Tümosan 85 bg mi 95 mi pompa ayarı ile yardım

Arkadaşlar tümosan 4 silindirli motorları aynı bizde 80 85 var sorum şu ki ustaya da sordum tabiki traktör ü 95 bg çıkartırsak yakıt artar mı azalır mı ustanın dediği sadece pompa ayarı yeterli dedi yakıttan ciddi manada memnunum çekişden bundan önceki traktörümüz 3085 di kullananlar yalnış anlamasın bizi yakıttan ötürü baya üzdü.Diyeceğim o kimse neden daha iyi çekmesin neden az yakmasın kullananlardan ve bilgisi olanlardan ricam yardımlarınızı bekliyorum.
Bu ara ekipmanlarımız 5 li 13 turan pulluk, 15 kültivatör kırıcılı

Ynt: Tümosan 85 bg mi 95 mi pompa ayarı ile yardım

Arkadaşlar benim anlatmak istediğim 8085 ile 8095 arasında teknik özellik olarak bir fark yok birebir aynı sadece güç farkı var net ten araştırır iseniz yani 95 bg çıkartır isem bariz bir fark olur mu 10 bg cift te çok fark eder mi yolda çok fark eder mi onu merak ediyorum kullananlar ve bilgisi olanlar bu arada traktör 4x4 kabin vs 2014 model daha 50 saatte

tümosan 8075-8095 & 8175-8195 lastik ebatları dışında pek farkı yok pompadan cekiş artırılabilir bu da yakıt farkı ortaya cıkarıyor pullukta motor rahat gittiği için yakıt çok farketmiyor ama yolda kendini belli ediyor genel olarak çekişe katkısı cok özellikle motor bunalma bayılma yapmıyor yaptır bence ben yaptırdım memnunum ;)

bende konuya farklı bi yönden yaklaşıyım
Benim 75-80 bg bi güce ihtiyacım var araştırmalarım sonucu 8175 in 8195 ten daha pahalı oldugunu gördüm şimdi 8195 alıp pompayı ayarlatıp 75 bg yapsak nası bi sonuç çıkar ortaya

DemirdöğeN link=topic=84236.msg1016846#msg1016846 date=1438976069' Alıntı:
bende konuya farklı bi yönden yaklaşıyım
Benim 75-80 bg bi güce ihtiyacım var araştırmalarım sonucu 8175 in 8195 ten daha pahalı oldugunu gördüm şimdi 8195 alıp pompayı ayarlatıp 75 bg yapsak nası bi sonuç çıkar ortaya
Ağırlık falan eşitse 75 beygirle aynı yakarsın eğer fazla ise ağırlıkları falan söker eşitlersin çünkü daha küçük ekipman kullanacaksın lakin bunlar farazi bilgiler dener olmazsa yeniden pompa ayarı yaparsın.
Diğer mevzuya gelince 3085 ayak işlerinde ve yolda yakar ama iş esnasında muadillerinden fazla yaktırdıysan bir şeyleri eksik yapmışsın demektir bakım, devirsiz kullanım vs etkiler yakıtı.