Süt çiftliği

Arkadaşlar ben sizden fikir almak istiyorum. Ben bi çiftlik yaptıracam köyümün 100 m yaninda 7 dönüm bi arazime sorum ben bu çiftlikte hayvanları gece yalnız bırakacam etrafı duvar ve üstünüde tel yapacam kamera alarm sistemi ve köpeklerle korumaya alacam sizce yeterlimi bi sıkıntı çıkarmı ilerde ev yaptırmayı düsünüyorum

Ynt: Süt çiftliği

koyun kalabalık ise sıkıntı olmayabilir ama o kadar yatırım yaptıktan sonra bos bırakmak mantıklı olmaz ama sunu onerebilirm koyde sadece geceleri yatmak için bekcı ayarlayabilirsin buda bakıcı masrafı kadar pahalı olmaz

Ynt: Süt çiftliği

Bizimkiler Allah a emanet , pek güvenlik tedbiri yok , bazı hayvanı arabaya yüklemek kolay olur, bazılarını çok zor olur.

Öyle hayvanlar vardır, hırsızı bile vazgeçirir çalmaktan , çiftlik bölgesinin yol üzeri olması yada kuş uçmaz kervan geçmez yer olmasıda önemli, bankaları bile soyuyorlar güpe gündüz , güvenlik görevlisi ve kameralarına rağmen , hırsıza sorun olmaz, bekçiyi de yardımcı olarak kullanabilir , genede tedbir tedbirdir , güvenlikten çok daha önemli sorunlar çıkabilir karşına hayırlı bereketli olsun çiftlik kurma işin şimdiden .