ÖNTAR Tarım Aletlerinden Şikayetciyim (Konya)

Arkadaşlar 2 sene önce aldığım Öntar marka ilaçlama makinası içinde Su kaldığı için (boşaltma vanası yok ben boşaltdığimı sandım) soğuktan pompa gövdesi patladı fabrikasını aradım yollayın hemen yapalım dediler kayseri de servisi yok bu arada fabrika Konyada kargo yarım günde gitti 20.mayıs saat 11:00 da kargo ellerine ulaştı. neyse aradım tekrardan iş zamanı ihtiyacımız var dedim hemen yapar yollarız dediler ve bunun üzerine her gün günde 3 sefer aradım pompa hakkında bilgi alamadım muhatap bulamadım. gidiyordu geliyordu 10 dk sonra ara yarım saat sonra ara diyerek beni tam 10 gün boyunca oyaladılar . Neyse bi muahatap bulup pompanız yapıldı 200 tl masrafı var dediler 15+15 TL de kargo üçreti gönderin biz kargo firmasıyla anlaşmalıyız siz öderseniz 32+32 TL ödersiniz deyip benden gidiş geliş kargo parası ve tamir parası 230 TL istediler hesaplarına gönderdim Hemen. pompa Kargolandı 2 gün geçti gelmiyor aradım kargo numarası verin bakıyım nerde her seferinde başka değişik numaralar kargo yok.Kargo firmasını aradım onlar buldular kargoyu neyse kargo sivasa gitmiş yanlış adres verilmesinden neyse tekrar kayseriye istedim kargoyu kayseriye geldi bir gün sonra teslim almaya gittim bide baktım karşı taraf ödemeli göndermişler kargoyu birde bunların üstüne ikinci sefer kargo parasıda ödedim mi Mecburen .
Ben Böyle ciddiyetsiz bir firma görmedim Tam iş Zamanı ilaç atılma zamanı mısırdı pançar dı beni cok zor durumda bıraktılar 2 hafta oyaladılar. Ben yandım sizde yanmayın marina alırken benim bu yazdıklarım aklınızda bulunsun.

Ynt: ÖNTAR Tarım Aletlerinden Şikayetciyim (Konya)

İşte bu gibi firmalar düne kadar bir şey değilken, birden bire kalkınınca, dünyaya bakışlarıda değişiyor. Denetim ve kontrolün olmadığı yerde, işçi patron olur, vatandaş uzakta olduğu için kim diker müşteriyi , benim holder 4 mebranlı 600 lt. Basmacıoğlu KAAN marka, bu yazın kendi hatamdan dolayı tekerlerinden biri kırıldı, aradım anında gönderdiler. Tek bir ...plastik tekerlek için bile süper paket yapmışlar. Bilginiz olsun.

sagalassos link=topic=84211.msg1006325#msg1006325 date=1433503541' Alıntı:
İşte bu gibi firmalar düne kadar bir şey değilken, birden bire kalkınınca, dünyaya bakışlarıda değişiyor. Denetim ve kontrolün olmadığı yerde, işçi patron olur, vatandaş uzakta olduğu için kim diker müşteriyi , benim holder 4 mebranlı 600 lt. Basmacıoğlu KAAN marka, bu yazın kendi hatamdan dolayı tekerlerinden biri kırıldı, aradım anında gönderdiler. Tek bir ...plastik tekerlek için bile süper paket yapmışlar. Bilginiz olsun.

Gönderinizi görünce bende firmamızın yedek parça ambalajlarını paylaşmak istedim... :)
Not: Hiçbir parçamız çin malı değildir. ;)

Öntar malının arkasında durmayan lakayıt firmalar arasında ilk 3ü zorlar.Bizim de kollarda sıkıntı oldu kilit yerlerinden eğildi ilk kullandığımız sene sağolsun satın aldığımız bayinin ve bizim çabalarımız sonucunda kolları gönderin ya yaparız ya yenisini yolları dediler.Bayi bir şekilde ayarladi kolları yolladı kollar 1 ay sonra geri geldi ikitane yalandan yay takmış lar eğik yerlerini bile duzeltmemisler böyle rezillik görmedim ben hayatımda. Fuarda da söyledim standlarinda Ha ben de güzel bir şekilde reklamlarını yapıyorum almak isteyenlere.

Bu makinaların püf noktası pompada su bırakmamak.Bir litre su bile pompanın membranlarını patlatıyor.Aletle birliktee tenis raketine çok benzer ama ortası boş bir parça veriyorlar.Onunla pompanın kapağı raketin boşluğuna yerleştiriliyor ve sökülüp mil gibi bir yeri iterek su son damlasına kadar boşaltılıyor.Kışa girerken yapılacak en önemli işlerden biri.Komşuda patlattı bu sene ,bir sürü para ödedi.Sizinde talihsizlikler birbirini izlemiş.
Önallar benim pompanın su çeken baston gibi iç parçasını garantiden 2 gün içinde gönderdi.
İnşallah bir daha aksilik olmaz,Öntar da iyi markadır.İnşallah gönlünüzü tekrar kazanmaya çalışırlar.
Siz bakmayın karalamalara.Eğer bu iki marka olmasaydı bazıları (isimleri belli 2 firma) bize ilaçlama pompalarını iki katından aşağıya satmazlardı.Şu anda bir katına satıyorlar.Biz de almıyoruz tabii :)

bu yıl bizde patates için yükseklik ayarlı ilaçlama makinası alıcaz. şuan araştırıyorum 800 lt almayı düşünüyorum bende. öntarı seçenekler arasından eledim :) üyelerimize yapılmış yamuk bize yapılmış sayılır :)

Yeni makina alan arkadaşlar sizlere makina alırken kullanma kılavuzu verdilermi.4 yıl öncesi 4.500 tl aldığım parlayan marka makina hakkında hiç bilgilendirilmedim nede kılavuz verildi.Kullanma kitapcığı olsaydı hem püskürtme memeleri özellikleri, hem koruma hemde sağlıklı kullanmasını ilk elden öğrenirdik..

makinayi depoya kaldirmadan once bir teneke su icine 2 litre antifiriz koyup tekrar makineyi calistiriyorum sonra icindeki suyu bosaltiyorum icinde suda kalsa pompayi patlatma yapmiyor degerli cifci arkadaskara duyrulur

keskın 39 link=topic=84211.msg1006455#msg1006455 date=1433532528' Alıntı:
makinayi depoya kaldirmadan once bir teneke su icine 2 litre antifiriz koyup tekrar makineyi calistiriyorum sonra icindeki suyu bosaltiyorum icinde suda kalsa pompayi patlatma yapmiyor degerli cifci arkadaskara duyrulur
Bu da olur.Kullanma kılavuzunda da yazıyor.Ancak benim yazdığım yöntem bedava.

spraypro link=topic=84211.msg1006353#msg1006353 date=1433512023' Alıntı:
Gönderinizi görünce bende firmamızın yedek parça ambalajlarını paylaşmak istedim... :)
Not: Hiçbir parçamız çin malı değildir. ;)

Sevgili Temsilci :) Sizin paketlerde harbi güzelmiş...İlgi ve alaka paketten başlayıp, içindekine kadar uzanıyorsa sorun yok demektir.

sagalassos link=topic=84211.msg1006468#msg1006468 date=1433535787' Alıntı:
Sevgili Temsilci :) Sizin paketlerde harbi güzelmiş...İlgi ve alaka paketten başlayıp, içindekine kadar uzanıyorsa sorun yok demektir.

Tabii ki, herşeyden önemlisi müşterinin memnuniyetidir. Paket bu sürecin son adımı :)

Bölgemizde bayisi olan basmacıoğlu olduğu için, Direk fabrikadan alamadığım 800 litrelik öntar ı basmacıoğlu aracılığı ile aldım, ne kolların ucunda denge yayı vardı nede dışarıdan ilaç seviyesini gösteren şeffaf boru vardı fabrikaya varıp durumu izah etmeme rağmen, yardımcı olmadıkları gibi ilgilenmediler bile.

Öntar 1 tarmöz 2 bu konuda çok ilgilenirler Ekim ayından beri 18li mibzerin yanlış atan tohum çizelgesi konusunda yardım edecekler tabloya göre min 6 kg eksık tohum atıyor muhtemelen uzerındeki tablo 6.50-16 tablosu....1200 tane satmıslar bir ben şikayetçiymişim Bir kaç ay sonra yeniden tohum ekicez sene olucak adamlar daha ilgilenecek sorsan ihracat yapıyoruz biçerken gülecen vs vs ama Satılanın arkasında durma yada bahsettiğim küçük bir tablo düzenlenmesi konusunda yetersiz bir duruş....

R.çiftçi link=topic=84211.msg1006825#msg1006825 date=1433626437' Alıntı:
Bölgemizde bayisi olan basmacıoğlu olduğu için, Direk fabrikadan alamadığım 800 litrelik öntar ı basmacıoğlu aracılığı ile aldım, ne kolların ucunda denge yayı vardı nede dışarıdan ilaç seviyesini gösteren şeffaf boru vardı fabrikaya varıp durumu izah etmeme rağmen, yardımcı olmadıkları gibi ilgilenmediler bile.
Hemşerim Basmacıoğlunun kendi ürettiği holderi varken neden Öntar marka holder aldığını aldığını merak ettim.

coyote26 link=topic=84211.msg1007011#msg1007011 date=1433710646' Alıntı:
Öntar 1 tarmöz 2 bu konuda çok ilgilenirler Ekim ayından beri 18li mibzerin yanlış atan tohum çizelgesi konusunda yardım edecekler tabloya göre min 6 kg eksık tohum atıyor muhtemelen uzerındeki tablo 6.50-16 tablosu....1200 tane satmıslar bir ben şikayetçiymişim Bir kaç ay sonra yeniden tohum ekicez sene olucak adamlar daha ilgilenecek sorsan ihracat yapıyoruz biçerken gülecen vs vs ama Satılanın arkasında durma yada bahsettiğim küçük bir tablo düzenlenmesi konusunda yetersiz bir duruş....
Gübrede sorun oluyor, ama tohum ayarında 6 kğ.lık bir şaşma 1199 kişide 1 sana denk gelmesi üzücü :( Bu meseleyi şöyle halledebilirsin, ben denedim ayarını öyle yaptım. Mibzerin tekerleklerine gelen bir boru var, o borulara hem sağ hem sol tekere , aynı boyda iki tane dilme kesip, bir ucunu boruya diğer ucunu yere dayadım ve mibzeri traktörle çekerek, tekerleri yerden kestim, sen istersen kriko ile kaldırabilirsin :) tohum dökülen dişlilerin altına naylon serdim, tekerleri 20 tur çevirdim ve düşen tohumları toplayıp terazide tarttım. Ayar kolundan ayarını yaptım, mesela sol taraf 20 de 20 kğ buğday atarken , sağ taraf 22 de 20 kğ. buğday atıyor. Bende Ekermak ' a durumu bildirdim, Ankaraya getir yapalım dediler :( :( :(

Arkadaşlar ben burda firmayı kötülemek istemiyorum ama elimizden de birşey gelmiyor.Çifti alışmış sanayiye para vermeye gelen soyuyor giden soyuyor.Keşke her firma kendine çeki düzen verse çiftçiyi dinlese bu yönde üretim yapsa dahada kurumsal olsa daha iyi olmaz mı ? adamlar bu şekilde üretim yapıyor aynı lakayıklık devam ediyor ama yinede ürünleri yok satıyor çünkü kimsenin birbirinden haberi yok.
Bu olaydan sonra diğer marka ilaçlama marinalarına baktım pompanın altına küçük bir musluk koymuşlar ne kadar su var boşaltıyor sıfır risk ve büyük kolaylık.

Ağızdan ağıza pazarlama etkisi. Bilmiyorlar ki mağdur veya memnuniyetsiz bırakılan bir müşterinin çevresindeki en az 10 kişiyi etkilediğini. Hele ki böyle forum üyeleri arasındaki paylaşımlar daha çok insana ulaşıyor. Bunu bilmemeleri bile bahsi geçen firmanın tam manasıyla bir işletme olamadığını gösterir.