Domuz tohum söküyor çözüm yolu abiler

Ynt: Domuz tohum söküyor çözüm yolu abiler

kardeş muhtemelen çıkıştan sonra gelmezler o zamana kadar tüp bombası ışık falan benzeri şeylerle idare edecen artık biz pancarı sökene kadar bekliyoruz şimdilik yapacak bir şey yok....

eğer sırayı takip edip yiyorsa bu namussuz hayvana çare yok.bu sene beklemekten bıktığım için nohutu ve pancarı bıraktım.çok vurduk ama azalan bişey olmadı.sonuç domuz galip geldi.tarlalara köpekte bağladık ama bi süre sonra ondan da korkmadı.havalı tabancayı devirip onun yanındakini bile yedi.avı 12 ay domuz için serbest bıraksalar kesin biter. ama orman müdürlüğü razı olmuyor.sürüm yapıp yeni kozalakların çıkmasını sağlıyo diye bahane hazır.ben bu muzur hayvandan iyice bıktım.çarede bulamadım.

mücahit Demir link=topic=84111.msg1005172#msg1005172 date=1433094372' Alıntı:
Bir yerden duymuştum Polislerin kullandığı fosforlu şeritler varya tarlayı onunla çevir domuz girmiyormuş. Kendim denemedim. Nekadar etkili olur bilemiyorum.
o şeritleri de ezip geçiyolar yada takılıp kopartıyolar .belkide bizdekiler çok azılı oldukları içindir korktukları bişey yok olsada belli bi süre sonra alışıyolar.

komşu köyde ,güneş enerji sistemi ile çalışan akülerle .galvanizli telle 2 sıra tel çekip, elektrik verdiler .sorunu çözdüklerini söylüyorlar.maliyet verdikleri zarara göre çok küçük.hatta yapanlardan biride eskişehir odunpazarı ziraat odalası başkanı .

Arkadaşlar kesin çözüm elektrikli çit teli , bu tellerin nasıl çalıştığını bir çok arkadaş bilir, ama ben bir kez daha anlatmak isterim, Aküde biriktirilen 12 volt elektrik cihazdaki sistem sayesinde çit telinize 10.000-14.000 volta varan yüksek enerji verir. Ama bu elektrik.... evdeki elektrik gibi adama yapışmaz, peki ne yapar , çarptığında ters yönde geriye doğru fırlatır. Bu volt canlıları öldürmez, domuz hele bir dokunsun 1 metre havaya zıplıyor. Hangi hayvan olursa olsun çarpılan daha tele yanaşmıyor :) Danalardan biliyorum.

tammer link=topic=84111.msg1005174#msg1005174 date=1433094658' Alıntı:
o şeritleri de ezip geçiyolar yada takılıp kopartıyolar .belkide bizdekiler çok azılı oldukları içindir korktukları bişey yok olsada belli bi süre sonra alışıyolar.
aynen alışıyorlar.bizim buralarda tarlalar örgülü telle çevrilir.

Büyük geçmiş olsun. Biz domuzlardan korkumuza buğday hariç bişey ekemiyorduk; patates ' e kadar. Patatesi de tohumdan böcek ilacı atınca gelmiyor. Olurmu olmazmı bilmem ama mısırı, patatesin böcek ilacı ile ilaçlamanı öneririm. Sonuçtan da bizi haberdar edersen sevinirim

1 tane otomatik tüfek akkar altay silver 9+1 1 kutu federal sabot kurşun hocam tek çözüm bu ben ne önlem aldıysam önüne geçemedim bu şekilde çözüm buldum

bizim burdada domuz çok ben size olmuş bir olay anlatayım gariban birisi mısır ekmiş mısırlar büyüyünce domuzlar gece yemeya başlamış adam bakmış tarlada mısır kalmayacak akşam tüfeği almış eşeğe binmiş doğru tarla tarlanın kenarında kayısı ağacına eşeğı bağlamış domuz bekliyor gece yarısı mısırın içinde bi karartı görüyor yakaladım seni diyor tetiğe basıyor yanınada varamamış ölmediyse saldırır diye yarın gelir bakarım demiş eşeğin yanına varsaki eşek yok yuları kafasından sıyırmış mısırın içindeki vurduğu kendi eşeği semerini sırtına almış köye gelmiş şimdi domuz diye eşeğini vuran adam derler ona

Bu hayvandan kurtulus yok sen kovaliyon oteki tarlaya o kovaliyo digerine oyle oyle gidiyor top tufek kar etmiyor beklersin gelmez sen gidersin girer bilemezsin ne zaman geldigini kucuk bi ayrinti daha tabi ne kadar kucuk siz karar verin bu pis hayvan cogunlukla senede 2 kere doguruyor ve ve bir dogurmada 15, 16 ya kadar cikiyor sayi gecen sene 16 saymistim artik ne kadar cogaldigini cogalacagini siz dusunun 3, 5 sene sonra artik yanimizda yayilirlar boyle giderse kesin bunun caresi avi serbest etmek ozel tim kurup bu pis hayvani oldurmek ama oda yasak neymis ormanlari cogaltiyormus kozalaklari karistirarak eeee biz napacaz ac mi kalacaz ilerleyen yillarda , yavvv bu ciftcinin ciftciligin ne kadar dusmani var hic dostu olmayacak mi koylunun