Traktörünüzün en SEVDİĞİNİZ özelliği nedir

Değerli trakkulup ailesi daha önce buna benzer bir konu açmıştım ama o konuda traktörünüzün sevmediğiniz özelliğini yazarmısınız demiştim.
Peki traktörünüzün en sevdiğiniz özelliği nedir :)
Bana soracak olursanız bizim 240Sin fazla bir özelliği yok ama en sevdiğim özelliği 4. viteste 2700 deviri görünce traktör felaket gidiyo birde vitesi boşa alınca 'nos' açıyo bu yüzden göstergedeki kaplumbağa ve tavşan işaretinin yanına birde 'çita' işareti koydurmayı düşünüyoruz :)
Peki ya sizin en sevdiğiniz özellik???

Ynt: Traktörünüzün en SEVDİĞİNİZ özelliği nedir

Zetorun EN güzel özelliği safkan traktör tadı vermesi:) HİÇ dünyalık, para derdim olmasa SADECE traktör tadı almak için biner gezerim, millete öylesine iş yaparım HOBİ olsun diye.. o kadar.

Off -roadcılar nasıl CJ-5 ' e, LR Defender ' e SADECE keyf için binip çamura dalıyorsa aynısı..

Debriyajin yumusakligi (cogu arabada bile yok), bu nedenlede vites gecisleri, yuksek hizda devirde giderken hafif yavaslayip vites duserken veya ayagini gazdan kestiginde motordan cikan ses ,tipki slaj makinesi gibi veya travego otobuslerinin rampa cikarken veya inerken cikardigi inilti gibi cikan sese hastayim. Birde yolda giderken o icerdeki sessizlik varya hafif bi inilti baska ses yk icerde cok hos ustune birde radyo seymeni actin mi ohh deyme keyfime hoppa:))

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

mücahit Demir link=topic=84343.msg1007924#msg1007924 date=1434124828' Alıntı:
Same ' de 4 tekerde bağımsız fren olması ve rampa inişlerde frene bastığında ilk arkalar sonra önler tutması rampa yukarı çıkarken de tam tersi.
Mücahit abi çiftçekerdeyken tek fren yapınca ön tekerin tekinidemi kilitliyodu same???

musdi60 link=topic=84343.msg1007933#msg1007933 date=1434128367' Alıntı:
Debriyajin yumusakligi (cogu arabada bile yok), bu nedenlede vites gecisleri, yuksek hizda devirde giderken hafif yavaslayip vites duserken veya ayagini gazdan kestiginde motordan cikan ses ,tipki slaj makinesi gibi veya travego otobuslerinin rampa cikarken veya inerken cikardigi inilti gibi cikan sese hastayim. Birde yolda giderken o icerdeki sessizlik varya hafif bi inilti baska ses yk icerde cok hos ustune birde radyo seymeni actin mi ohh deyme keyfime hoppa:))
Mustafa abi traktörünüzün modeli nedir acaba??? öyle bi anlattınızki kabinli traktör alasım geldi niye yalan söyleyim :)

Sinan5858 link=topic=84343.msg1008017#msg1008017 date=1434140633' Alıntı:
Mücahit abi çiftçekerdeyken tek fren yapınca ön tekerin tekinidemi kilitliyodu same???
evet onu bende denedim mandalı çevirince sağ tarafı komple kilitliyor
ne kadar kullanışlı bilemem benim kafama yatmamıştı

Black.Boyss.37 link=topic=84343.msg1007979#msg1007979 date=1434137105' Alıntı:
New holland 6066 rampa cikarken ve rotavator cekerken o ses :) ve tabiki levye ozelligi
Abi koyu mfciyim ama 6066lar hoşuma gitmiyo değil :) Yiğidi öldür hakkını yeme 6066nın tek eksiği konfor

FatihEFE link=topic=84343.msg1008019#msg1008019 date=1434140883' Alıntı:
evet onu bende denedim mandalı çevirince sağ tarafı komple kilitliyor
ne kadar kullanışlı bilemem benim kafama yatmamıştı
Fatih abi tek fren denince 240S lerin üstüne yok galiba ama frenleri gevşetiyo

UÖZKAN.77 link=topic=84343.msg1007920#msg1007920 date=1434124135' Alıntı:
Zetorun EN güzel özelliği safkan traktör tadı vermesi:) HİÇ dünyalık, para derdim olmasa SADECE traktör tadı almak için biner gezerim, millete öylesine iş yaparım HOBİ olsun diye.. o kadar.
Off -roadcılar nasıl CJ-5 ' e, LR Defender ' e SADECE keyf için binip çamura dalıyorsa aynısı..
Özkan abi ha zetor almışsın ha jcb almışsın :) Herkes zetor almak ister ama 2. el piyasası malum kimse riske girmek istemiyo

nhtd4.65b de en sevdiğim özellik powershuttle 240da sevdiğim özellik hızı ve boşa atmak
ama boşa atmak çok tehlikeli olabiliyor onuda söyleyeyim
bi defasında boşa atıp hızını gps ile telefondan ölçüyordum boşa alınca 53 ü gördü traktör dahada gidecek ama frenlere dokundum
o hızla önü bir defa seker vurduktan sonra traktörü toparlamak yolda tutmak imkansız

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

FatihEFE link=topic=84343.msg1008025#msg1008025 date=1434141309' Alıntı:
nhtd4.65b de en sevdiğim özellik powershuttle 240da sevdiğim özellik hızı ve boşa atmak
ama boşa atmak çok tehlikeli olabiliyor onuda söyleyeyim
bi defasında boşa atıp hızını gps ile telefondan ölçüyordum boşa alınca 53 ü gördü traktör dahada gidecek ama frenlere dokundum
o hızla önü bir defa seker vurduktan sonra traktörü toparlamak yolda tutmak imkansız
Fatih abi bir defasında ana yolda vitesi boşa aldım hem yokuş aşağı önümdeki tıra yaklaşmıştım nerdeyse ama traktörün bi süre sonra kontrolü zorlaşıyo çok ama çok tehlikeli aslında bayağı korkmuştum

Sinan5858 link=topic=84343.msg1008026#msg1008026 date=1434141345' Alıntı:
Hele birde arkada ağır makine olunca hidrolik oluo zaten :)
valla resimde net görülmüyo ama benim masseyin önünde 7 tane ağırlık var
önceden 4 tane takıyorduk ihtiyaç olunca ekleyip çıkarıyorduk
sonra dıkorow gibi ağır ekipmanlar köye gelmeye başlayınca herkes ağırlık istemeye gelir oldu bizim ağırlıklarda gezmeye başladı sonra bi geri döndü evde 7 ağırlık kalmış normalde 8 taneydi
bizde 7sinide taktık vermedik bidaha kimseye yok fazla takılı deyip geri çevirdik

eski hafif tip dıskorowların üstüne ekstra ağırlık ve taş koyup çekiyordum
bi gün benim traktörden söktüğüm makinayı 540 taktı kollara bastı traktörün önü kalktı makina yerde :D

FatihEFE link=topic=84343.msg1008029#msg1008029 date=1434141770' Alıntı:
valla resimde net görülmüyo ama benim masseyin önünde 7 tane ağırlık var
önceden 4 tane takıyorduk ihtiyaç olunca ekleyip çıkarıyorduk
sonra dıkorow gibi ağır ekipmanlar köye gelmeye başlayınca herkes ağırlık istemeye gelir oldu bizim ağırlıklarda gezmeye başladı sonra bi geri döndü evde 7 ağırlık kalmış normalde 8 taneydi
bizde 7sinide taktık vermedik bidaha kimseye yok fazla takılı deyip geri çevirdik
Fatih abi bizimkini yeni aldığımızda ağırlıkları çıkarmıştık çok zıplıyodu ilk önce ikisini sonra 4ünü geri taktık ama ağırlık olunca ön lastiği bayaa yedi