüklükteki traktöre sahip olmalısınız...

DoYrAnLı#2# link=topic=9376.msg98177#msg98177 date=1227126640' Alıntı:
Öncelikle Çok güzel bir konu Açmışsın Teşekkür ediyorum...

Bizim arazi olarak maksimum 130 hp yaptığımız iş göz önüne alındığında 150hp de olabilir...

Yani çalışma sahası ve yapılan iş herzaman çok önemlidir diye düşünüyorum.

Ben teşekkür ederim... Kendimce önemli saydığım konular hakkında siz değerli arkadaşlarımızın düşünlerini öğrenmek çok faydalı oluyor...

bizim arazilerde ekin indirirken ve iş yaparken 54cde iş yapıyor jd6525de iş yapıyor ama rahat kullanacaksan 85 100bg arası dt ile çok çok rahat edersin

ben ist beykozdaym 73 styrm war maksimum 20 dönüm arazi ekiyorm ama slaj da çok zolanıyorm 80 66 almayı düşünüyorm o yüzden birde ormana da girdiğimiz için en idali o şu an buralalr da.

elınızde bulunan tarlaya gore degısır bence bana 70 90 arası cıftceker yanınada bı ufaklık yeter 1000 dk tarlam var 850 sı sulu pancar olmasa cıftceker bıle gerekmez ama pancarda şart

Bizim bu Konya Ovası çok çeşit toprak şekillerine sahip. yeri gelir 5li bir pulluğu 60 70 Hplik traktöre takarsın yeri gelir 2li bir pulluğu 100 Hp lik traktöre bağlayamazsın. Ama ben genede 90-110 Hp arasını seçiyorum.

110 hp işime gelir ama bu işlerde boş gezmek te war ya ikinci küçük bir traktör olacak yada 95 100 civarı bi traktör hem ilaç gübre hem nadas sürüm işine gelecek

bende 54-c war çok geziçi iş yaptıgım için çok işime geliyor bide bu makina işi için 70lik çeker bişy olsa ii olcak ama normalde gerekmiyo ;) elimdeki işimi görüyo..
tşkler..

bizim buralar düzgün ve fazla dağlık arazi olmadığı için 60_70 hp arası güçte traktör yetiyor ve kullanacağın malzemey göre değişebilir

Bu konuda yorumda bulunan ve oylamaya katılan arkadalara teşekkürler... En temel sorulardan birine yanıt vermek gerekiyor marka ve model aşamasına geçmeden önce...