Enter 654

Kullanan arkadaşlar yardım istiyorum, enter 654 römorkta kaç ton yükü çekebilir? Sadece düz değil rampa çekişi de önemli.

Bilgi veren arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

Ynt: Enter 654

futuuu link=topic=84332.msg1007726#msg1007726 date=1434028025' Alıntı:
Kullanan arkadaşlar yardım istiyorum, enter 654 römorkta kaç ton yükü çekebilir? Sadece düz değil rampa çekişi de önemli.

Bilgi veren arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.
Enter iyi diye duyarım ama ikinci eli ve yedek parça da sorunlu.Onun muadili Fiat 640 veya 65-46 öneririm bunlar rampa için biçilmiş kaftan :D

Fiatlar aşırı pahalı, iyi bir enter 654ü 8500 gibi bir rakama alabilirsiniz ama fiat dedin mi ağzını 15000 den açacaksın. Bir arkadaşım iyi bir fiyata enter 654 denk getirdi ama römorkta kaç ton çekebileceği önemli onun için. Su taşıma durumları var. 444 ün çok sorunlu bir model olduğunu duydum, sürekli krank mili kırıyormuş falan. kendim tam bilmiyorum ama kimse tavsiye etmedi. Zaten 444 fiyatları da ona göre, en kralı 5-6 bin lira.

Sen nasil arazide ne şekilde yuk cektireceksin sunu gönül rahayligi ile soyleyebilirim asla cikip inemeyecegi yer yoktur. Yük çekme mevzusunud sikinti etme enter asla cekmem demez rampasina gore 6 ton la tık bile demez her yerde

piyasada tutulmamasinin sebebi masrafli bir motordur
Yakitida biraz fazladir ama cekisine diyecek yoktur
10 Yil 654s kullandik hic sabahdan aksama kadar cift sürdügünü hatirlamam

Benim tarlama yakın bir yerden tarla aldık bu arkadaşa, yalnız sorun şu ki tarla biraz yüksekte ve kuyu vurdurmak için biraz elverişsiz. hal böyle olunca o da benim gibi taşıma suyla geçici çözüm üretmek istedi. Benim tarlam küçük ve su kaynakları yakında olduğu için Massey Harris aldım, bütçem en güçlü ona el verdi. Bu arkadaşta bütçe biraz daha iyi. Sağdan soldan mf 135 önerdiler. Tamam çok iyi motordur ama beygir gücü ortada, ben daha büyük bir şeylere bakmasını önerdim ve enter 654 ten bahsettik. Bir tanesi ile pazarlık da yaptık, 6.000e bıraktı. Bir tane daha var çok iyi durumda, 8.500 istemiş ama pazarlık yapmadık onunla. Sonuç olarak arkadaşım bu traktörü mümkünse 5-6 ton suyu çok dik olmamakla beraber rampa yukarı taşımak için alacak. Tabi sürüm falan da yapar ama ilk amaç yük çekmesi.

444lerden zamanında baya huylandığım için 654 lere de temkinliyim, o yüzden bilen kullanan arkadaşların görüşlerini istedim.

Hic tereddutte kalmayin derim bu traktör ile kuyruk mili calismadigin halde asla yari yolda birakmaz tabi bakımlı olmak kaydi ile rampalardada hayran kalırsınız traktör e ramorkculugu cok iyidir

444 enterle daglar kadar fark var ve levyelidir bu traktör öyle kitasa girmeyin rampa yukari ne bir fiat nede bir ferguson bunun çıkarttığını asla cikartamaz emsallerinden bahsediyorum hararet yaptirmadigin surece problem cikartmaz. Buna bir 640 radyetoru takip devam edin derim

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN

bak kardeşim ben 5 yıl oldu 654 s levyeli aldım 80 hp motordan daha güçlüdür önüne aığrlık tak 10 tonluk tankeri dağın tepesine çıkarır sürerken 4lü 10 veya 12 numara pulluk çeker 1 vites veya 4 takviye görmek isteyen ENEZE gelsin şu an anız sürüyorum 4lü pullukla gerisi hikaye selam olsun kardeşlerim

Aspir link=topic=84332.msg1007852#msg1007852 date=1434065178' Alıntı:
piyasada tutulmamasinin sebebi masrafli bir motordur
Yakitida biraz fazladir ama cekisine diyecek yoktur
10 Yil 654s kullandik hic sabahdan aksama kadar cift sürdügünü hatirlamam
neden tam gün süremedi merak ettim ben kontak kapatmadan üç gün çalışıyorum bir sorun çıkmıyor traktörüm 40 yaşında 5 yıl oldu kullanıyorum debriyaj kömürü değiştirmeye gönderiyorum selam çiftçi kardeşim

rifkiseker link=topic=84332.msg1019722#msg1019722 date=1440425812' Alıntı:
neden tam gün süremedi merak ettim ben kontak kapatmadan üç gün çalışıyorum bir sorun çıkmıyor traktörüm 40 yaşında 5 yıl oldu kullanıyorum debriyaj kömürü değiştirmeye gönderiyorum selam çiftçi kardeşim
abi biz saglamlik konusunda pek memnun kalmadik
Tamam gücüne diyecek yoktu hatta rahmetli dedem derdi yeni modeli ciksin ilk ben alacagim
Sonra babam mf aldi tabi enterin gücünü mf de bulamadi ama mf entere göre masrafsiz bir motordu ve daha Az yakiyordu.

Aspir link=topic=84332.msg1019782#msg1019782 date=1440446028' Alıntı:
Tamam gücüne diyecek yoktu hatta rahmetli dedem derdi yeni modeli ciksin ilk ben alacagim
Sonra babam mf aldi tabi enterin gücünü mf de bulamadi ama mf entere göre masrafsiz bir motordu ve daha Az yakiyordu.
[/quot
Aspir link=topic=84332.msg1019782#msg1019782 date=1440446028' Alıntı:
aspir kardeşim ben merakım neresinden arıza çıkıyordu benim motoru odun gibi adamlar kullanıyor arıza çıkartamıyorlar iki takım pulluklarımı kırdılar arka lastiğmi yardılar sürerken yakıt masrafı 1 döl 175 krş yakıyor çokmu ben özürlü olduğum için kullanamıyorum çok selam

Black.Boyss.37 link=topic=84332.msg1019813#msg1019813 date=1440481459' Alıntı:
Entere bir 640 radyetoru yaz kista antifrizi eksik etmicen o zaman hararet yapmiyor fakat sanzuman ve dif olarak cok saglam bi traktör ormanlarda biz hep ford enter john deere kullanirdik
evet gec kardeşim antifirz araret yaptırmıyor sana süzüm var 4 lü on numara pullkla çekilmiş video yu yüklemeyi öğrenince paylaşacağım selam olsun