ACIL YARDIM. johndere 5065 e kuyruk mili sorunu

Arkadaşlar benim sorunum johndere nin kuyruk mili ile ılgili
Biz buralarda patates sulamasi yapıyoruz yağmurlana ile traktör u kurduktan yarim saat sonra traktör kendiliğinden gaz düşürüyor ve gaz yemiyor örneğin 540e ile 15 gaz da tarim saat çalışırken traktör birden 12 gaza düşüyor ve gaz yemiyor
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: ACIL YARDIM. johndere 5065 e kuyruk mili sorunu

Galiba senin sıkıntı kuyruk mili sorunu değil kardeşim pompa sorunu motor sürekli aynı devirde çalışınca gaz yemiyorsa elemanlarda sıkıntı var herhalde sen onu bi an önce ustaya göster.

Benim 5083 e var onda sadece kuyrul milinde değil düz yolda bile gaz yemiyordu. Usta filtreleri değiştirdi olmadı sonra mozot deposunu temizledi. Mazot deposu içinde çıkış fortumunun ucunda bir filtre var o resmen çamur gibi olmuş tazzikli su ile iyice temizlendi traktör kendine geldi.

Ford da olmuştu aynı sorun yem kırarken devir değişiyordu. Tarladan çıkarken bir kapandı soluğu tamircide aldık. Pompa elemanları değişti.

aynı problem jd 5820 de oldu patates sularken gaz kendi kendine düsmeye basladı mazot hortumlarını degistirmistim ve mazot filtresini düzelmesti.sen aldık alalı yapıyor demissin pompadan olabilir.ben pompayı ayarlatmıstım elemanda bisi yoktur.