Ön PTO'lu-Zetor 10641-58,5 TL

Ynt: Ön PTO'lu-Zetor 10641-58,5 TL

funlowe link=topic=84062.msg1004333#msg1004333 date=1432749535' Alıntı:
Rot ayarı gerekebılır bu makına maksımum kac bıcak cekıyor acaba

rot ayarı kolay onu kastetmedim. ya bir yere vurduruldu veya bir kaza cinsinden başına birşeyler gelmiş. çünkü 6 yaşında bir makinanın tek tekerinin yarısı yıpranmaz.

Ben bugun bu motorun sahıbıyle gorustum en ufak bır sıkıntısı yok dedı her seyıyle muayyer sınıfında tek vs anlattı ama fıyatı en son 57 olur dedı bakalım nasıp

önü göremedim ama arka fabrika lastiği MİTAS.. zaten 2300 saatte bitmez Mitas normal..

10641 ' i yakından görüp inceledim.. bizzat kullanmadım.. ama kullananlar tek kelime ile 'tank' diyo..

kabaca;

4 silindir 102 bg turbo kompresör. 40 k yazar ama 45-50 km yapıyo diyenler var bizim proxima bile çok seri (hidromek-jcb yetişemeyo) ki bu Forterralar çok daha hızlıymış..

kabaca; kazası belası yoksa 120 bg motorun yaptığı işi yapar 90 bg motorun yaktığını yakar:) fiyatı zaten ortada fayda/masraf olarak harika.. yeterki kazası belası olmasın..

alırken;

*Ses: çok net temiz saat gibi bi ses.. kesinlikle kaba su motoru sesi gibi değil.. gür ama tertemiz bi ses.. kamyon-iş makinası sesini andırır.

Egzos: kesnlikle kara duman atmaz, atmamalı

*vitesler: kaba-kemikli, bunda buçuk da var.. bütün vitesleri dene.. ileri-geriyi dene mutlaka.. kemikli ama gıcırtısız geçmeli..

*Motor bloğu: çok temiz olmalı, pas-kir olmaz

Sürüş.. tork çok net belli oluyo yeri tırmaladığını hissediyon..

Direksiyon: ek hidrolik direksiyon pompası var çok rahat tatlı dönmeli

bildiklerim bunlar.. hadi hayırlısı..

daha önce zetor görmediysen.. duruşu-sesi gidişi malzeme-döküm kalitesi dizayn.. yeterki alıcı gözle bak..zaten etkileyecek, görünce anlarsın:)

özellikle hidrolik kol gücü ihtiyacının-düşündüğünün çok fazlası çıkacak emin ol.. bu 9641 baktığın 10641 ile aynı seriden mesela.. 96 bg başkaca bu hareketi çekcek motor ya bulunur ya bulunmaz..:)

https://youtu.be/M3wkQRi1Ou0

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=84062.msg1004362#msg1004362 date=1432755435' Alıntı:
güzel fiyat valla..
kimse almazsa bunu 75 likle takasliyimmi umut aga

valla yusuf benim gibi garantici değilsen.. kapa gözünü al gitsin:) bak diyom: kazası belası yoksa 90 bg yakar 120 bg çeker:) hele ön pto ve arka hidrolik kol gücü yeter..

ha tüm ekipmanı yenilemen lazım pulluk, römork komaz onu diyim:)

zetor 10641 yazın izleyin youtube de tır çekmeden, bilmem neye kadar var..

bizim için römork-yük çok önemli.. şu römorkla yükle arazide tek dingil normalde motoru sarsar silkeler.. şu rahatlığa bak:)

https://youtu.be/ZL1ReOdIWTA

Yusuf zetor çok güzel cazip ama 2. eli çok zayıf diyodum eskiden.. şimdi tam tersi:)

geçen forumdan bi arkadaş aradı 'abi diyarbakırda bi 70 ' lik var alayım mı' diye.. baktım model düşük ama 0 ayarında ve fiyat çok makul.. '1-2 güne almazsan mutlaka bi zetorcuya gider' dedim.. aynen öyle oldu.. çorumdan zetorcu bi abi aradı 'umut deme gitsin diyarbakırda kelepir bi zetor vardı yetişemedik.. sivasa gitmiş' dedi..

sivas diyince hemen anladım.. arkadaşı aradım direk 'hayırlı olsun' dedim.. nerden biliyon dedi.. sivasta senden başka zetorcu yokki dedim..:) ülke rekoru şuan elinde zetorları 4 ' ledi maşallah:)

burda ne servisi var nede büyük bi sanayi.. biz biniyosak türkiyenin her yerinde binilir.. zaten yapısı oturaklı sağlam bi makine.. parçada ithalin parçası neyse bunun da fiyatı o..

ha unutmadan çorumda da bi 12441 var aynı kasadan forumdan 'ümitdeligözoğlu' elinde 7441 ' de var.. yanımda önümde motor gidemiyo diyo.. onunla da bi irtibata geç derim..

filtreleri hiç düşünme muadili de orjinali de var.. filtrenin kodunu söyle yeter.. zetor dersen 'o ne' derler:) kabin camlarına kadar var..

daha doğrusu komple rektefeye kadar hepsi var.. ama makine işte beklersin masraf edersin olur biter.. şu an için 2015 zetorlar gelmiyo ama tüm orjinal parçaları yunanistan üzeri avrupadan getirenler var..

valla yerli diye alınıp haftalarca-aylarca yatan motorlarda var bu ülkede.. kendi adıma o kadar garantici değilim.. sesi-duruşu/dizaynı ve videolarına bakıp bikaç kullanıcıyla görüştüm.. koltuğa oturup marşına basınca karar verip burya İLK zetoru biz soktuk o zaman hiç pişman değilim.. diyim anla..

UÖZKAN.77 link=topic=84062.msg1004378#msg1004378 date=1432757848' Alıntı:
filtreleri hiç düşünme muadili de orjinali de var.. filtrenin kodunu söyle yeter.. zetor dersen 'o ne' derler:) kabin camlarına kadar var..

daha doğrusu komple rektefeye kadar hepsi var.. ama makine işte beklersin masraf edersin olur biter.. şu an için 2015 zetorlar gelmiyo ama tüm orjinal parçaları yunanistan üzeri avrupadan getirenler var..

valla yerli diye alınıp haftalarca-aylarca yatan motorlarda var bu ülkede.. kendi adıma o kadar garantici değilim.. sesi-duruşu/dizaynı ve videolarına bakıp bikaç kullanıcıyla görüştüm.. koltuğa oturup marşına basınca karar verip burya İLK zetoru biz soktuk o zaman hiç pişman değilim.. diyim anla..

umut abi anlastir adamlarla beni ben alim
başka istekli yoksa. 400 keçi vardı 80 ini sattim paranin yarisini gömeyim. bilader boşa cikti keçi azalinca

Abdullah öncelik kayseri-funlowe ' nin kaynak yapma:) bu arkadaş epeydir zetor kovalıyo..

Valla lazer işi hiç yapmadık.. ama zetor özellikle çekiş, kuyruk mili ve hidrolik kol olarak çok çok iyi.. yani bu 102 bg ama 120 bg ne çekerse onu çeker..

Hatırlarsanız istanbulda kelepir 10-15 zetor vardı geçen sene.. Geçen sene Aydından biri aradı '100-110 erkunt var lazerde hararet yapıyo' bu zetor 135 ' i alayım mı diye.. adı sanı bilinmiyo, hararet yapar mı çekermi dedi..

'hararet yaparsa yada bayılırsa beni ara ağzına geleni söyle' dedim.. öylece aldı.. 1 seneyi geçti daha da hiç aramadı demekki memnun:) şaka bi yana telefonu duruyosa bakıp atayım o da lazerciydi..