SAMİ YUSUF ALLAHU ALLAH

Değerli çiftçi kardeşlerim ve çiftçi abilerim çoğumuz traktör, para peşinde koşarken ahiret hayatımızı unutuyoruz oysaki kefenin cebi yok.
'ALLAH' rızası için ibadetlerinizi aksatmayın.
Kimsenin hakkını yemeyin 3-5 kuruş fazla kazanmak için, bırakın 3-5 kuruş eksik olsun yeterki helal olsun.
'ALLAH' boğazımızdan haram geçmesini göstermez 'İNŞALLAH'...
https://www.youtube.com/watch?v=uzOJV0MliAw

Ynt: SAMİ YUSUF ALLAHU ALLAH

sinan daha 18 yaşındasın..
ve yazdığın konu içeriği çoğu 50 yaşındaki adamda olmayan
sükunet efendilik ve iyilikle akıl dolu..
seni yetiştiren anne ve babana saygılarımı sunarım..
Teşekkürler..

Dünya hayatı için ahiret hayatını , ahiret hayatı için dünya hayatını terk etmeyelim .

Ben dünya hayatını insana imtihan için verilmiş bir fırsat olarak görüyorum , 45 yaşıma geldim zaman göz açıp kapayınca geçti .

Yüce mevlam hiçbirimizi doğruluktan dürüstlükten mertlikten efendilikten peygamber efendimizin gösterdiği doğru yoldan ayırmasın.

Evet müthiş bir konu açılmış. Müsadenizle bir mevzu paylaşmak istiyorum. Yaşım 47. Geçen sene benden 6 yaş büyük abimi bel ağrısından hastaneye götürdüm, doktor sadece bana acı gerçeği söyledi, abim kanserdi, 4 seviyeye gelmişti. Doktor 3 ay ile 12 ay arasında ömür biçti. Güçlü kuvvetli 90 kğ. lık sapasağlam adamı... hastalığın teşhisinin 4 ncü ayında 60 kğ. olarak toprağa verdik. Bu olay hayatımda bir milat oldu. Dünyaya bakışım değişti. Bütün dünya nimetlerinden soğudum. Bu kışa girerken namaza başladım, namazları camide kıldım. Bilmediklerimi öğrendim, müezzinlik yapar hale geldim, sonra Kuran ' ı Kerim öğrenmeye karar verdim, cami hocasının yardımı ve interneti de kullanarak şükür öğrendim, artık okuyorum. Bu anlattıklarım 7-8 aylık bir süreçte oldu. Size tavsiyem şudur, Cenabı Hakkın bizler için rahmet kapılarını açtığı 3 aylarda , mübarek gece ve kandilleri , ramazan ' ı şerifi nasıl ibadet ederek geçirmeliyiz öğrenelim, öğrenelim çünkü bilmiyoruz. Yazımın sonunu şöyle bitireyim, eskiler ne der bilirmisiniz, yaşlılar sıra sıra, gençler ara sıra gider...Demek ki gençlerede ara sıra ölümün aniden geleceği unutulmamalıdır. Allah hepimizin yardımcısı olsun.