KAMYONET ALMAK

Arkadaşlar romorku sağlam bir 50 nc alıp ortadan kesme düşüncem var. Kasasına ok ekleyerek römork olarak kullanma ve motoruna da pompa ekleyerek su motoru olarak kullanma düşüncem var. Bildiğim kadarıyla bu araçları hurdaya ayırdığımızda dönüşüm merkezlerine teslim etmemiz gerekiyormuş. Ben bu kamyoneti hurdaya ayırmadan trafikten çekerek parçalasam bir sorun olu mu?

Ynt: KAMYONET ALMAK

Ben çok maliyetli olacağını düşünmüyorum. Bugün 5 tonluk bir romork 5000 lira. 50 nc lerde 54c motoru var. Şanzıman var. Aşağıdaki ilandaki gibi bir pompa yapmak için gereken sadece bir santrafüj. Zamanında ektiğimiz tohumlardan dolayı, kaynakçı benden astranomik fiyat istemez. Benden işçilik bile talep etmez ama ben herkesin emeğinin karşılığının verilmesi taraftarıyım.

sagalassos link=topic=84212.msg1006319#msg1006319 date=1433503078' Alıntı:
Kamyoneti trafikten çektiğine kimse karışmaz ama, kamyonetin her yıl MTV sini ömür boyu ödemen gerekir.
Trafikten çekilmiş aracın hiç bir vergisi olmaz. Araçlar vergi ödememek için trafikten çekilir. Eğer tekrar trafiğe sokmak istersen ek 1 belgesi ve sigorta poliçesi ile birlikte fennni muayene yaptırıyorsun.

stulu link=topic=84212.msg1006327#msg1006327 date=1433503989' Alıntı:
Trafikten çekilmiş aracın hiç bir vergisi olmaz. Araçlar vergi ödememek için trafikten çekilir. Eğer tekrar trafiğe sokmak istersen ek 1 belgesi ve sigorta poliçesi ile birlikte fennni muayene yaptırıyorsun.
Ben onu şöyle anlamıştım. Hani sen kendi rızanla , resmi işlem yapmadan kamyoneti dağıtırsan, bunun TÜV ve MTV si var demek istedim. Ama trafik tescilden aleti düşürtüp, dağıtırsan o başka.