16245-Çamur/Dere Geçişi

Ynt: 16245-Çamur/Dere Geçişi

özkan23 link=topic=84180.msg1005937#msg1005937 date=1433364934' Alıntı:
abi bunlar harika çekiyolar özellkil tekerleklerin hepsinin difransiyal bağlıymış gibi dengeli asılması çok ii

yenilerde arkalarda patinaj kilidi var, önlerde sınırlı patinaj kilidi var.. bunlar zaten tüm motorlarda var.. ama zetorda başka bişe var..

bizim 90 ' lıkla yağmur sonrası dolgu toprağa balıklama daldım.. 15 tona yakın yükle.. römorkun balon lastikleri bi taraftakiler nerdeyse tamamen gömüldü.. çıktım römorkun üstüne kaldırım taşlarının bikaç tonunu attım.. römork yan yatmasın diye tek taraftan..

bekçi geldi motorun arkalar önlerde epey gömüldü kaldı bu arada.. 'boşa uğraşıyon.. bu römorku komple boşaltsan yine çıkamaz' dedi.. o şekil çıktı:) hakkaten olacak iş değildi..

işte burda 6. sayfada fotolar..

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-405/zetor-proxima-90-(kizil-manda)/100/

rus malları cok dandık olur hıc konforu olmaz ama saglamdırlar gemıye y le bu kamyonlar gelıyor onları cekıyoruz ılk calıstırmada cok duman cıkarıyor kara şaznzıman ve hıdrolık dıreksıyonu yok 6x6 lar

Resimler ve ekler

• DSC_0687.JPG
    DSC_0687.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 148
  • DSC_0687.JPG
    DSC_0687.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 140

Kamyon demeyin yerimde duramıyom:)

gelmiş geçmiş EN iyi, ötesi olmayan 2 tane arazi kamyonu var dünyada;

1- ÇEK/Tatra

2-Rus/Kamaz

2 video izleyin olay bitecek zaten..

ötesi berisi yok harbiden.. zaten ikiz sayılırlar.. ruslar sağlamlık.. ama çekler hem sağlamlık hem kalite (Rus + Alman karması) .. zetor bu yüzden MTZ ' den üstün derim..

UÖZKAN.77 link=topic=84180.msg1006456#msg1006456 date=1433532608' Alıntı:
Kamyon demeyin yerimde duramıyom:)

gelmiş geçmiş EN iyi, ötesi olmayan 2 tane arazi kamyonu var dünyada;

1- ÇEK/Tatra

2-Rus/Kamaz

2 video izleyin olay bitecek zaten..

ötesi berisi yok harbiden.. zaten ikiz sayılırlar.. ruslar sağlamlık.. ama çekler hem sağlamlık hem kalite (Rus + Alman karması) .. zetor bu yüzden MTZ ' den üstün derim..
resım attıgım sanırım kamaz olması gerekıyor en ıyı derken ne yı kasstetdıgını bılmıyorum hıdrolık dıreksıyonu bıle yok konfor sıfır rus malı en ıyı olamaz bunun gıbı daha konforlu kamyonlar vardır anahtarlarını alımınyumdan yapmıslar calıstırıken bı kacını kırdık o kadar dandık ler

kamaz mı:).. bırak dereceye girmeyi bitirbilmenin bile başarı sayıldığı Paris-Dakarı defalarca üst üste Şampiyon olarak bitiren bişe:)

teknik verisinde rakamlar yok kısaca; 1 insanın yayan zor inip çıktığı meyili rahat iner çıkar, balıkların yüzemeyip akıntıya kapıldığı alıp yutacak nehirlerden geçer, tüm yolların bittiği yerde başlar:)

Tatra ise bunun kaliteli ikizi.. o bundan da başka..

https://youtu.be/rILqvLFqspo

https://youtu.be/nJaV1R_U0fc

sene olmus 2015 hıdrolık dıreksıyon koymamıslar sız sanırım komunıstsınız ovup ovup duruyorsunuz bız ne kamyonlar cekıyoruz bu kadar ovulecek bı tarafları yok 1960 model teknolojıyı kullanıor ne var kı demır aksamı saglam fakat doseme ler konfor sıfır dedıgım gıbı anahtarlarını calıstıtrırken kırdık herhalde kırılcagına bılıyorlarkı 8 tane yedek anahtarı vardı ;D ;D ovmeyın su hurdaları bana yaa