LEXION 600 TT Hasatta....!!!

Arkadaşlar bu resimlerde LEXION 600 TT' yi hasatta göreceksiniz..... ;)
314756.jpg

314757.jpg

314758.jpg

314759.jpg

314760.jpg

314761.jpg

314762.jpg

314763.jpg

314764.jpg

[move][size=18pt]First CLAAS...!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: LEXION 600 TT Hasatta....!!!

güzel paylaşım ...sanırım palet sistemi buğday için düşünülmüş ...çeltikte palet tanbur sisteminin çekiş kabiliyetini artırmak için daha büyük boyutlarda olması gerektiğini düşünüyorum ... yanıldığım konularda destek...

Aslında Palet sistemi düz olmayan ve batan yerler için düşünülmüş desek daha doğru olabilir. Düz olmayan yerde yere tamamiyle bastığı için cukur veya tümsekler daha az sallanmaktadır.

Çeltiğe gelince bu paletlerin nasıl birşey olduğunu daha görmedim... Ama çeltik için verim alınabilecek bir palet olduğunu düşünmüyorum açıkcası... Demir dişli palet zincirinde diş atlıyosa bu palet çelktikte gitmez diye düşünüyorum...

Çeltikte gitmesinin özelliği ciğer dişlisinin lastik ebatına göre daha küçük olması... ve makinanın gücünün biraz daha artması...

bir ikincisi Lastik gibi sadece belirli kısmının basması değilde altındaki alanın ( paletin uzunlugu ve genişliği kadar) yere basarak tutunmayı daha çok artırmasından, çamurda daha rahat yürümesini sağlamaktadır...

Eleştiren veya Faklı düşünen varsa tabiki dinlemek isteriz...

Bu palet sisteminin bende çeltik için geliştirildiğini düşünmüyorum. Bu palet sistemi çamur yerlerde çekiş kabiliyetini basılan yüzeyinin artmasıyla beraber arttırmaktadır. Fakat sürekli çamur bir yerde biçim yapmak için ideal olacağını düşünmüyorum. Fakat engebeli ve hafif çamur arazilerde çekiş performansını arttırıcı etkisi olacaktır. Çamurda çalışan bir halini bulursam sizlerle paylaşırım.

alipasalierkan link=topic=9377.msg98999#msg98999 date=1227296620' Alıntı:
Bu palet sisteminin bende çeltik için geliştirildiğini düşünmüyorum. Bu palet sistemi çamur yerlerde çekiş kabiliyetini basılan yüzeyinin artmasıyla beraber arttırmaktadır. Fakat sürekli çamur bir yerde biçim yapmak için ideal olacağını düşünmüyorum. Fakat engebeli ve hafif çamur arazilerde çekiş performansını arttırıcı etkisi olacaktır. Çamurda çalışan bir halini bulursam sizlerle paylaşırım.
katılıyorum....

alipasalierkan link=topic=9377.msg98999#msg98999 date=1227296620' Alıntı:

Ben de katılıyorum... + rep