Köye veya mahalleye ev yaptırmak

Sizlerin pratik bilgilerini bekliyoru Köye ev yaptırmaya karar verdik yanlız yaptıracağımız yer tarla diye geçiyor ilçe imar müdürlüğüne sorduk önce vasfını yitirmiş diye ilçe tarımdan rapor ALIN dedi bizle ilçe tarımdan tarla vasfını yitirmiş rapor aldık zaten arazi köyün içinde sağ tarafında iki tane ev sol tarafında bir tane ev var önü köy içi asfalt yol neyse biz bu raporla yine ilçe imara gittik ordaki ....memurun teki bu olmaz il tarımdan alacağınız dedi il tarım gittik siz bireysel başvuramazsınız Belediye başvursun diyor ANLAŞILAN şunu öğrendik Köyden mahalleye geçirdiler burdaki memurlar hiç biriey bilmiyor ve ev yapamıyoruz bunun gibi başına gelen veya duyan varsa nasıl bir yol izleyeceğiz yardımcı okutarsanız şimdiden teşekkür ediyorum.

Ynt: Köye veya mahalleye ev yaptırmak

Mahalle diye geçiyorsa bir ev parasıda belediyeye gidiyor yol parası elektrik su aboneligi ev yapma izni falan filan.Eger eski bi ev varsa arsa içerisinde tadilat diye gösterip bunları ödemeden yapabilirsiniz izine gerek yok.

bence memur sallamış..
ilçeye bağlı köy veya mahalledeki bilgiyi il tarım neden versin.
İlçe Tarım fransayamı bağlı sanki..
vasfını yitirmiş arazi raporu bilirkişi tarafından yazılır ve belediye
uygun görürse cins değişikliği ile tapu alırsın.

İlçe tarım önce tarla vasfını yitirmiştir diye rapor verdi ama Belediye kabul etmedi biz belediyede biraz memura bağırınca ordaki bi memur abi işin ASLI kimse bi şey bilmiyor köy olan yerleri mahalle Yaptılar nasıl olacak bilinmiyor 1 2 seneye ANCA düzelir diyor

köyler mahalle oldu doğru
şimdi size hangi belediye bakıyor il ise raporuda il tarımdan alırsın.
yok eğer ilçe belediyesine bağlıysanız..
o zaman ilçe tarımın raporu yeterli..
ben burada aynı konuda iş yaptım.
bölgeden bölgeye Resmi İşlemler farketmiyordur bence.