Balya yükleme makinası

Mrblar arkadaşlar
Balya sezonu açıldı elemanda sıkıntı var bizde balya yükleme makinası almak istiyoruz ;)
Bunlardan kulananlar varmı iyisi hangisi hangisini tavsiye edersiniz

Ynt: Balya yükleme makinası

2 senedir farmoz kullanıyorum bir sıkıntı yasamadik yukleme bakımından
sağa dönüşler biraz sıkıntı yaşatıyor hemen yan siraya girmiyor tekere çarpıyor sola dönüş iyi balyalar sıkı olunca hiç bir dagitma sorunu yok

Çelikel kullanıyorum..
biraz düzeltmeler yaptık iyi çalışıyor..
yüklemenin iyi ve randımanlı çalışması
balya ağırlığına bağlı..
20 kğ ' den aşağı balyalarda lifte alamama sorunu
olabiliyor... nedeni hafif balyanın alıcı iğnelerin vuruşuyla ileri zıplaması ve balyanın şeklinin,duruşunun değişmesiyle yükleme işleminin yapılamaması..
bunlara dikkat edilirse günlük 1500-2000 balya yüklenebilir.

SmhGwz link=topic=84266.msg1006870#msg1006870 date=1433667542' Alıntı:
Mrblar arkadaşlar
Balya sezonu açıldı elemanda sıkıntı var bizde balya yükleme makinası almak istiyoruz ;)
Bunlardan kulananlar varmı iyisi hangisi hangisini tavsiye edersiniz
Markalı bir makina almak yerine varsa civarınızda atölyede bu makinalardan yapan bence orada yaptırın hem sağlam hemde ucuz olur.Bizde 2 sene önce çelikelin balya yükleme makinasını aldık her sene bir yerini kırıyor bozuyor sonra biz düzeltip tamir ediyoruz keşke atölye yapısı birşey alsaydık diyoruz şimdi.

aslan26 link=topic=84266.msg1006928#msg1006928 date=1433687915' Alıntı:
Markalı bir makina almak yerine varsa civarınızda atölyede bu makinalardan yapan bence orada yaptırın hem sağlam hemde ucuz olur.Bizde 2 sene önce çelikelin balya yükleme makinasını aldık her sene bir yerini kırıyor bozuyor sonra biz düzeltip tamir ediyoruz keşke atölye yapısı birşey alsaydık diyoruz şimdi.

Rıdvan, Atalay kardeşlerde vardı balya makinası. Ben kullandım gayette başarılı. Yalnız Yusuf abinin dediği gibi 22 kg dan aşağı olanları patlatıyor. 27-28 olanları canavar gibi yüklüyor.

rfn26 link=topic=84266.msg1007057#msg1007057 date=1433744408' Alıntı:
Rıdvan, Atalay kardeşlerde vardı balya makinası. Ben kullandım gayette başarılı. Yalnız Yusuf abinin dediği gibi 22 kg dan aşağı olanları patlatıyor. 27-28 olanları canavar gibi yüklüyor.
Bizim makinada sıkı balya olsun güzel yüklüyor ama gevşek balyada patlatıyor veya alamıyor.

anladım yorumlarınız için teşekkürler sanayide yaptırma şansımız pek olmadıgı için mecbur hazır alcaz bklım birde s war bizim römürklar genelde tek dindil yani bu dönüşlerde sıkıntı olurmu?