MASSEY HARRİS

Ynt: MASSEY HARRİS

genelde 'manyak bu herif, eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı (babam)', sen bununla uğraşamazsın, neyine lazımdı traktör çapa makinesi alsaydın ya minvalinde yorumlar :) ben bu traktörü bedavadan biraz daha pahalıya aldım, aldığım rakam kadar masraf yaptım, hala piyasadaki çalışan ve iş görecek en ucuz traktörden daha ucuz :) Çünkü sadece römork çekmek ve santrifüj çevirmek için kullanacağım ve amacına gayet düzgün edebilecek kapasitede bir alet.

Bunun yanında ben bu aleti çok seviyorum arkadaş, böyle motor sesi ,böyle bir heybet başka hangi traktörde var?

Ynt: MASSEY HARRİS

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bilenler bilir, geçen sene bu forumda traktör almaya niyetlenmemle ilgili bir başlık açmış ve tavsiye istemiştim. Sağolsun üye arkadaşlar bilgilerini esirgemediler, bir ço değerli tavsiye aldım.

Massey Harris ile bu vesileyle geçen sene tanıştım. Bir videosunu izledim ve tabir yerindeyse dibim düştü :) Tabi geçen sene hedefim daha yüksekti, 135 veya ford 3000 düşünüyordum. Bu sene kolları sıvadığımda bütçem oldukça kısıtlıydı, en optimum kararı vermek durumundaydım. Massey Harris bu noktada imdadıma yetişti çünkü çalışır durumda olanları artık hurda bedeline veriyorlardı. Ben de hurda bedeline aldım ve aldığım fiyat kadar da masraf yaptım. Olmayan marş sistemini yaptırdım zira ne rampadan ne de kasnaktan çalıştırma şansım yoktu tek başıma :)

Bir kaç parçasını daha değiştirip marşla çalışır ve yürür duruma getirdim. Bu sene böyle idare edeceğim sanırım. Seneye ise şanzımanı komple yenileme ve kapsamlı bir boya yaptırma düşüncesindeyim. Boya öyle dışarıdan püskürtme değil komple motor ve şanzumanı indirip şaseyi fırın boya yaptırmak şeklinde olacak. Motoru da ufak tefek elden geçiririm ama motorun gerçekten bir sıkıntısı yok, saat gibi çalışıyor, yağ kaçağı esme üfleme sorunları bulunmamakta.

İnternette biraz araştırma yaptım ve fabrika çıkış 45 bg olarak okudum ama bence o bu model değil. Babamlar şimdi 4x4lerle işledikleri yüzlerce dönüm tarlayı eskiden bunlarla işlerlermiş. Bunun dışında benim de bilgim sınırlı. Üzerinde perkins ' in meşhur p6 motoru var, 6 silindirli. Bu traktörlerin bir de 55k modeli var, onlar 4 silindirli. Araştırma yaptıkça sizlerle paylaşacağım.

İlginiz, yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim, haftaya yeni videolar da yüklerim, 3 haftadır gitmiyorum yanına, kaşıntı tutmaya başladı :p