Domuz Mercimek Yermi ?

Merhaba Arkadaşlar Başlıktada Belirttiğim Gibi Bu Sene İlk Defa Mercimek Ektik 130 140 Dönüm Civarı Yeşil Mercimek Acaba Domuz Mercimek Yiyormu Eğer Yiyorsa İşimiz Zor Tarlalar Hep Dağlarda Domuzun Yoğun Olduğu Bölgeler Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Ynt: Domuz Mercimek Yermi ?

Tarlalar nerdeyse Bir 30 Yıldır Ekilmeyen Yerler Bizim Dedemgilin Ağılda Kaldıkları Zamanlarda Sürdükleri Yerler Tarlaları İlk Sürerken Domuz Vardı Karıştırılan Yerleri Görmüstük Ama Şu Anda Sürekli Kontrol Ediyoruz Daha Gelmedi Tarlalarıda Karıştırma Şimdilik Yok Önemli Olan Olunca Yememesi Sitede Mercimek Eken Arkadaşlardan Tam Bilgi Gelir Herhalde

bi arkadaşa dikkat et domuzlar kanolaya zarar vermesin dedim.. araştırdım domuz kanola yemiyomuş dedi.. sonra bi zaman geçti haklıymışsın abi dedi:)

demem o ki.. kendi pisliği dahil her moku yiyen, kanının % bilmem kaçı idrar olan.. garip bi mahluktan bahsediyoz.. aman dikkat...

Domuz lanettir. Daneleri dolunca gelir yoklar zaten bi gece geldiğinde kalabaliksa tarlayı nadas yapar gider. Hiç bişey yapamazsa içinde yatar yuvarlanır Allah yardımcın olsun [emoji19]

Domuz bizim bahçeye de giriyor, arsız hayvan ama nedense fasulyelere dokunmamıştı. Genelde yumru köklü bitkileri buluyor ama değişik bir hayvan. Yemese de üstüne yatar, çiğner çiğner atar. Sakız gibi çiğneyip atıyor otları.

Bir kaç çeşit yöntemi periyodik olarak değiştirerek kullanabilirsiniz. Çünkü zamanla alışıyor. 1 hafta köpek bağlarsınız, bir hafta tüplü kullanılırsınız. Arada bir gider 2 el ateş eder gelirsiniz. Bizim köylüler tarlaya gidiyorlar her gece, 2-3 saat durup silah atıp geliyorlar. Biz bahçeye pek bakmadığımız için bizimkine bazen giriyor.

Nasıl bir hayvansa yemese bile yatak gibi kullanıyor ekinleri.

wallace22 link=topic=84210.msg1007384#msg1007384 date=1433882125' Alıntı:
Çok etkileyici. Kesin Çözüm denilebilir
bu tüfeğin türkiyede satışı ve kullanılması yasakmış aslına bakarsan
belki izleyeniniz vardır internette bir video var adam çiftliğindeki fareleri havalı tüfeğine taktığı bu dürbünle öldürüyordu
https://youtu.be/k8QUKrbTXvQ

Merhaba Arkadaşlar Başlıktada Belirttiğim Gibi Bu Sene İlk Defa Mercimek Ektik 130 140 Dönüm Civarı Yeşil Mercimek Acaba Domuz Mercimek Yiyormu Eğer Yiyorsa İşimiz Zor Tarlalar Hep Dağlarda Domuzun Yoğun Olduğu Bölgeler Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkürler
Merhaba bu yazınızı yeni gördüm. Bende yeşil mercimek ekecem ama domuzların yoğun olarak yaşadığı bir bölgede ekecem. Siz tecrübelisiniz domuzlar yeşil mercimeğe zarar veriyor mu

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Vallah gördüm ne verirsen yiyor. Çok mübarek hayvan. Bereketli. Çok hızlı büyüyor. Bir kerede 8 - 12 yavru yapıyor. Yavruların hayata bağlanma gücü yüksek. Yem et tutma oranı yüksek. Eğer beslemeyi düşünüyorsan bir kaç tanıdık abimiz var bilgi alabilirsin. Sana güzel bir rasyon hazırlayabilirler. Irk olarak bir kaç çeşit var. İyice araştır. Pazarını ayarla ona göre başla. Prosedürleri biraz zahmetli.